Merlin - Dizi

Users who are viewing this thread

ModernWarfare

Banned
Old Guard
Adam akıllı konusu yoktu.Konuyu açanlar "ne zaman başlıyor" gibi başlıklarla açmışlar.Üstelik konular da "konu dışı"nda.hortlatmaya gerek yok.

Merlin_Poster_final2.jpg

Büyü Onun Kaderi!
Büyülü bir çağ, mitlerin gerçek olduğu bir diyar... Krallığın kaderi Merlin adında genç bir adamın omuzlarında.

Harry Potter, Yüzüklerin Efendisi'yle buluşuyor, Orta Çağ efsanesi ekranlarda yaşanıyor... İngiliz yapımı Merlin'de sihrin ve doğaüstü yaratıkların diyarı Camelot'ta bir efsanenin doğuşuna tanık olacağız. Kral Uther tarafından yönetilen Birleşik Krallık’ta büyücülerin sihir yapmalarının yasaklandığı bir dönemde, doğaüstü yeteneklere sahip Merlin adında genç bir adamın yolu ileride tahta geçecek Prens Arthur’la kesişir. İki genç adamın rekabetle başlayan tanışıklıkları kısa sürede dostluğa dönüşecek ve ülkelerinin kaderinde büyük rol oynayacaktır. Tarihin en büyük büyücü efsanesi Merlin'in gençlik yılları, fantastik dizi tutkunlarını ekran başına toplayacak.

Merlin, Katie McGrath, Bradliy James Colin Morgan ve Angel Coulby gibi yıldızı parlayan genç oyunculardan oluşan bir kadroya sahip. Merlin’de baş karakterlere eşlik eden iki önemli figürse tecrübeli ve yetkin oyuncular tarafından canlandırılıyor. Buffy the Vampire Slayer'da Avcı gözetmeni Giles rolüyle tanıdığımız Anthony Head Kral Uther'i canlandırırken, Merlin'e yol gösteren Büyük Ejderha'yı Oscar adayı aktör John Hurt seslendiriyor.

2008 senesinden bu yana ekranlarda olan BBC'nin fantastik dizisi Merlin'in beşinci sezon hazırlıkları sürerken, yeni sezon oyuncu kadrosuna yakından tanıdığımız isimler katılmaya devam ediyor.

İkinci sezonunu noktalayan HBO'nun reyting rekortmeni dizisi Game of Thrones oyuncularından John Bradley, Merlin'in beşinci sezon kadrosuna katılan yeni isim oldu. HBO'nun Game of Thrones dizisinde Jon Snow'un (Kit Harington) yoldaşı Samwell Tarly'i canlandıran İngiliz aktör dizinin sonbahar döneminde başlayacak yeni sezonunda konuk oyuncu olarak karşımızda olacak.

Peki 24 yaşındaki genç aktör Merlin'de nasıl bir rolle karşımıza çıkacak? John Bradley'in rolü hakkında şu an için elimizde detaylı bilgiler mevcut değil. Merlin'in resmi twitter hesabından yapılan açıklamaya göre aktör dizide Tyr Seward isminde bir karaktere hayat verecek.

Game of Thrones'un bir başka oyuncusu olan İrlandalı aktör Liam Cunningham (Strike Back, Outcasts, Murphy's Law), geçtiğimiz haftalarda dizinin yeni sezon kadrosuna katılan bir diğer isim olmuştu. BBC'den yapılan duyuruda ''Liam Cunningham'ın yeniden gözükecek konuk oyuncular Lindsay Duncan (Queen Annis) ve Janet Montgomery (Princess Mithian) ile birlikte yeni sezonda yer alacağını doğrulayabiliriz'' ifadeleri kullanılmıştı. Böylelikle dördüncü sezonda izlediğimiz Lindsay Duncan ve Janet Montgomery'nin rollerini yineleyeceklerini de öğrenmiş olduk.

Merlin'in ortak yaratıcı ve idari yapımcılarından Julian Murphy, SciFiNow'a geçtiğimiz haftalarda yaptığı açıklamada beşinci sezonda genç büyücünün çok daha dirençli, odaklanmış ve güçlü bir kişiliğe sahip olacağını belirtmişti.

Beşinci sezon çekimleri devam eden Merlin'in ne zaman ekranlara döneceği konusunda şu an için kesin bir tarih belirlenmiş değil. Sonbahar döneminde ekranlara dönmesi beklenen dizinin sezonlarının genelde Eylül sonu, Ekim başı gibi başladığını hatırlatalım.

