Fringe - Dizi

Users who are viewing this thread

ModernWarfare

Banned
Old Guard
fringe.jpg

Bilimkurgu, drama ve gerilimin iç içe geçtiği yapımda bir özel ajan, bir bilim adamı ve oğlundan oluşan üçlümüz, bir dizi inanılmaz olayla bağlantılı ölümcül bir gizemi çözmeye çalışıyorlar...

Tüm yolcuların ve mürettebatının ölmüş olduğu, içinde hiçbir hayat belirtisi bulunmayan bir uçak Boston Logan Havalimanı'na iniş yapar... Bu gizemli olayı araştırmak üzere, FBI Özel Ajanı Olivia Dunham (Torv) görevlendirilir. Ancak araştırma esnasında ortağı Özel Ajan John Scott (Valley), ölümün kıyısına gelir. Çılgına dönen Dunham, umutsuzca ona yardım edecek birilerini aramaya başlar. Bu durum, özel ajanımızı günümüzün Einstein'ı Walter Bishop'a (Noble) götürür. Ancak Bishop, 17 yıldan fazla zamandır akıl hastanesindedir ve ona ulaşabilmenin tek yolu da asi oğlu Peter'ı (Jackson) yardım etmeye ikna etmekten geçer. Özel Ajan Philip Broyles'ın (Reddick) emrindeki üçlümüz, zamanla o ölümcül uçakta yaşananların, çok daha büyük ve şok edici bir gerçeğin sadece ufak bir parçası olduğunu keşfedeceklerdir...

Daha ilk bölümünde sanki yıllardır izliyormuşum havası verdi.Forumda da konusu yok sanırım aradım çıkmadı.

Oyhş.İlk bölüm bitti,aklıma edeyim daha önce izlemediğim için.
Yaşlamayan çocuklar,deprem yaratan sesler falan var.Çok sağlam bilim kurgu olmuş.

Henrietta. Hiç spoiler falan koymuyorum, etmiyorum. Kimse de rapor etmekle uğraşmasın.

Bilenin bildiği, bilmeyenin vakit gelene kadar öğrenemeyeceği birşey.

Sadece "show off" yapmak istedim. Pislikim ben.  :twisted: :twisted:

Şaka bir yana güzel dizidir. Bir ara yalpaladı (2. sezonun başlangıcı) ama sonrasında toparladı, saygı duymaya devam ederek izlediğim diziler arasındadır. Son sezonu kaldı, sağlık olsun diyelim. Sakız gibi uzamadan bitsin diziler, Lost laneti bir daha hiç kimsenin başına gelmesin.

Daha dün aradım forumda konusu var mı diye. 5.sezon fragmanlarını paylaşayım diyecektim ama daha yeni başlamışsınız madem,kalsın o zaman.

En sevdiğim diziler arasındadır. İlk başladığım zaman,diziyi izlemek için gece yurda koşuyordum resmen. Tavsiye ederim.

Goker said:
Digi'de gösteriyorlardı bir ara. Fazla izlemedim. Gayet kaliteli, fakat biraz fazla bilimsel.

Bu yorumu atlamışım yaw  :shock:

Yok ya, o kadar da değil. Hatta müthiş derecede basitleştirilmiş bir halde diyebilirim. Yalnız dizinin sevimsiz bir kısmı var, spoiler olarak koymuyorum çünkü izleyecek herkesin bunu bilmesi yararına olur diziden ileride soğumamak için:

Dizi ilerledikçe seyirci olarak "ya bu dünyada garip olan ve Walter'ın bulaşmadığı herhangi bir şey yok mu arkadaş?" sorusunu soruyor. Adam her şeye bulaşmış, her şeyin geçmiş araştırması bu adamdan çıkıyor. Bir süreden sonra hoş olmuyor açıkçası sürekli "biz zamanında bunu da araştırmıştık, bunu da yaptık öğle yemeği arasında" muhabbeti. Öyle işte. Dizi ile ilgili en büyük sıkıntım bu oldu.

Bir de Olivia tekrar iç çamaşırlı gözükmüyor, o üzücü :sad:

Ben ekşiye girip spoilerları okudum özellikle.O spoilerları gördükçe hevesim artıyor.

---
28 Eylül Cuma: Fringe (final sezonu prömiyeri). Yani 28ine kadar yetişmem lazım ^^
---

Edit: 1x4'de GTA:SA'da çalan müziklerden biri çalıyordu.

Çok süper bir dizi ya. Polisiye ile bilimi karıştırınca mükemmel bir şey çıkmış ortaya. İzliyorum şu an. :lol: :lol:

5. sezon bu perşembe başlıyor bu arada, ilgilenenlere duyurulur.

Artık Netflix ya da iTunes hesaplarınızı hazır tutun. :roll:

Yeni bölümü izledim. Her nekadar bi çok soru işareti olsa da kafamı kurcalayan,konunun gidişatı yönünde. Yine de beğendim bölümü.

Yeni bölümü izlemeyenler açmasın kesinlikle spoilerı.. Öyle böyle bi spoiler değil çünkü.. Zevk baltalar,hayattan soğutur.

Bu observerlar neden daha eski bir tarihe gidipte ele geçirmedi kontrolü? Ya da teknolojilerine noldu,hızlı hareket etmek gibi? Bu adamlar flash gibi hızlı aynı zamanda timet raveller değilmiydi?

4x16dayım.Arka arkaya 7-8 bölüm izliyorum ama çoğu zaman bayıyor.İlk sezondaki gibi sürekli farklı şeyler yok.Çizgi filmli bölüm hoştu

Türk Observer'ını buldum.
1:18
http://www.youtube.com/watch?v=cbyz--U7N6k

5x2
Orayı ben mi kaçırdım diyordum. Şuraya git bunu yap filen demedi. Cevap soruda gizli gibi bi durum oldu.

1. kasetin (3. kaset aslında. 1. kaseti çıkardıklarını sanıyorlardı) kehribar içinde olduğunu nerden biliyorlardı? Hadi 3. kaseti buldunuz da yine söylemedi diğer kasetin nerde olduğunu? Ayrıca bu bölüm bana göre boştu.

Dizi bence bir bilimkurgu dizisine göre, biraz olağan bilimden uzak. Bilim adamının oyunculuğuna hastayım tabi.

Back
Top Bottom