[SP][Yapım]Kan ve Tüfek

Bir deneme sürümü çıksın mı?

• Evet

Votes: 18 64.3%
  • Hayır

Votes: 10 35.7%

• Total voters
    28

Users who are viewing this thread

VangjV.png

Nedir?

Kan ve Tüfek yaması; Fransız Devrimi'nin Kalradya'daki etkilerini ve Britanya ile Fransa'nın Kalradya'yı sömürgeleştirme girişimini anlatmaktadır​

Özellikler

-1800 yılında başlıyoruz
-Üç yeni taraf; Dhirim Cumhuriyeti, Britanya Krallığı ve Fransa İmparatorluğu(Şimdilik sadece Dhirim Cumhuriyeti ve Britanya Krallığı)
-Tüfekler ve döneme uygun kıyafetler(Hepsi OSP)
-Deniz Savaşları(Burada sömürge rekabeti varken olması şart)
-Toplar(Üretimi sadece Britanya ve Fransa'da olacak)(Şimdilik yok)
-Hikaye olacak(Şimdilik yok)

Senaryo

1789'daki Fransız Devrimi sonucunda cumhuriyetçilerin zorlamasıyla 1791 yılında Dhirim'de Kalradya Cumhuriyeti ilan edilir. Ancak kısa süre sonra Başkan Prosar ölünce bütün devletler yeniden bağımsızlığını ilan etti. Yine de Prosar'ın yerine geçen Başkan Sterge ve diğer cumhuriyetçiler Dhirim'i ve bölgedeki kalelerle köyleri korumayı başarırlar. Bu olaydan birkaç yıl sonra 1797'de Britanya ve Fransa bayrağı dalgalanan gemiler; Kalradya açıklarındaki adaları işgal ederler. Gemilerden inen askerler ve teçhizatlar Kalradyalıları şok eder. Çünkü askerlerin tüfekleri ve topları vardır. Dhirim'den gelen casuslar; bazı tüfekleri ve mermilerini ele geçirmeyi başarır ve yaptıkları tüfek imalathanesi ile ordularında tüfek bulundururlar. Oyuncunun görevi de burada belli olmaktadır. İsterseniz Britanya veya Fransa ile Kalradya'yı sömürgeleştirebilirsiniz. İsterseniz de Cumhuriyet'e yardım edip Kalradya'da cumhuriyeti yeniden kurabilirsiniz.​

Tanıtım Videosu

Şimdilik bulunmamaktadır.​

Resimler

57l83L.jpg

VaWoyr.jpg

A7MAvL.jpg

0n67aB.jpg

1vWyrj.jpg

d3d5mD.jpg

57ldbz.jpg

Elbette daha fazlası eklenecektir

Ekip

TRCY_Maresal(Her şey)
Kalgay Bey(Yardımcı)

Ayrıca kod, kaplama vs. gibi yardımlara açığım​

Geliştirici Notları

-Tüfek ve kıyafet eklendi(Yaklaşık Şubat ayı)
-Dhirim Cumhuriyeti; bir komutanı ve başkanı ile eklendi(yaklaşık Nisan gibi)
Şu sıralarda top eklemek için araştırma yapıyorum. Bir de Cumhuriyet tüfekçilerinin kıyafetleri için bir şey düşünüyorum.
Lanet olası hatalar alıyordum. Önce "indentation error", arkasından da "list index out of range". Ama çözmeyi başardım.
9oZMqN.png
Ve eklemeyi başardığım ekipmanlar
VaWoyr.jpg
Britanya'nın kalesinden sonra bir de köy ekledim. Bir devletin köysüz olamayacağını öğrenmiş oldum/olduk.

y5OGpN.jpg

Tek sorunumuz; bu kalenin ve köyün binalarını yerleştireceğiz. O da çok gıcık bir iş. Bunu biliyorum.
Teşekkürler

HyperCharge: Dersleri sağolsun
Black Dead: Birkaç sancak verdi ama bence fazlasını verdi bana
efeguclu: Teknik yardım
Kodcu Yardım ve Destek Hattı konusu: Arkadaşlar sayesinde sorunlarım çözülüyor.
[Yabancı Forum]Willhelm: Blood and Iron OSP(Tüfekler ve kıyafetler); Top modeli
[Yabancı Forum]Ruthven: Deniz Savaşları
[Yabancı Forum]kalarhan: Her eve lazım denilebilir, üç yukarıdaki ile aynı

Bence daha yolun başındayken konu açmakla hata ettin, ayrıca eklediğin modeli senaryo yazar gibi tüm resimlerde göstermişsin bu gereksiz gözüktü bana.Başarılar.

Black Dead said:
Bence daha yolun başındayken konu açmakla hata ettin, ayrıca eklediğin modeli senaryo yazar gibi tüm resimlerde göstermişsin bu gereksiz gözüktü bana.Başarılar.

Bana da yolun başı geliyor zaten. Şu ana kadar yaptıklarımı konuya ekliyorum sonra sorun çıkabilir.