Çok iyi bir dizidir, çok ara oldu ya. Dizinin önceki bölümlerini unuttum resmen. :razz: 5. sezon iyi olacak gibi geliyor.

Merlini bitirdim.Başlarda güzel geldi ancak sonrasında çok sıkıcı bir hal aldı. Merlin kaç kere Morganayı öldürebilirdi ama öldürmedi. Sonra hep iyiler kazandı hep iyiler. Olmaz. Game of Thrones gibi olacaksın abi. Guineverin kolu kopacaki,Morgananın kafası gidecekki diziye heyecan gelsin.

Aynen öyle, kendini çok tekrar eden bir diziydi.

Bak Game of Thrones'a, ilk sezon finalinde Ned Stark'ın kellesi gitti, herkesin de sevdiği adam. Hala üzülüyorum bak. :neutral:

İlkay said:
Aynen öyle, kendini çok tekrar eden bir diziydi.

Bak Game of Thrones'a, ilk sezon finalinde Ned Stark'ın kellesi gitti, herkesin de sevdiği adam. Hala üzülüyorum bak. :neutral:
1.sezon'a kadar izlemiş olmayanlar açmasın diye uyar la çok öyle spoiler mi olur hacı töbe töbe.

Her sezon bir heycan oluyoe ama sonuçta hep iyilerin kazanacağını biliyoruz. Sizinde dediğiniz gibi GoT gibi olsa çok iyi olur ama böylede güzel. Yani dizide ki küçük espiriler arada bir olan heyecan falan iyi yani :grin:

Haklısınız, biraz daha heyecan iyi olacaktır.

Kaç sezon geçti, ne kadar zaman geçti, Merlin hala büyücü olduğunu söylemiyor/diğerleri anlamıyor. Biraz saçma olmaya başladı bu durum. Umarım 5. sezonda daha bir kıpırtı olur.

NotriusMonster said:
1.sezon'a kadar izlemiş olmayanlar açmasın diye uyar la çok öyle spoiler mi olur hacı töbe töbe.

Öyle diyorsan. :shock:

Eskiden çok izlerdim hafta sonları felan ama hep aynı şeyler ya sıkıyor bi zaman sonra o kadar büyü yapıyor 1 kere bile yakalanmadı ve hep kötüler kaybediyor. Ama yinede izlenir espri felanda yapıyorlar ayrı bi hava katıyor.  :cool:

2. Mesaji haberller kismi olarak kullanacaktim ama silinip ilk mesaja eklenmis.okumayanlar icin kisaca GoTtaki Sam,Merlinde oynayacakmis.

a4 said:
2. Mesaji haberller kismi olarak kullanacaktim ama silinip ilk mesaja eklenmis.okumayanlar icin kisaca GoTtaki Sam,Merlinde oynayacakmis.
Ahaha çok yakışır bence. Güzel gider diziye eğer GoT'ta ki gibi bir rol verilirse.  :razz:

Se.Ma.Go said:
Raydric said:
Eskiden çok izlerdim hafta sonları felan ama hep aynı şeyler ya sıkıyor bi zaman sonra o kadar büyü yapıyor 1 kere bile yakalanmadı ve hep kötüler kaybediyor. Ama yinede izlenir espri felanda yapıyorlar ayrı bi hava katıyor.  :cool:
Dumandan at yaparken yakalanmıştı.
Olabilir, her bölümü izlemediğim için ben görmedim.

Dizide belli bir senaryo yok yani var ama tam olarak yok şöyle ki 3 bölümde anlık şeyler gösteriyorlar örneğin kralın trole olan aşkı vesayre bir bölüm de senaryodan gidiyorlar.Camelot çok iyi anlatıyordu bu olayları.Dizinin genede bir "izle beni"si var..

edit:diziyi bir iki ay önce 2 haftada günde saat gece 1-7 arası izleyerek bitirdim

edit2:camelot bitmesine de çok üzüldüm camelot efsanesini en iyi anlatan diziydi,kısa soluklu oldu.

