Total War Serisi

Bir sonraki TW oyununun konusu ne olsun isterdiniz ?

• Victoria Devri

Votes: 8 8.2%
  • Orta Çağ öncesi Asya

Votes: 4 4.1%
  • Orta Çağ Avrupa'sı (Medieval III)

Votes: 38 38.8%
  • Vikingler

Votes: 5 5.1%
  • Birinci Dünya Savaşı

Votes: 24 24.5%
  • Sanayi ve koloni devri (Empire II)

Votes: 7 7.1%
  • Moğollar

Votes: 12 12.2%

• Total voters
    98

Users who are viewing this thread

Ben uzunca bir süre Win 10'da oynadım. Ciddi bir problem yaşamadım. Hani çok nadiren oyundan attığı 1 veya 2 sefer olmuştur. Ama sürekli yaşadığım ciddi bir sorun olmadı.

Karay said:
Gençler shogun 2 almayı düşünüyorumda windows 10 ile uyumlumu? Googledan baktım bayağı sorun yaşayan var gibi.

Windows Updatenin bilgisayarına tecavüz edercesine zorla bilgisayarını kapatıp güncelleme atma teşebbüsü gibi konuları saymazsak olmaz muhtemelen. Bill Gates'e nefret mektubu yazmayı düşünüyorum bu olay yüzünden.

Total War'da diplomasi aramak hata. Great Power diye bir yapmacık modifier var, herkesin senden nefret etmesine neden oluyor. Oyundaki tek diplomasi "Senden nefret ediyorum o yüzden savaş açıyorum" oluyor biraz büyüdüğünde. Iceni neden Mısır ile tanıştığı anda edebi düşmanıyla tanışmış gibi nefret ediyor onu anlamıyorum. 

Dün Atilla'ya başladım, hoşuma da gitti Hunlar ile oynuyorum. Başlangıç noktasından biraz batıya yol aldım uzun vadeli stratejim bu bölgede güçlenip, Güruh sayımı arttırıp Batı Roma'ya dalmak ancak; çevremde ki ulusları Kukla devlet haline mi getireyim yoksa askeri ittifak mı yapayım hangisi ile daha uzun süre bana saldırmazlar, Batı Roma'ya dalınca arkadan darbe yemek istemiyorum, mesela Gepid'leri kukla devlet yaptım ama yanlarından uzaklaşırsam bu duruma son verirler mi? Onlarla askeri ittifak yapsam daha uzun mu sürer iyi ilişkiler (başka etkenlere de bağlı biliyorum).
Bir de güruh halinde olan toplumlar yerleşikler gibi kukla haline getirilmiyor mu? Ostragotların iki güruhu vardı ikisiyle de beraber aynı anda savaştık ve tamamen silindiler, koskoca Ostragotlar 2 yılda bitti gitti, bu göçer halde olan ulusları nasıl yok etmeyip onları kuklam haline getiririm savaştan sonra(Kukla yap seçeneği çıkmadı yerleşiklerle savaştan sonra çıktığı gibi)?

https://forum.strategyturk.com/konu-total-war-dan-yeni-ipucu

Kimisi WH2 DLC'si(Büyük ihtimal) diyor kimisi Empire 2 diyor. Empire 2 çıksa çok güzel olur aslında, NTW pek çok eksiği kapatmıştı ama oyun haritası çok kısıtlı olduğu için yeniden oynanırlık sağlamıyordu.

Kim Medieval 3 oynayacak ki? Medieval 2'yi hiçbir şekilde geçemeyecek bir oyun olacaktır. 1 yıl oynanır en fazla, çoğu kişi Medieval 2'ye dönecektir. Aynısı Rome 2 ile oldu. Yapılacak en iyi seri Empire 2'dir. Empire bir ton yeni fikirle ortaya çıkmış bir oyun ama oyun buglarla dolu ve CA hiç Empire ile ilgilenmedi. Empire'ı oynayanların büyük çoğunluğu zaman aralığını sevdiğinden oynuyor. Total War'ın ToB'dan sonra en kötü oyunu. O kadar çok potansiyeli var ama CA ilgilenmiyor.

Strateji oyununda grafik aramayın. Rome 2'nin grafikleri Rome 1'den çok daha iyi. Hangisi daha zevkli? Eu4 grafikleri ile ünlü olmadı, şu an bile Rome 2'den çok oynayanı var.

