[WB][SP] Hun Senaryosu: Mete Han | İptal!

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
V00p7v.png

GBBnm7.png

MÖ 200 çevrelerinde, Tuvu Bey oğlu Hun Tanhusu (İmparator) Teoman Han, boylar halinde ayrık yaşayan Hun Budununu (Millet, Ulus)  birleştirmiş, tek yumruk haline getirip Büyük Hun Devletini kurmuştur. Uzun bir süre yağız yeri titretmiş, orduları gür kılmış ve Çin'i korkutmayı başarmıştır.
Ancak zaman içinde bazı hatalar yapmış ve Devlet duraklayarak gerilemeye başlamıştır. Tüm bu gelişmelere sessiz kalamayan Kurt Bakışlı, dik duruşlu, Teoman oğlu Mete Şad olup Atası Teoman Han'ı indirerek devletin başına geç ve Çin dahil tüm Acun'u (Dünyayı) törenle titret!

Taraflar:
  • Büyük Hun Devleti
    [*][size=12pt]Qin İmparatorluğu (Çin)
    new_icon.gif
  • Maurya İmparatorluğu (Hindistan)
  • İskit İmparatorluğu
  • Seleukos İmparatorluğu
  • Yüeçiler
  • Nebati Krallığı
    new_icon.gif
  • Tunghular
  • Anadolu ve Rumeli Krallıkları (Traklar, Pontuslar, Ermeni, Bitinya ve Bergama)

ALPHA'da bulunacak özellikler ayrılarak yanlarında belirtilmiştir. Yeni eklenen görsellere bakmayın unutmayın!

kbbr8A.png
-Tarihi Senaryo Modu, Er Modu, Klasik Warband Maceracılığı (ALPHA'da mevcut.)

*Tarihi Senaryo Modu: Mete Han olarak başlayarak tüm acunu titret, ordularını gür kıl ve Hun Budunun kaderini çiz!

*Er Modu: Bir Hun Soylusu olarak başla ve açtığın her yara ile tecrübe biriktir, rütbeni yükselt ve Mete Han'ın en güçlü Er'lerinden biri haline gel. Kim bilir? belki Hun Kartal Savaşçılarına bile katılırsın!

-Börteçine (Bozkurt): Rüyalar da sık sık bir araya gelip yol gösterecek Destanlardan fırlama bir kurt! *Senaryo Modu*

-Yepyeni Askeri Teşkilat: Devletin Mete döneminde en güçlü zamanını yaşamış olmasının başlıca sebebi budur belki de. Onluk sisteme göre hazırlanmış Asker Sistemi ve Hun Kartal Savaşçıları! (ALPHA)

-Kut Anlayışı: Teoman Han'ı indirip Devlet yönetimine geçtiğiniz andan itibaren her fırsatta iliklerinize kadar hissedeceğiniz diyalog ve eylemlerle Kut Anlayışı!

-Farklı Budunlar: Harita da özgürce dolanırken gerek dost, gerek düşman olarak karşılaşılacak pek çok farklı milletler! (ALPHA)

-Easter Eggs: Bazı sahnelerde günümüze kadar ki Türk Tarihine selam çakan pek çok Öge ve İm'ler! (İşaret)

-İdam Sistemi: Savaş Utkusunun (Zaferinin) ardından peşinize taktığınız Esirlerin kellelerini alabileceğiniz heyecan uyandıran bir sistem! (Lordlar dahil. Ancak belli bir yönetme hakkına sahip olmalısınız.) *Lordlar'ın ölümü (ALPHA) *

-Taht Kavgaları: Zaman zaman Bey'ler yoldan çıkacak ve sizi tahttan indirmeye çalışacaklardır. Tanrı'nın Kut'u ile her birini hizaya getirmek senin elinde!

-Dönem Türkçesi: Tamamen tarihi kaynaklardan alınmış ÖzTürkçe kelimelerle dolu bir Mod keyfi. Gerek diyaloglar da, gerek ise notlar'da ''İşte bu bir Hun Modu!'' diyeceğiniz kelime ve cümleler. (ALPHA)

Yeni eklenen görsel ve özellikler ''
new_icon.gif
'' simgesi ile belirtilmiştir.

