Under the Dome(Dizi)

Users who are viewing this thread

Thranduil45

Grandmaster Knight

Baktımda forumda böyle kaliteli bir eserin konusunu bulamadım.Fırsat bu fırsat hemen açayım dedim.Kitabını okuyanlar arkadaşlar bilir Stephen King'in büyük bir eseridir.Mecazi anlamda değil yaklaşık 1000 sayfalık bir kitabın CBS tarafından dizi haline getirilmiştir.Gayette başarılı bir sonuç var ortada.Her yaş grubundan oyuncular sizi dizinin atmosferine rahatça sokuyor.Bilim-Kurgu üzerine uyarlanan bir dizide olsa dizi içinde herşeyi bulmak mümkün.Polisiye olsun aşk olsun , gizem olsun herşey.Dizinin konusuna gelirsek Chester's Mill'de geçiyor.Bir çeşit görünmez duvar kasabayı içine hapsediyor denilebilir.Dış dünyayla bağlantıyı oldukça zorlaştıran bu duvar seste geçirmiyor.Daha derinine inmek istemiyorum çünkü olacak olaylar hakkında fikirler üretebilirsiniz.Sakin bir kasaba diyip geçmemekte lazim Chester's Mill'e.O gün içindeki herkez orali olmayabilir.Bir manyakta olabilir.Her oyunun döneceği bir gizem.İzlemenizi şiddetle tavsiye ederim,ben burda her ne kadarda anlatsamda okuyacağınız ve zihninizde canlandiracaginiz nokta bir yere kadardir.Diziye birçok arkadaşımı başlattım ve daha ilk bölümden diziye sariliyorlar.Bende öyle , günde 4-5 izlediğim bile oluyor.

Konusu, Maine'deki Chester's Mill Kasabası'nın, gizemli bir güç tarafından dünyanın geri kalanıyla tüm bağlantısının kesilmesi sonucu kasabalıların yaşadıklarını ve birbirleriyle karşı karşıya gelmeleri anlatılmaktadır.

Oyuncularimizda gayet başarılı kişiler:

Dizimizin olmassa olmazi.Bu adamı çok seveceksiniz.Pis işleri yapan Özel Harekattan emekli bir katil diyebiliriz.Dale 'Barbie' Barbara
Bir gazeteci.Ama gazeteci diyip geçmemek lazim.2.Favorimdir.Julia Shumway
Yine ana karakterlerden.Junior Rennie.Karışık bir tip.
Zararsiz bir çocuk.Aile kubbenin dışında olunca ablasiyla beraber kaliyor.Joe McAlister
Dışardan Chester's Mill'e kamp için ailesiyle gelen biri.Anneleri... Norrie Calvert-Hill
James 'Big Jim' Rennie.Unutulmayacak bir isim.En çok göreceğiniz karakterlerden biri.
Phil Bushey , kasabanın DJ'yi.
Joe'nin ablasi. Angie McAlister
Sheriff Linda Esquivel, büyük bir kayıba uğrayacak ilk bölümden.Belli gizemler çözücek masum bir kız.Aynı zamanda Şerif oluyor.
Sonradan ortaya çıkan gizemli orman adamı. Sam Verdreaux
Kasabanın fen öğretmeni. Rebecca Pine
Melanie Cross,ne kadar çok konuşsam az.

İzleyicilerin yorumları:
NapalmDeath"9 bölüm izleyim bırakmıştım pek beğendiğim söylenmez başlarda güzel sayılabilirdi.
"

Görüntüler:​

Ben gayet memnunum diyebilirim.Bana pek bozdu gibi gelmedi.Ama tekrardan 2.sezonuda gözden geçirmeni söyleyebilirim hala vaktin var  :smile:

Thranduil45 said:
Ben gayet memnunum diyebilirim.Bana pek bozdu gibi gelmedi.Ama tekrardan 2.sezonuda gözden geçirmeni söyleyebilirim hala vaktin var  :smile:
Sonradan belki izleyebilirim tavsiyene uyup ama diziden kopmam kitap sayesinde ilk önce kitabı okumak istedim kitabı kat kat güzelmiş diziden.Önceliğim kitap.

NapalmDeath said:
Thranduil45 said:
Sonradan belki izleyebilirim tavsiyene uyup ama diziden kopmam kitap sayesinde ilk önce kitabı okumak istedim kitabı kat kat güzelmiş diziden.Önceliğim kitap.
Buna hayir demem , kitabı gayet başarılı.Zaten New York'ta en çok satanlar listesinde uzun bir süre liderdi.

Bu diziyi arkadaşlarım izliyor, ben de sırf Breaking Bad'deki polis için izlemeyi düşünüyorum. (Dean Norris) Biraz bakındım da Arrow havası aldım diziden biraz, alakaları da yok gerçi neden bilmiyorum. Arrow'u pek sevmem, umarım bunu severim.

Başladım sonunda. İlk 3 bölümü izledim, şuan 4'e geçiyorum. Konu falan iyi de oyuncular biraz mal gibi geldi, çok çekilmez bu dizi bence. Yani işleyişi falan kötü diye düşünüyorum, ancak bugüne kadar yarım dizi bırakmadığımdan bunu da izlerim. O kadar kötü de değil tabi de, bir dexter yada bir breaking bad izlerkenki heyecanı ve oyunculuğu alamadım henüz. Umarım düzelir.

