The Elder Scrolls V: Skyrim

Users who are viewing this thread

Nasıl olduğunu soruyorsan eğer, önce bir yerden Mara'nın kolyesini bulup önceden tavladığın bir kıza diyorsun seninle ilgileniyorum diye, tamam evlenelim diyor.

Haklısın biraz daha detaya gireyim.
Amulet of Mara genellikle zindanlarda rastgele düşen bir item, ama bunu almanın daha kolay yolu Riften'e gidip oradaki Mara'nın tapınağından bir tane istemek, satıyorlar. Bunu aldıktan sonra evliliğe açık olduğunu millete göstermek için bunu takıyorsun, böyle yapınca daha önce görevini yapıp yardım ettiğin insanlar ya da  housecarl'ınla konuştuğun zaman farklı bir seçenek çıkıyor. Üzülerek söylüyorum ki Saadia ile evlenilmiyor, fakat aralarında Redguard'ların da bulunduğu bir sürü güzel kız var evlenilebilir. Daha önce yardım ettiğin insanlar olarak neyi kastettim, evliliğe açık her kızın bir koşulu var, örneğin Ygritte'nin seni sevmesi için o yan görevini yapıyorsun (zaten bu şartlar genellikle görevini yapmak oluyor) böylece benim deyişimle tavlamış oluyorsun işte. Bunu hallettikten sonra Mara'nın kolyesi takılı ise konuştuğun kız Mara'nın kolyesini farkediyor, sana da "I'm interested in you" diyaloğu geliyor ve bunu söylediğin zaman da oldu biz evlenelim havaları oluyor, sonra düğünün oluyor falan.

Bound Sentinel said:
Haklısın biraz daha detaya gireyim.
Amulet of Mara genellikle zindanlarda rastgele düşen bir item, ama bunu almanın daha kolay yolu Riften'e gidip oradaki Mara'nın tapınağından bir tane istemek, satıyorlar. Bunu aldıktan sonra evliliğe açık olduğunu millete göstermek için bunu takıyorsun, böyle yapınca daha önce görevini yapıp yardım ettiğin insanlar ya da  housecarl'ınla konuştuğun zaman farklı bir seçenek çıkıyor. Üzülerek söylüyorum ki Saadia ile evlenilmiyor, fakat aralarında Redguard'ların da bulunduğu bir sürü güzel kız var evlenilebilir. Daha önce yardım ettiğin insanlar olarak neyi kastettim, evliliğe açık her kızın bir koşulu var, örneğin Ygritte'nin seni sevmesi için o yan görevini yapıyorsun (zaten bu şartlar genellikle görevini yapmak oluyor) böylece benim deyişimle tavlamış oluyorsun işte. Bunu hallettikten sonra Mara'nın kolyesi takılı ise konuştuğun kız Mara'nın kolyesini farkediyor, sana da "I'm interested in you" diyaloğu geliyor ve bunu söylediğin zaman da oldu biz evlenelim havaları oluyor, sonra düğünün oluyor falan.

Eyvallah.

Of  ya Saadia tam istediğim hatundu.. Ya bunun bir görevi var hatunu arıyorlar bir keresinde kızı kandırdım ve paketleyip götürdüler

ama o görevin aslını biliyorsan söyler misin?

Saadia mı haklı Kematu mu? 

Ejderdoğan dediğin şerefsize namerde hizmet etmez ona göre yapalım.

Kimin haklı olduğu sana kalmış. Net bir sonu yok o mevzunun.

Saadia ile modlarla veya kod kullanarak evlenebilirsin. Nexusmod veya Steam Workshop'ta bununla ilgili modlar mevcuttu. Zamanında ben de kullanmıştım  :iamamoron:

ErkutErdem said:
İkisindende para almanın epey serin bir yolu vardı yapmıştım bende
Saadia'yı gel yardım edeceğim diye kandırıp ahıra götürüyorsun, orada kematu onu felç ettikten ve parayı aldıktan sonra Kematuyu öldürüyor, sonra dirilip sana (haklı olarak) saldıran Saadia ya calm büyüsü basıp ondan da görev yapmış gibi para alıyorsun galiba yaptığın yöntem bu. Tabi bu da bir yol ama pek kahraman ejderdoğana uymuyor, tabi herkesin oynadığı kendine. :lol:
Bu arada courage'ın dediği olay doğru, bir de birkaç şey ekleyeyim; Aldmeri Dominion ile Hammerfell arasındaki münakaşa yanılmıyorsam Skyrimdeki olaylardan 20 yıl önce oluyor, yani eğer Saadia şu anki haliyle 35 inde desek 10-15 yaşındaki haliyle ülkeyi satamaz, o yaşta söz sahibi de değildi büyük ihtimal. Bununla birlikte, yabancı forumda biri bu görev bitince Alikr askerlerinin Saadiayı geri götürmek yerine oralarda biryerlerde öldürdüğünü söylemişti, ruhu Hall of the Dead e gidiyormuş kısa bir süre sonra. Bu dediklerimin hepsi laf salatası aslında, kimin haklı olduğuna sen karar veriyorsun Skyrim de doğru kararı verdiğine seni inandırıyor. Benim görüşüm de tüm bunların arkasında daha büyük bir devlet meselesi döndüğü.

Kematu çok tatlı dilli bir arkadaş gibi geldi gözüme. Saadia ise biraz böyle vahşi bi hatun bilemedim. Ama dediğin mantıklı 15 yaşında bir şey yapamaz. Sorun şu kematu''yu öldürüp saadia ya geri dönersek ne oluyor ? Halen  Akçay ( whiterun) da kalıyor mu?

capitalism.jpg

Back
Top Bottom