-Yüzlerce yeni item, troops vs. (ALPHA)
-Senaryo Moduna Mai kalesini alarak başlıyorsunuz.
-Yeni Görevler (20-40 arası olacak.)
-Besi çiftliği kurma! (Üzerinde çalışıyoruz.)
-Diplomasi, Freelancer ve Kendi Bayrağımızı yapma gibi özellikler eklendi! (ALPHA)
-Hunların güncellenen hanları ve Kımız içerek Moral arttırma! (ALPHA)
-Kan Kaybı (ALPHA)
-Oyun zorluğu arttırıldı! Canla, başla mücadele etmek zorundasınız! (Hile tavsiye etmiyoruz.) (ALPHA)
-Yeni Animasyonlar! (Üzerinde çalışıyoruz.)
-Yeni Sesler ve bazı yerlerde Türkçe Seslendirme!
-Yükleme ekranlarında pek çok Özlü söz'ler! (ALPHA)
-Tamamen Türk Kültürüne ait ortam ve görseller. (ALPHA)
-Meslek grupları eklendi! (Avcılık, Odunculuk, Yaycılık vb.)
-Türk Dünyası Müzikleri. (ALPHA)
-Tarihe uygun senaryo.
-Teoman Han, Mete gibi önemli şahsiyetlerin yüzü değiştirildi! (ALPHA)
-Dönem zihniyetine ait diyaloglar. (ALPHA)
-Türk kültürüne ait modeller. (Kımız, Kurt vs.) (ALPHA)
-Kafa kesme (ALPHA)
-Din Sistemi (Tengricilik, Konfüçyüsçülük vb.) (ALPHA)
-Irk Sistemi (ALPHA)
-Türk Töresi
-Rüya Sistemi
-Konar-Göçer budunlar. (ALPHA)
-Çocuk Sistemi (Türk balası Kurt olur, bastığı yer yurt olur!)

NppVJX.png
Yapım aşamasında olan Börteçine Modeli:
R00y2Z.jpg
Kılıç (Scimitar) ve Qin Zırh Modeli:
vbbz1p.png
ojjQB7.png
Bir Hun Er'i ve Teoman Han!
3778mj.jpg
EgglXD.png
Büyük Hun Devleti Sancağı:
ojjQGq.png
Client, Ana Menü ve Yükleme Ekranları:
z33RWB.png
lddYol.png
011bVW.jpg
JaaddB.png
Hun Budunun Asker Ağacı: (Bu ilk halidir. Modeller güncellenecek ve yeni birlikler eklenecektir.)
ojjnzk.jpg
Oyun içi Görsel ve İtemler!
V0Qg7Z.jpg

7qBVdW.jpg

P07YNN.jpg

nRb5dV.jpg

vbaQGz.jpg

1Lp2bj.jpg

LyvYMo.jpg

r30m4m.jpg

7qBVJY.jpg

P07Yd5.jpg

gqP4g5.jpg

9QY9z5.jpg

GBZp7Z.jpg

yEGAWj.jpg

69DlBv.jpg

W0X6z8.jpg

37O15M.jpg

R0gbAR.jpg

p05mAa.jpg

kbM1QD.jpg
Referans Haritası! (Ayrıca Haritanın ilerleyiş aşamasını takip etmek için konunun altındaki video serimize göz atabilirsiniz!)
5g5JYq.png
Yeni Hun Zırh Modelleri!
new_icon.gif

aGo5kQ.jpg
nWA7XV.png
zBmVvR.jpg
292kmE.png
Q7RlEj.jpg
pWRo4o.png
Jlp4dn.jpg
AkAqAr.png
RPJVJa.png
Mete Han ve bir Bey Zırhı!
new_icon.gif

dGn2W7.jpg
YNvljA.jpg
Bir Hun Er'i ve Otağı!
new_icon.gif

zBmVA9.jpg
Yapım aşamasında olan Çin Seddi görselleri!
new_icon.gif

9dV5EO.png
mkGz72.png
Yeni Vücut tipi!
new_icon.gif

WQVZkq.jpg
Katana Modeli!
new_icon.gif

AkAq3X.png
Harita'nın tamamen bitmiş hali!
new_icon.gif

WQVZq8.png

M0QvG2.png
Senaryo: %90
Görevler: %10
Diyaloglar: %35
Modeller: %30
Kodlama: %50
Harita: %100
Genel İlerleme: %52

5g0QXd.png
Serkut'un Hun Senaryosu haritasının üzerinde verdiği harita dersleri! Haritamızın ilerleyişini takip edebilir, ilerleyen bölümlere videodan ulaşabilirsiniz.

BrnLYQ.png

Güncelleme Notu: (27.04.17)
-Rüya Sistemindeki hatalar giderildi.
-Kan kaybı sistemindeki buglar düzeltildi.
-Hanlarda uyuma aktif edildi.
-Savaşlar içerisinde Kağanların, Lordların ölmesi aktif edildi.
-Kendi tarafına bey çekmek zorlaştırıldı.
-Diyalogların %35'lik kısmı değiştirildi.
-Diyaloglara bolca Eski Türkçe kelimeler eklendi ve şimdiki anlamlarıyla desteklendi.

