USB

Users who are viewing this thread

TheDoctor

Grandmaster Knight
Arkadaşlar Başka Bir Pcyi Düzeltmeye Çalışırken Kendiminkini Bozdum.Power Bişeyi Var Ya Anakartın Üstünde kutu
İşte Onun Yerini Değiştirdim Tekrar Taktığımda Usb Çalışmıyordu.Nasıl Düzeltebilirim?

kasadaki düğmelerin anakartdaki bağlanma yerini değiştirmişsindir veya o kabloları ters bağlamışsındır. yerini değiştirmişsindir, başka da bir parçanın yerini vs değiştiremezsin zaten(en azından yeni model kartlarda). anakartın kullanım klavuzuna bakıp bahsi geçen kabloları doğru yerine takman yeterli olacaktır, eğer el kitapçığı vs yoksa anakartın üreticisinin sitesine girip indirebilirsin, belki ingilizce olur ama sana lazım olan kısım %99 şekillidir zaten

TheDoctor said:
Anakartın Arkasında Olanlar.BİOS'a Baktım Normal Değişen Bİşi YOK Defaultta yaptım.

İlginç bir durum biostan açık olduğu halde öyle bir hata vermesi. büyük ihtimalle jumper ayarlarını bozmuşsun, anakartın kullanım klavuzunda(veya el kitabında) yazar o jumper ayarlarının nasıl yapılacağını vesaire (gerçi jumperlı kart kaldı mı hala bilmiyorum)
jumper yerini değiştirmiş olna dışında kalan tek ihtimal kartın o işle alakalı çipinin zarar görmüş olma olasılığı gibi duruyor.

edit:
eğer denediğin parçalar usb sketine takılıp çıkarıaln cinstense sokette takarken/çıkartırken fazla zorlayıp soketin içindeki pinleri yamultmuş veya kırmış olma ihtimalin de var. eğer yamulmuşlarsa cımbız gibi bir parça yardımıyla düzeltebilirsin ama kırılmışsa umut yok

ayrıca tüm soketler mi çalışmıyor?

Silverlight said:
anakartın kitapçığını bir yerden bulup bir oku bakalım, usb jumper gibi bir terim vs var mı, varsa o terimin olduğu kısımları iyice bir oku
Anakart Çok Eski Yav Ben Bu Bilgisayarı Sonradan EKlenen Parçalarla Güzelleştirdim.
Kim Bİlir Nerde O Kitapçık.

Bakınız Ana Kartın Ordaki USB Çalışmıyor Aslında Aygıt Yöneticisine Baktığımda Düzgün Çalışıyor Dİyor Lakin Çalışmıyor.
Harici Dİskimi Taktığımda Haricinin Işığı Yanıyor Lakin Pcde Tepki Yok Ne Olur Yardım Edinizz.

o zaman windows kafayı sıyırmış, tek aklıma gelen bu şuan.
kurulum diskini takıp konsoldan "scf /scannow" komutunu deneyin bir.
son çözüm olarak da fırmat görünüyor. herhabgi bir çalışan linux üerinden deneyin bir de o portları, belki işletim sistemi kaynaklıdır

Silverlight said:
o kitapçık bulunacak ve okunacak
eğer kart çok eski ise jumper kullanıyordur ve sen de o jumperın yerini değiştirmişsindir. sorun %99 bu
hocam yapma USB ler çalışmıyo diyor jumperle ne alakası var..

Dostum anakart modelini söle bana bios ekranında yapacağın işlemleri söliyim..Bütün USB lerim çalışmıyodaki kastın sadece ön USB girişlerinse kasanın içindeki ön USB portların çıkan kabloyu Anakart üzerinde USB 2.0 yazan sockete tak çalışıcaktr..hiç birisi çalışmıyor ise mutlaka biostan bir sıkıntı vardır..ama power supply ile uraştım diyorsun çıkışları yakmışta olabilirsin :smile:

Grexx said:
Silverlight said:
o kitapçık bulunacak ve okunacak
eğer kart çok eski ise jumper kullanıyordur ve sen de o jumperın yerini değiştirmişsindir. sorun %99 bu
hocam yapma USB ler çalışmıyo diyor jumperle ne alakası var..

Dostum anakart modelini söle bana bios ekranında yapacağın işlemleri söliyim..Bütün USB lerim çalışmıyodaki kastın sadece ön USB girişlerinse kasanın içindeki ön USB portların çıkan kabloyu Anakart üzerinde USB 2.0 yazan sockete tak çalışıcaktr..hiç birisi çalışmıyor ise mutlaka biostan bir sıkıntı vardır..ama power supply ile uraştım diyorsun çıkışları yakmışta olabilirsin :smile:
Ön USB ler 2 YIldır Ölü :grin: Arkayı Kullanıyorum O Çalışmıyor İşte . anakart markası ecs Modeli İçin Bekle

TheDoctor said:
Ön USB ler 2 YIldır Ölü :grin: Arkayı Kullanıyorum O Çalışmıyor İşte . anakart markası ecs Modeli İçin Bekle

%80 biosla alakalı bir durum bios menüsünden chipset bölümüne gir ve usb 2.0 seçeneğini enabled hale getir..ama power suply ile uraştım diyorsun çıkışları yakma ihtimalinde yüksek anakartıda değiştirebilirsin...

BİOS'u Biraz Kurcaladım Usb İle İlgili Bİrşeyi Yaptım Yeniden Başlattım Taktım Diskimi Bu Seferde Aygıt Tanınamadı Dİyor Unkown Device?

Back
Top Bottom