Rome 1 de bayağı yapay zeka hatası var. İstediğin stratejiyi kuramıyorsun. Rome 2 daha gelişmiş olduğu için onu tercih ederim. Savaş taktikleri yapmayı seven biri olarak ince detaylı şeylere dikkat ederim. Rome 1'in yeri ayrı tabi ama dediğim gibi. Tarihi eser oldu artık.

Tektabanca28 said:
Dün Atilla'ya başladım, hoşuma da gitti Hunlar ile oynuyorum. Başlangıç noktasından biraz batıya yol aldım uzun vadeli stratejim bu bölgede güçlenip, Güruh sayımı arttırıp Batı Roma'ya dalmak ancak; çevremde ki ulusları Kukla devlet haline mi getireyim yoksa askeri ittifak mı yapayım hangisi ile daha uzun süre bana saldırmazlar, Batı Roma'ya dalınca arkadan darbe yemek istemiyorum, mesela Gepid'leri kukla devlet yaptım ama yanlarından uzaklaşırsam bu duruma son verirler mi? Onlarla askeri ittifak yapsam daha uzun mu sürer iyi ilişkiler (başka etkenlere de bağlı biliyorum).
Bir de güruh halinde olan toplumlar yerleşikler gibi kukla haline getirilmiyor mu? Ostragotların iki güruhu vardı ikisiyle de beraber aynı anda savaştık ve tamamen silindiler, koskoca Ostragotlar 2 yılda bitti gitti, bu göçer halde olan ulusları nasıl yok etmeyip onları kuklam haline getiririm savaştan sonra(Kukla yap seçeneği çıkmadı yerleşiklerle savaştan sonra çıktığı gibi)?
Kukla devletlerden fazla haraç gelmiyor maalesef, onun için steam atölyede vergi arttıran modlar var tavsiye ederim. Onun dışında örneğin Batı Roma'ya düşmansan Roma'ya düşman olan barbarlara saldırıp kukla devlet yaptığında ortak düşmanınız olduğu için ilişkiniz yüksek oluyor, böylece ihanet etmiyorlar. Ben şahsen ittifak yerine boyun eğdiriyorum. Göçmen uluslar maalesef kukla yapılamıyor, bana sorarsan onlarla hiç uğraşma yerleşiklere aban.

Aynen bende yerleşiklere abandım da epey zor güvenilir vasal haline getirmek. Sinirlenip bir kaç tanesinin şehrini harap edip yok ettim bu seferde baktım harita boşalacak hiç keyfi olmayacak oyunun. İsteğim Roma'ya dalarken gerçekte olduğu gibi -en azından az da olsa- yanımda başkaları da dalsa, müttefik, vassal vb.

11x22 said:
Vassalları hiç sevmiyorum. Şehirleri kendime alsam daha iyi. Ayrıca vassal entegrasyonu gibi birşey olsa çok güzel olur, o zaman belki kullanabilirim.
İşte göçebeler ile oynarken alınamıyor ki. Aslında gücümüz arttıkça bize doğal olarak ya da zorla katılanlar daha fazla olmalı ama nedense mantığın tam tersi durum oluyor. Örnek Gepidler; hem Doğu Hem de Batı Roma ile savaştalar benimle hiç sorun yaşamadılar topraklarından bile geçmedim ama savunma Paktı bile imzalamıyorlar ve inanılmaz nefret ediyorlar. Güç sıralamasında 50'lerde. Ulan bulmuşsun mis gibi müttefik neyin atarı bu  :grin: Vassal yapıyorum, topraklarını boşaltıp uzaklaştığımda bu seferde bana savaş ilan ediyorlar ulan hangi mantıkla yaa zaten Romalardan biri gelip zıplatacak seni birde Hunlara savaş açıyorsun :facepalm:
Bir güncelleme falan yayınlasalar (Hiç zannetmem) çok güzel olacak. Göçebe-Yerleşik çatışması, göçebe mekanikleri falan güzel yedirilmiş oyuna ama bu siyasetin bu derece saçma olması oyundan alınan keyfi çok düşürüyor.
Ha bu arada göçerleri vasalınız yapamıyorsunuz burası zaten ayrı saçmalık, harbi harbi ulan ne kadar aptalca

Back
Top Bottom