(Video) Wings 3D Modelleme,Uvmap,Kaplama,Ps teknikleri [03.06.12]

Users who are viewing this thread

Ben kaplıyacağım kılıcın bir bölümünü seçip modele eklemeye çalışıyorum fakat büyütme gibi bir olay yok.Koyduğum anda öyle duruyor.Onu nasıl büyültebilirim?

kaliteli bi şekilde kaplama yapmak istiyorum yaptığım kaplamalar çok kalitesiz ve parlak yardımcı olabilecek?

değişik texture leri kullanıyoırum 3-5 tane :grin: ama hepsinde parlak ve yapmacık varsa elinde kaliteli texture paylaşabilirmisin benimle :smile:

:cool:
Türküm:D said:
Thanatos said:
değişik texture leri kullanıyoırum 3-5 tane :grin: ama hepsinde parlak ve yapmacık varsa elinde kaliteli texture paylaşabilirmisin benimle :smile:
Eğer wings'de yapıyosan ışıklandırma yapmaya çalış.
evet 3d wingsle yapıyorum biraz daha açarmısın

Thanatos said:
:cool:
Türküm:D said:
Thanatos said:
Eğer wings'de yapıyosan ışıklandırma yapmaya çalış.
evet 3d wingsle yapıyorum biraz daha açarmısın
Bu konuda var ışıklandırma dersi onu kullan bide modellerin texturesini  netleştir+Gölgelendirme efekti ver daha güzel görünüyo kaplama için pohotoshop'ta usta olursan çok kaliteli  kaplamlar yapabilirsin uvmap ekranında sol tıkla "scale" var ona bas "uniform" basarak  uvmapı küçült çünkü büyük olursa kaplama netleşmesi yapamıyabilirsin.Önerilerim bunlar.

tamam hepsine bakıcam deniyecem ama şöyle bi sorun çıktı 2gündür üzerinde çalıştığım modelin üzerinde bilmediğim bikaç şeye basmıştım karıştırıyodum kenarlar turuncuya döndü karıştırırken modeli bitirip kaplamaya geçtiğimde uv haritada her kenar ayrı çıktı dağıldı yani o turuncu kenarları naısl kapatcam 2 saatdir onu düzeltmeye uğraşıyorum

Thanatos said:
tamam hepsine bakıcam deniyecem ama şöyle bi sorun çıktı 2gündür üzerinde çalıştığım modelin üzerinde bilmediğim bikaç şeye basmıştım karıştırıyodum kenarlar turuncuya döndü karıştırırken modeli bitirip kaplamaya geçtiğimde uv haritada her kenar ayrı çıktı dağıldı yani o turuncu kenarları naısl kapatcam 2 saatdir onu düzeltmeye uğraşıyorum
auto smatoh yapmışsın düzeltmene gerek yok öyle dahı iyi uvmap çıkarırısın.

Wings3d ile Kılıç Yaptım Renkleride var, Ama Mount Blade'e Atınca Kılıç Tamamen Beyaz Renk Oluyor. Kaplamadan Dolayı mı Acaba Bilmiyorum. Bilen Biri Varsa Bir Yanıt İyi Olur.

Back
Top Bottom