7qqm15.png

Batıhan "ReactionGO" Efe (Yazılım + Mod Lideri)
Oğuzhan "OguzYabgu"  (Tasarım-Modelleme + Mod Lideri)
Serkut ''Serkut'' Kılınç (Haritacı-Sancaktar + Mod Danışmanı)
Adem ''Ayrox_Adem125'' (Baş Modellemeci)
Burak ''mody_goal'' (Modelleme)
Mehmet ''MehmedGazi'' (Modelleme)
2rr7qq.png

Cevdet'in Osp Paketleri - Açık Kaynaklardan alındı.
cerkesugur'un sancak paketi - Açık Kaynaklardan alındı.
frozenpainter
Lor Dric (frozenpainter'ın açık kaynak olarak paylaştığı item klasöründe bulunan metin belgesinde yazan isimler.)
HyperCharge'ın item ekleme dersinde kullandığı kılıç.
LekasMBW (Uyuma Sistemi)
STaRDuST10 (Uyuma sistemi Rüya görme ile beraber)
YusufPaşa (Uyuma ve Rüya Görme Sistemi eklenirken, çıkan sorunlarda az da olsa yardım etmiştir.)
Deadly Claw (Toy Sistemi vb. gibi tavsiyeleri için çok teşekkürler!)
Mod ilerledikçe burası dolacak gibi duruyor, her türlü yardıma açığız! :grin:

Mod ilerledikçe konu güncellenecektir. Yeni özellikler eklenebilir.
1-Diyaloglarla ilgili görseller gelecek!
2-İdam Sistemi ile alakalı video gelecek!
3-Mete Han ile alakalı video gelebilir!

Not:
Her türlü yardıma her konuda açığız. İyi Forumlar!
DUYURU!
Özetle ALPHA versiyonunda Modumuzla birlikte gelecek olan iki tane yeni Senaryo Modu (Mete Han Modu ve Er Modu) olmayacaktır. Ancak merak etmeyin! ALPHA'da bile en yüksek zevki almanız ve bir Hun modunun tadına doymanız için elimizden geldiğince çalışıyoruz. İlerleyen gelişmelerden haberdar olmak için takipte kalın! Teşekkürler, İyi Forumlar!

Modumuzun konusu açılmış  :grin:
İyi olmuş  :wink: :wink: :wink:
Eline sağlık Oğuzhan  :grin:

Arkadaşlar eğer mod ile merak ettiğiniz bir soru varsa aklınızda bana ya da Oğuzhan'a yazabilirsiniz  :shifty:
Gönüllü olarak yardım etmek isteyenler olursa bu konu başlığı altına yazarsanız sevinirim  :grin:

vaaayyy işte beklediğim mod... türk tarihine ilişkin osmanlıdan başka devletlerinde olduğunu anlatan modlara hastayımdır :smile: kurt çok güzel olmuş bu arada :smile: kendi troop ağacımızı oluşturma diplomasi ve freelancer özelliklerini göremedim yalnız... belki var ama siz yazma gereği duymamışsınızdır heralde :smile: bir de lütfen oyundaki tüm itemleri değiştirin... kergitler türk görünüyor diye kolaya kaçmayın yani :smile: ayrıca besi çiftliği kurma özelliği de ekleyebilirsiniz... köyleri yağmalayıp çaldığımız sığırlar bi işe yarasın :smile: süt satma gibi bir özelliği de olabilir... çiftçilik, odunculuk gibi meslekler de olabilir... kendi bayrağımızı yapma bence mutlaka olmalı... ve son olarak tüm npcleri değiştirip hepsini soylu yapsanız hiç de fena olmaz... soylu olmayan npcler derebeyi yapılamadığı için bi işe yaramıyor :smile: lordlarla ilişki düşürmekten başka :smile: sadece ulak olarak alabiliyoruz onları... gerçi çocuklarımız derebeyi yapılacabilecekse buna gerek yok diye düşünüyorum son olarak bir modda gördüğüm özelliği söyleyeyim... göbekli ve sıska lordlar vardı şuan adını hatırlamıyorum... ayrıca giriş ekranında boyumuzu seçebiliyorduk.. lordların boyları aynı olmuyordu... eğer böyle birşey yaparsanız türkleri kısa yapabilirsiniz gerçekçilik açısından iyi olur :smile: başarılar beklemedeyim :smile:

Ön yargılı girdiğim konudan memnun şekilde dönmek güzel bir duygu. Konu tasarımınızı beğendim. Güzel bir proje. Güzel bir başlangıç da yapmışsınız. Konuyu biraz daha geç açsaydınız daha iyi olabilirdi. Tasarımlarınız güzel. Rigg konusunda sıkıntınız olmaz inşaallah. Kaplama ve tasarlama konusunda güzel işler yapacak gibisiniz. Takipte kalacağım. O zaman daha esaslı konuşmak istiyorum.

