Person Of Interest - Dizi

Users who are viewing this thread

ModernWarfare

Banned
Old Guard
2c67e4ba6cf0290edab7eb23e3860.jpg
Yapım Yılı: 2011
Ülke: Amerika
Tür: Dram,Gerilim
Yönetmen: David Semel,Richard J. Lewis
Senaryo: Jonathan Nolan
Oyuncular:
James Caviezel / John Reese
Michael Emerson / Mr. Finch
Taraji P. Henson / Carter
Kevin Chapman / Dedektif Fusco

Konusu:
Kameralar her yerde! İzliyorlar, dinliyorlar, kaydediyorlar... Sizin hakkınızda her şeyi biliyorlar! Peki siz onlar hakkında ne biliyorsunuz? Gizemli bir işadamı olan Mr. Finch, ileride işlenecek suçları önceden önlemeyi hedefleyen bir bilgisayar programı geliştirir. İlginç bir karaktere sahip bu milyoner işadamı elindeki programı hayata geçirebilmek için resmi kayıtlarda ölü olarak geçen Reese adlı eski bir CIA ajanıyla anlaşır. Kendi kaynakları ve teknolojisiyle, Reese'in yetenekleri ve sezgilerini birleştiren Mr. Finch'in amacı; gelecekte işlenecek olan suçları henüz suçlular eyleme geçmeden önlemektir.

CNBC-e'de de başlamış.Şu an sezon arasında.

person-of-interest.jpg

Hikayesi çekici geldi. İnternetten bir araştırayım.

İlk bölümünü izlemiştim. O kadar beğenmedim doğrusu; ama ilk sezon olduğu için bekleyip görmek lazım.

Her bölümde başka bir vatandaşı yakalayıp kurtarıyorlar ya da suç işlemesini önlüyorlar.Daha sonra olaya Elias isimli karakter katılıyor ve konu değişiyor.Bence daha sonraki bölümlerde devlet ile bu ikili arasında da olaylar yaşanacak.

Ben de öyle düşündüm. Şu "suç işlenecek kim suçlşu kim kurban bilmiyoruz ama." olayı çok saçma geldi bana. O yüzden izlemedim sonraki bölümleri vakit bulursam izleyeceğim.

Ben konuyu pek anlamadım. Bir makina var, seri numaralarla bişeyler yapıp bir sonraki suça karışıcak kişiyi buluyor. Yani mantığını anlamadım. Ama aktörler kaliteli. İlerde sürprizlerle izleyiciyi şok edebilecek kapasiteye sahip. Bekleyip görücez...

Yeni sezonu bekliyorum.Çok kaliteli bir dizi.İlk sezonda sonlara doğru sıkıcıydı biraz, sezon bir mafya adamını deşifre etmeyle bitti.Ama son bölümlerden anlaşıldığı gibi yeni sezon daha yaratıcı ve sürükleyici olacak.

Steelo said:
Yeni sezonu bekliyorum.Çok kaliteli bir dizi.İlk sezonda sonlara doğru sıkıcıydı biraz, sezon bir mafya adamını deşifre etmeyle bitti.Ama son bölümlerden anlaşıldığı gibi yeni sezon daha yaratıcı ve sürükleyici olacak.

Konu artık devlet işlerine falan geçer,halkı kurtarmanın yanında.

2-3 bölüm seyredip bıraktım. Arka sokaklar tadında, her bölüm ayrı birisini kurtarıyorlardı çünkü. Reese bir bara girip, içerdekileri pataklayıp çıkınca bütün hevesim kaçtı. Hani Supernatural da ilk sezonunda böyleydi, sonra iblisler filan çıktı, senaryo bir düzene oturdu ya. Bunda da öyle olacak mı, yoksa her bölüm yeni birini mi kurtaracaklar?

Bölümlerdeki her kadın karakterin John'a veresi geliyor ama John'da tık yok.Bu yüzden insanların kafasında boşluk kalıyor.Ne yani tek başına ordu gücünde olan adam ele mi mahkum,yalancı pislikler.

Back
Top Bottom