TVChoice 2012 Adayları
*En İyi Drama (Aile)
Doctor Who (BBC1)
Glee (Sky1)
Merlin (BBC1)
Waterloo Road (BBC1)

*En İyi Erkek Oyuncu
Martin Clunes, Doc Martin
Benedict Cumberbatch, Sherlock
Colin Morgan, Merlin
Matt Smith, Doctor Who

Merlin hayranları için geri sayım devam ediyor. BBC'nin büyük hayran kitlesine sahip fantastik dizisi Merlin sonbahar döneminde ekranlara geri dönüyor. Merakla beklenen yeni sezon tanıtım videolarından ilki ise geçtiğimiz gün BBC tarafından Merlin takipçilerine sunuldu.

40 saniye süreli fragman ile yeni sezon için hazırlanan posteri yazımızın sonunda bulabilirsiniz. Bizlere heyecan ve aksiyon dolu yeni bir sezonun ipuçlarını içeren videoda destansı savaş sahneleri, kılıç oyunları ve düelloları ile ejderhalara tanık oluyoruz.

Fragmanda kullanılan müzik ise İngiliz rock grubu Muse'un 2006 senesinde çıkarmış olduğu 4. stüdyo albümü Black Holes and Revelations'ta yer alan 'Knights of Cydonia' parçası.

Guinevere'in Camelot kraliçesi olarak tahtındaki yerini aldığını ve Angel Coulby (Gwen), Bradley James (Arthur), Colin Morgan (Merlin), Katie McGrath (Morgana) ve Richard Wilson (Gaius) gibi isimleri gördüğümüz beşinci sezon posterinde kullanılan slogan ise 'The die is cast' yani 'Ok yaydan çıktı!'

HBO'nun reyting rekortmeni dizisi Game of Thrones'un 24 yaşındaki genç oyuncusu John Bradley, Tyr Seward isminde bir karakterle dizinin beşinci sezonuna konuk olurken, Game of Thrones'un bir başka oyuncusu olan İrlandalı aktör Liam Cunningham (Strike Back, Outcasts, Murphy's Law) geçtiğimiz haftalarda dizinin yeni sezon kadrosuna katılan bir diğer isim olmuştu.

Lindsay Duncan (Queen Annis) ve Janet Montgomery'e (Princess Mithian) ek olarak Anthony Head de (Uther Pendragon) zaman atlamasıyla başlayacak beşinci sezonun hikayesinde yeniden gözükecek isimler arasında yer alıyor.

Merlin'in ortak yaratıcı ve idari yapımcılarından Julian Murphy, SciFiNow'a geçtiğimiz haftalarda yaptığı açıklamada beşinci sezonda genç büyücünün çok daha dirençli, odaklanmış ve güçlü bir kişiliğe sahip olacağını belirtirken, diğer ortak yaratıcı ve idari yapımcı Johnny Capps ise açıklamalarında beşinci sezonun ardından serinin uzun metrajlı bir üçleme şeklinde film serisine dönüşebileceğinin sinyallerini verdi.

Hatırlanacağı üzere dizinin geleceğiyle ilgili CultBox'a konuşan Julian Murphy ise konuyla ilgili ''Henüz nihai bir karar verilmiş değil. Ancak, dizinin altıncı sezonu için konuşmaların gerçekleştiği doğru. Karar aşamasının sonucu için bir süre daha bekleyip görmeniz gerekiyor!'' ifadelerini kullanmıştı.

Beşinci sezon çekimleri Shine Ltd. yapımcılığında Galler ve Fransa'da gerçekleştirilen ve 180'den fazla sayıda ülkede dağıtımı gerçekleştirilen Merlin, sonbahar döneminde 13 bölümden oluşan yeni sezonuyla BBC One ekranlarına geri dönecek..

b6qj5.jpg

http://www.youtube.com/watch?v=G5QTlOG53Bw

Guniver kraliçe olmuş,ulan bu sezon değiştirseydiniz şu tipsizi.Bizim 2 üst katta 50 yaşında bi kadın var,aynısı bunun.Tristan'ın sevgilisi iyiydi mesela,Hazır Camelot iptal edilmişken ordakini alsalardı kadroya.

a4 said:
Guniver kraliçe olmuş,ulan bu sezon değiştirseydiniz şu tipsizi.Bizim 2 üst katta 50 yaşında bi kadın var,aynısı bunun.Tristan'ın sevgilisi iyiydi mesela,Hazır Camelot iptal edilmişken ordakini alsalardı kadroya.
Of anam Camelot'ta ki sarışın gelse hayır demem ben de.  :shock:

Back
Top Bottom