Paradise said:
Başarılar ama Dhirim Cumhuriyeti Fransa İmp. falan saçma geldi neyse ama...
Genede başarılar :grin:

Yıl 1800 olunca böyle. Sömürgecilik çağının zirveye çıkmaya başladığı dönemlerdeyiz.

Dediğim gibi; kod, kaplama vs. yardımları her zaman beklerim

Dihrim için skyrime karanlık kardeşlik banner'i yapmıştım, dihrim için kullanabilirsin.
A7M64Q.png

Fransa Bayrağı
kBzL4v.png

Britanya İmp , pek benzemedi ama yan durunca benziyor.
1vWD1b.png

Black Dead said:
Dihrim için skyrime karanlık kardeşlik banner'i yapmıştım, dihrim için kullanabilirsin.
A7M64Q.png

Fransa Bayrağı
kBzL4v.png

Britanya İmp , pek benzemedi ama yan durunca benziyor.
1vWD1b.png

Çok işime yarar. Tek sorun; Dhirim bayrağındaki el. Biraz fantastik duruyor çünkü.

O zaten skyrim için yaptığım bayrak. İstek doğrultusunda kullanabilirsin.

KhergitKhan said:
Oldukça karışık bir konu, fakat devrimin sonuçlarını güzel yansıtabilirsen çok güzel bir sonuç ortaya çıkabilir. Başarılar  :smile:

Bence burayı görenlerin çoğunun dileği; Cumhuriyet'in yeniden Kalradya'ya egemen olması.

Şu sıralarda top eklemek için araştırma yapıyorum. Bir de Cumhuriyet tüfekçilerinin kıyafetleri için bir şey düşünüyorum.

ChevalierEren said:
Çok güzel olmuş başarılar, Osmanlıyı eklicek misin ? hoş olur

Osmanlı'nın sömürge statüsüne girmeye başladığı dönemlerdeyiz. Kaldı ki Osmanlı'nın açık denize ulaşması için Cebelitarık'ı geçmesi lazım ki o dönemde bu çapta bir gücü yoktu. Dolayısıyla yamada Osmanlı'nın olması; gerçekçiliği bozar diye düşünüyorum.

Şu yamayı tamamlayayım; Alt-yama(sub-mod) yapabilirim.

Hoydaaaa,Benim Nordların Yükselişi modu tam çıkarken pc bozuldu bende bitiremedim bir sürü tonla ölmüş modum var benim  :cry: Kolay bişey değilde sen niye bana çıkıştınki  :lol:

TRCY_Maresal said:
İşbara Alp said:
Hoydaaaa,Benim Nordların Yükselişi modu tam çıkarken pc bozuldu bende bitiremedim bir sürü tonla ölmüş modum var benim  :cry: Kolay bişey değilde sen niye bana çıkıştınki  :lol:

Belki gıcıklığınadır :grin:
Kötü bir şey demediki neden böyle çıktığına bir anlam veremedim doğrusu :roll:

Selamet said:
TRCY_Maresal said:
İşbara Alp said:

Belki gıcıklığınadır :grin:
Kötü bir şey demediki neden böyle çıktığına bir anlam veremedim doğrusu :roll:

Ne yani yama yapıyoruz diye ciddi mi olmamız lazım? az espri yapalım.
Cumhuriyetçilere ilk başta Britanya Tüfeği vermiştim. Şimdi Britanya Tüfeği yerine Cumhuriyetçi Tüfeği kullanmalarını sağlamaya çalışıyorum. Britanya'yı eklemeye daha başlayamadım. Yeni bir kale ekleyip Britanya'yı oraya yerleştireceğim.

Yanlış biliyorsun.Osmanlının batıdaki en uzak toprağı İzlandadır.Ayrıca İngilterenin limne(veya linne gibi bişey) adasını 2-4 yıl elinde tutmuştur.Bunun eseri de osmanlı denizcileridir.Ayrıca osmanlı filoları amerikanın şuan ki new york şehrinin kuzeyindeki bölümlere gemilerle geldiği bildirilmektedir.Yani aslında gelişkindi ama fazla asker gönderemediği için çok çabuk elinden çıkabiliyordu.Ani baskın, kuşatma gibi sonuçlardan.

Black Dead said:
Yanlış biliyorsun.Osmanlının batıdaki en uzak toprağı İzlandadır.Ayrıca İngilterenin limne(veya linne gibi bişey) adasını 2-4 yıl elinde tutmuştur.Bunun eseri de osmanlı denizcileridir.Ayrıca osmanlı filoları amerikanın şuan ki new york şehrinin kuzeyindeki bölümlere gemilerle geldiği bildirilmektedir.Yani aslında gelişkindi ama fazla asker gönderemediği için çok çabuk elinden çıkabiliyordu.Ani baskın, kuşatma gibi sonuçlardan.

İşte bu sebeple Osmanlı'yı yamaya eklemeyeceğim. Donanması ile alabiliyor ama asker yollayamadığından elinde tutamıyordu. Kalradya'da da aynı şey olacaktır. Alacak; ancak aldığı bölgedeki Kalradyalı ordular işgal edilen kaleyi(veya şehri) geri alabilecektir.

Back
Top Bottom