TürkçüBeğ said:
Kardeşim güzel bir şey çıkacağa benziyor . Tahmini ne zamana kadar mod çıkar . Buralar Değerlenir #REZ

Elimizden geldiğince en hızlı ve en kaliteli şekilde sizlere modu sunacağız.
Modun %65'sini bitirdiğimizde Alpha sürümünü sunmayı ve sizlere minikde olsa güzel bir deneyim sunmak istiyoruz.
Teşekkürler  :grin: :grin: :grin:

"Zıyaretci" said:
vaaayyy işte beklediğim mod... türk tarihine ilişkin osmanlıdan başka devletlerinde olduğunu anlatan modlara hastayımdır :smile: kurt çok güzel olmuş bu arada :smile: kendi troop ağacımızı oluşturma diplomasi ve freelancer özelliklerini göremedim yalnız... belki var ama siz yazma gereği duymamışsınızdır heralde :smile: bir de lütfen oyundaki tüm itemleri değiştirin... kergitler türk görünüyor diye kolaya kaçmayın yani :smile: ayrıca besi çiftliği kurma özelliği de ekleyebilirsiniz... köyleri yağmalayıp çaldığımız sığırlar bi işe yarasın :smile: süt satma gibi bir özelliği de olabilir... çiftçilik, odunculuk gibi meslekler de olabilir... kendi bayrağımızı yapma bence mutlaka olmalı... ve son olarak tüm npcleri değiştirip hepsini soylu yapsanız hiç de fena olmaz... soylu olmayan npcler derebeyi yapılamadığı için bi işe yaramıyor :smile: lordlarla ilişki düşürmekten başka :smile: sadece ulak olarak alabiliyoruz onları... gerçi çocuklarımız derebeyi yapılacabilecekse buna gerek yok diye düşünüyorum son olarak bir modda gördüğüm özelliği söyleyeyim... göbekli ve sıska lordlar vardı şuan adını hatırlamıyorum... ayrıca giriş ekranında boyumuzu seçebiliyorduk.. lordların boyları aynı olmuyordu... eğer böyle birşey yaparsanız türkleri kısa yapabilirsiniz gerçekçilik açısından iyi olur :smile: başarılar beklemedeyim :smile:

Yorumunuz için teşekkürler.
Diplomasi, troop ağacı oluşturma gibi olayları yavaş yavaş moda ekleyeceğiz.
İtemlerin neredeyse hepsini değiştireceğiz, kalanları ise ekstra bir kaç yenileme ile oyunda yeniden aktif edeceğiz.
Fikirlerin için teşekkür ederim  :grin: :grin: :grin:

Göktürk Alpi said:
Başarılar dilerim

Partizanes said:
Ön yargılı girdiğim konudan memnun şekilde dönmek güzel bir duygu. Konu tasarımınızı beğendim. Güzel bir proje. Güzel bir başlangıç da yapmışsınız. Konuyu biraz daha geç açsaydınız daha iyi olabilirdi. Tasarımlarınız güzel. Rigg konusunda sıkıntınız olmaz inşaallah. Kaplama ve tasarlama konusunda güzel işler yapacak gibisiniz. Takipte kalacağım. O zaman daha esaslı konuşmak istiyorum.

Teşekkürler...
Elimizden geleni yapacağız, en kısa sürede modun Alpha versiyonunu sürmeyi düşünüyoruz.
Böylece sizlerde deneme şansına sahip olabileceksiniz.
Yorumunuz için teşekkürler  :grin: :grin: :grin:

Partizanes said:
Dediklerine Katılıyorum Başarılar...

Bedirhan48CR said:
Partizanes said:
Dediklerine Katılıyorum Başarılar...

Göktürk Alpi said:
Doğu Roma imparatorluğunuda eklesen güzel olur aslında  :grin:
Tarihe göre yapıyoruz hocam. Doğu Romayı bırak daha Roma yok o dönemde :smile: Romadan önceki Pontus Krallığı veya Ermeni Krallığından birini almalıydık, Pontusu seçtik :smile:

HalilPaşa33 said:
Harita çok büyük olmasın.(Şehirler köyler arasındaki mesafe) ottoman v 2.5 i harita cok buyuk oldugu icin birakmistim.
[size=12pt]Harita üzerinde çalışmalara yakın zamanda başlayacağız inşallah. Orada ki kadar büyük olmaz ama küçükte olmaz. Sebe ve Pontus farklı kıtalarda çünkü. Düşünceni belirttiğin içinde teşekkürler ayrıca :smile:[/size]

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom