Talkan ve Curcan Katliamları

Users who are viewing this thread

Nereden çıkardın bunu Türklüğe karşı ana muhalefet olan değerli Majere adlı üye? Hangi yazımdan çıkardın söyle bakalım.

ferdici_lord said:
"İnsanların hemen hemen hepsi tarihi ve geçmişi merak eder. Hiçbir şeye ilgi duymayan bir insan bile tarihte yaşanmış olaylara ilgi duyar."
Ben de bir insan ve Türk olarak tarihte yaşanmış bu olayı ve en büyük katliamlardan biri olan bu Talkan ve Curcan katliamlarını burada paylaştım. Türklüğe garezi olan bu forumdaşlar ne diyecek diye de merak etmedim değil.

KemikKıran said:
Evet,tarih boyunca müslüman kavimleri birbirine düşürmeye çalışan,frank diye anılan,avrupalıların kaynaklarını okursan tabii arapların türkleri katlettiğini görürsün.Araplık falan yok.Ama kardeşlerimizi iftiralara kurban etmeyiz.
Okuma özürlülüğü mü var? Yazının en üstünde "islam kaynaklarından alınan bilgilerle" yazıyor sen bir yerlerinden uydurup frankların kaynaklarını okursan diyorsun. Franklar ne bilsin orta asyada ne oldugunu. Onlar yiyecek yemek bulamıyorlardı o sıralar.
Araplar kardeşin mi? İyi Arabistan'a git de gör bakayım Türkler hakkında ne düşünüyorlarmış. Senin anana bacına kafir kızı diye hitap eden millet hangi milletmiş?
Türkleri kafir görenler vehabilerdir.Onlar da mezar ziyaretini şirk görürler.Ama bunlar azınlıktır.Suriye televizyonlarında,vestel reklamları var.Lcd var ortasında boğaz köprüsü var.Tüm araplar bizi sever ama biz bilmeyiz.Ayrıca arap ırçısı falan değilim.Dalgınlık.

Bir yazıdan alıntılar yaparak yorum yapmayı anlarım da upuzun yazıyı komple alıp ctrl tuşunun marifetleriyle konu açmayı anlayamıyorum.

Arapların bilimsel olarak hain, pis, kalleş, eroin bağımlısı, seks düşkünü olduğunu ispatlamaya çalışmayı da hiç anlamıyorum. Peygamberin Arap değil mi kardeşim, arapları genelleyerek kötülemekle nasıl bir sonuca varmaya çalışıyorsun?

"Arapların içinde kötü insanlar var", "Bazı Araplar tarihte Türk Devletlerine ihanet etmiştir" mantıklı, tartışılır...

"Yedirin a.q. petrolü emperyalistlere sonra da dansöz oynatıp keyif çatın", "Biz biliyoruz olm Arapların ne mal olduğunu, Arabistanlı Lauvrunce'yi izledik heralde" mantıksız, üstüne söz söylenemez...

ferdici_lord said:
Nereden çıkardın bunu Türklüğe karşı ana muhalefet olan değerli Majere adlı üye? Hangi yazımdan çıkardın söyle bakalım.

zuhahahaa  :lol:  nerdne çıkarıdn diyor. sen kendini yazdığını okuyabiliyor musun? demin "araplar benim dostum değil iğrneç pis öyk" demdin mi? ee benim bir önceki mesajımda bahsettiğimi anladıysan bağlantıyı kur. sadece buda değil daha başka birçok şey söylüyorsun. neyse tamam keyfine göre takıl bence ömrün uzun değil good bye canım benim (gidip ingiliz forumuna da dal tam olsun)

Léon said:
Bir yazıdan alıntılar yaparak yorum yapmayı anlarım da upuzun yazıyı komple alıp ctrl tuşunun marifetleriyle konu açmayı anlayamıyorum.

Arapların bilimsel olarak hain, pis, kalleş, eroin bağımlısı, seks düşkünü olduğunu ispatlamaya çalışmayı da hiç anlamıyorum. Peygamberin Arap değil mi kardeşim, arapları genelleyerek kötülemekle nasıl bir sonuca varmaya çalışıyorsun?

"Arapların içinde kötü insanlar var", "Bazı Araplar tarihte Türk Devletlerine ihanet etmiştir" mantıklı, tartışılır...

"Yedirin a.q. petrolü emperyalistlere sonra da dansöz oynatıp keyif çatın", "Biz biliyoruz olm Arapların ne mal olduğunu, Arabistanlı Lauvrunce'yi izledik heralde" mantıksız, üstüne söz söylenemez...
Allah aşkına biraz insaf. Nerede yazmışım ben bu yazıları? Yuh derim başka bir şey demem tek amacınız beni küfrettirmek sanırım ama başaramayacaksınız.

Majere said:
ferdici_lord said:

zuhahahaa  :lol:  nerdne çıkarıdn diyor. sen kendini yazdığını okuyabiliyor musun? demin "araplar benim dostum değil iğrneç pis öyk" demdin mi? ee benim bir önceki mesajımda bahsettiğimi anladıysan bağlantıyı kur. sadece buda değil daha başka birçok şey söylüyorsun. neyse tamam keyfine göre takıl bence ömrün uzun değil good bye canım benim (gidip ingiliz forumuna da dal tam olsun)
Evet sadece araplar benim dostum değil dedim. Niye olduğunu da yazdım. Hadi güle güle.

Léon said:

Zaten,bazı vehabi arapların kalleşliğini inkar eden yok.Ama adam tüm arapları kötülüyor.

Ya yürü git işine. Kürtçüsünüz, Arapçısınız, Batıcısınız, İslamcısınız, Rusçusunuz, Çincisiniz ama TÜRK lafından nefret ediyorsunuz ben bunu anladım. Haydi sağlıcakla.

Hadi ordan bazı vehabi araplarmış. Hadi ordan tarihi baştan yazmayın.

Türkler kılıç zoruyla Müslüman yapılmamış hatta sırf Emevilere boyun eğmemek için bir çok kişi o dönemde Müslüman olmamıştır. Ama Abbasiler olunca topluluk olarak geçişler başlamıştır.

ferdici_lord said:
Ya yürü git işine. Kürtçüsünüz, Arapçısınız, Batıcısınız, İslamcısınız, Rusçusunuz, Çincisiniz ama TÜRK lafından nefret ediyorsunuz ben bunu anladım. Haydi sağlıcakla.
Vay,Kendimden nefret ediyorum.Bir fıkra vardır bilir misin?Temel ters yönde gider,sonra da herkesin ters yönde gittiğini sanar.Sana kimi anımsattı?

Elin Arap'ının derdi sizi mi gerdi ? Boşverin ya

Kürtçüsünüz, Arapçısınız, Batıcısınız, İslamcısınız, Rusçusunuz, Çincisiniz ama TÜRK lafından nefret ediyorsunuz ben bunu anladım.
Anlayışını seveyim senin

Edit : Adam susturulmuş

Sir Peter said:
Elin Arap'ının derdi sizi mi gerdi ? Boşverin ya

Kürtçüsünüz, Arapçısınız, Batıcısınız, İslamcısınız, Rusçusunuz, Çincisiniz ama TÜRK lafından nefret ediyorsunuz ben bunu anladım.
Anlayışını seveyim senin

Edit : Adam susturulmuş
Demi?Bu gidişle Taleworlds ırçı açılımı yapacak :razz:

Back
Top Bottom