Yaz Lakırtısı

Users who are viewing this thread

mi-mi-mi-mi-mi-mi-mi-zah-zah-zah-zah şov şov şov. Yeminle coştururuz, armagan bey duyun sesimizi. forum mu kaldı be? şöyle davetle girilen applere falan akalım bu nedir ya?

?????
Rockefeller ailesi bir kişiyi daha çipledi yes bee.
bi10tech vurulduk biz de ama işe yarıyordur inş, virüsle şuana kadar hiç karşılaşamadım aşı işe yarıyor mu yaramıyor mu deneyim edemedim

?????
Rockefeller ailesi bir kişiyi daha çipledi yes bee.
bi10tech vurulduk biz de ama işe yarıyordur inş, virüsle şuana kadar hiç karşılaşamadım aşı işe yarıyor mu yaramıyor mu deneyim edemedim
Aşı teknik olarak hasta olmanı engellemiyor ki. Hasta olsan bile hastalığın ağır geçmemesi sağlıyor.

Ben de Sputnik V aşısını oldum. Herhangi bir yan etki görmedim. Tek kötü tarafı aşının Avrupa tarafından kabul görmemesi şuanda. Halbuki bağımsız tıp kuruluşları aşının oldukça etkili olduğunu söylüyor.

Aşı teknik olarak hasta olmanı engellemiyor ki. Hasta olsan bile hastalığın ağır geçmemesi sağlıyor.

Ben de Sputnik V aşısını oldum. Herhangi bir yan etki görmedim. Tek kötü tarafı aşının Avrupa tarafından kabul görmemesi şuanda. Halbuki bağımsız tıp kuruluşları aşının oldukça etkili olduğunu söylüyor.

Ruslardan dolayı olmalı. Genelde her şeyde dışlanır Ruslar çünkü bir çok şeyde(özellikle Tıp, Kimyaevi) konularda Avrupalılardan hatta Amerikalılardan da ileride. Sovyetler sayesinde.

Ben de açıkcası ona ve aşı rekabetine yordum durumu. Zaten şuanda iş temposu yüzünden Avrupa'ya gitme şansım yok pek o yüzden açıkcası aşıyı olurken çok umursamadım. Zaten iyi ki olmuşum çünkü Moskova'da yarından itibaren artık restoran, kafe, pub gibi yerlere girerken aşı veya antikorun olduğuna dair belge istemeye başlayacaklar.

Çok fazla aşı vurulmayan var, biz esprisini yapıyoruz ama inananı bol demek ki. Ben sıra beklerim beklentisiyle gittim, koridor bomboş çıktı hemen vurup yolladılar.

doğal seçilseler keşke anam babam dahi olsa farkmaz

Ya ben de onu çok söylemek istiyorum da işte, arada tanıdıklarım da var. Hatta ben Covid aşısı karşıtı olanlara çok tepkili değilim ama genel olarak aşı karşıtı olanlara çok karşıyım. Hatta üstüne bunun normal bir şey olduğunu savunup sosyal medya da, aşı olanları aptal olarak fişliyorlar bir de.

Last edited:
Eskiden bahsedip dururlar genelde, geçmiş aşıları olan insanlar bunlar. Siz de olmuşsunuz zamanında aşı, aklınız azalmış herhalde karşı çıkıyorsunuz diyince mal oluyorlar

Türkiye yine aşılama konusunda iyi ilerleme kat etti. Günde 1-1.5 Milyon insan aşılamak büyük sermaye ve güç ister ki ülkemizde ki kaynaklar istenilse bu şekilde halka yatırım olarakta döner. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın anlayışı var.

Günde 1-1.5 Milyon insan aşılamak büyük sermaye ve güç ister
Yani batılılar bitirdi neredeyse normale döndü. Aşı ihtiyaçları azalınca bize gelmeye başladı daha doğrusu. Çinliler dahil herkesin peşinden koştuk çok büyük güç vallahi.

Eskiden bahsedip dururlar genelde, geçmiş aşıları olan insanlar bunlar. Siz de olmuşsunuz zamanında aşı, aklınız azalmış herhalde karşı çıkıyorsunuz diyince mal oluyorlar
Bi' de şeyciler var; Aşı olduktan sonra ölen herkesi aşıya bağlayanlar. Zaten çipçileri ve kısırcıları konuşmak bile istemiyorum...
Türkiye yine aşılama konusunda iyi ilerleme kat etti. Günde 1-1.5 Milyon insan aşılamak büyük sermaye ve güç ister ki ülkemizde ki kaynaklar istenilse bu şekilde halka yatırım olarakta döner. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın anlayışı var.

Gelişmiş devletler büyük oran da bitirdi aşılamayı. Onlar bitirince işte bizim gibi ülkelere düşmeye başladı aşılar.

İş gücü ve lojistik bağlamda aşılayabilme kapasitesi olarak haklısın. Ancak aşıları satın alma konusunda çuvallandığı da bir gerçek. Şimdi bir miktar toparlanabildi. Ancak bu süreçte de bakanın erişilemeyen mRNA aşılarına karşı güvensizlik yaratan açıklamalarını da kesinlikle unutmamak gerek. Sadece bu yüzden Sinovac’a yönelen insan var.

Yöneticilerin ülkemizi süper güçlü gördüğünü de varsayacak olursak, Google’a yazılacak “Aşı haritası” araması ile Türkiye ve diğer ülkelerin oranları interaktif güncel bir haritayla görüntülenebiliyor. Kısacası aşı Türkiye potansiyeline sahip olan bir ülkeye göre çok daha geç geldi ve başarılı da yönetilemedi süreç bana göre.

Ama tabi bunu da beceremeyebilirlerdi son yılları göz önünde bulunduracak olursak.

Back
Top Bottom