Her bölümünü heyecanla izlediğim bir dizi.Aslında böyle bir konu açmak aklıma gelmişti.Bu derece bir dizinin açılmış olabileceğini düşündüğümden aratmadım bile.Meğer yokmuş,olsun iyi oldu açıldığı.UTD'cular pek olmasa da,forum camiasının tanıması gereken bir dizi.Favori karakterim Dale "Barbie" Barbara.
Kendini bozmayan nadir dizilerden ve gerçekçilik payı var.Her bölüm "aksiyonu basalım da izlesinler" gibi bir anlayış yok.Herşey tadında işleniyor.

~Ghost said:
gerçekçilik payı var.
Şuan 5. bölümü bitirdim ama gerçeklik payı nerede :grin: Durup dururken nükleer bombayla bile kırılamayan bir kubbenin inmesinde gerçeklik payı falan göremedim ben :grin:

Bir de iki çocuk sürekli nöbet geçirip pembe yıldızlar düşecek falan diyor, onu da aşırı saçma bulduğumu söyleyeyim.

Kierra said:
~Ghost said:
gerçekçilik payı var.
Şuan 5. bölümü bitirdim ama gerçeklik payı nerede :grin: Durup dururken nükleer bombayla bile kırılamayan bir kubbenin inmesinde gerçeklik payı falan göremedim ben :grin:

Bir de iki çocuk sürekli nöbet geçirip pembe yıldızlar düşecek falan diyor, onu da aşırı saçma bulduğumu söyleyeyim.
Yok,gerçekçilik derken onu kastetmemiştim.Gerçi hata bende,öyle dercesine yazmışım.Gerçekçilik derken,her bölüme yeni birşey olsun da ne olursa olsun demek için aksiyon eklemiyorlar.Klasik Stephan King eseri.Yoksa tabiki fantastik öğeler dolu.Kitaba uygun gidiyorlar yani.Ben başka anlamda kullanmaya çalıştım da,yanlış anlaşılmaya olabildiğince açık olmuş.Özür dilerim. :smile:

~Ghost said:
Yok,gerçekçilik derken onu kastetmemiştim.Gerçi hata bende,öyle dercesine yazmışım.Gerçekçilik derken,her bölüme yeni birşey olsun da ne olursa olsun demek için aksiyon eklemiyorlar.Klasik Stephan King eseri.Yoksa tabiki fantastik öğeler dolu.Kitaba uygun gidiyorlar yani.Ben başka anlamda kullanmaya çalıştım da,yanlış anlaşılmaya olabildiğince açık olmuş.Özür dilerim. :smile:
Özür dilenecek birşey yok ki :mrgreen:

Ben anladım zaten o anlamda demediğini, şakasına demiştim.

BİRKAÇ BÖLÜM SONRA GELEN EDİT:

1.sezon 12. bölüme geldim ve karakterlere alıştığımdan mıdır nedir artık eskisi kadar yavan gelmiyor dizi. Gerçekten güzelleşmeye başladı.

Big Jim ile Barbie arasında savaş gibi birşey var şuan, bakalım ne olacak hayırlısı.

2. SEZONU BİTİRDİKTEN SONRA GELEN EDİT:

Siz buna Under the Dome demişiniz ama bu bildiğin Lost  :mrgreen:

Ahahah :grin: :grin: Dizide aradığınız herşeyi bulabilirsiniz demiştim zaten yukarda :grin:
Trypanosoma Gambiense said:
Eddie Cahill varsa izlenebilir, başlayacağım :smile:
Kessinlikle doğru bir hareket olacaktır.
~Ghost said:
Her bölümünü heyecanla izlediğim bir dizi.Aslında böyle bir konu açmak aklıma gelmişti.Bu derece bir dizinin açılmış olabileceğini düşündüğümden aratmadım bile.Meğer yokmuş,olsun iyi oldu açıldığı.UTD'cular pek olmasa da,forum camiasının tanıması gereken bir dizi.Favori karakterim Dale "Barbie" Barbara.
Kendini bozmayan nadir dizilerden ve gerçekçilik payı var.Her bölüm "aksiyonu basalım da izlesinler" gibi bir anlayış yok.Herşey tadında işleniyor.
Evet malesef forumda çok az izlendiğini fark ettim bu beni üzdü.Oysa kitabı rekorlar kırmış bir eserin dizisine ilgi çok daha düşük.Neyse zamanla düzelir diyelim.İzleyicilerdende anlayabiliyoruz az bir kitlede olsak.

Barbara klasik Ned ,Jim ise Tywin :razz: Jim paçayı çok sıyırdı yine sıyırır diye düşünüyorum sonuçta StephenK. bir GRRM değil  :razz:

Sir.Bryan said:
2 sezonuda izledim dizide bir gizem patlaması var, dozunu biraz kaçırmışlar, heyecansız bölüm izlemiyorsunuz o ayrı. :smile:
İşlerini yapıyorlar ya , o yeter  :razz:

Back
Top Bottom