[SP] Karahanlı Destanı İptal

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
Ama iki çözüm var ya harita sağa ve sola doğru falan esneyebilir veya hiç esnemez etrafı deniz olur karar sizin.Harita bu şekilde bitecek işte.

Sanırım sorunu çözdüm gibi haritada o adını hatırlamadığım lanet olası yeşil noktaları sınırın içine getirmeyi deneyeceğim.Sanırım olacak

Şunları kast ediyorum ;
72k94a.png

Bu yeşil noktalar orada yürümemizi mi sağlıyor ?

Hayır onlar vertexler yani onları çekerek, iterek falan haritaya şekil verebilirsin. Genelde sivri köşeler yumuşatmak için kullanılıyor.Bir yer de yürümek için kırmızı bir çizgi vardı onu çekip alanı büyültüyorduk galiba.

Hayır.Alakası yok.  :grin:

Onlar,harita yamuksa düzeltmeni sağlayan şeylerdir.Hareket etmeni sağlayanlar ise, kırmızı ve sarı çizgidir.sol alttaki kale ikonuna tıklayıp,onların üzerine tıklayıp sürükleyebilirsin.ama bir püf noktaları var.aşağı yukarı sağa ve sola gidebilirler.Hareket ettirince anlarsın.

Uyarı: Siz iletinizi yazarken yeni bir ileti daha gönderildi. Gönderilen iletiyi incelemeniz önerilir.

Ayrıca o vertexler haritanın boyutunu ayarlar.Haritanın köşesinde olanlar.

berkaysonel said:
Hayır onlar vertexler yani onları çekerek, iterek falan haritaya şekil verebilirsin. Genelde sivri köşeler yumuşatmak için kullanılıyor.Bir yer de yürümek için kırmızı bir çizgi vardı onu çekip alanı büyültüyorduk galiba.
Ha iyi oldu , kötü alanlar oluşuyor bu yüzden ama iyi gökyüzü gözükmez ve haritanın her yerinde biraz küçülmeler de olsa oynanabilir alana sahip olacağız.

Black Dead said:
berkaysonel said:
Ha iyi oldu , kötü alanlar oluşuyor bu yüzden ama iyi gökyüzü gözükmez ve haritanın her yerinde biraz küçülmeler de olsa oynanabilir alana sahip olacağız.

Gökyüzünün gözükmesini istemiyorsan o vertexleri sarı çizginin biraz daha ilerisine kadar çekersin olur biter :smile: (Tabi hepsini değil sınırdakileri sadece, hepsini çekmeye kalkarsan saçma bir şey çıkar ortaya. )

HÜLOOĞ!! Haritanın her yerinde oynanabiliyor !!! vertexler ile de gökyüzünü kapatayım mı ? ne dersiniz ?

Haritanın sağından soluna gitmek tam 3 hafta !

gökyüzünün gözükmemesini istiyorsan,kırmızı çizgiyi haritanın sınırını aşmayacak şekilde,ama sınıra koy.Böylece haritanın ötesinden gökyüzü gözükmez.  :wink:

HyperCharge said:
gökyüzünün gözükmemesini istiyorsan,kırmızı çizgiyi haritanın sınırını aşmayacak şekilde,ama sınıra koy.Böylece haritanın ötesinden gökyüzü gözükmez.  :wink:
Ya o kadar da acemi değilim de olmuyo çekiyorum olmuyo boş ver.

Black Dead said:
HyperCharge said:

Özelden konuşalım bunu.(Nasıl olmaz ya ? :grin:)

İklimler için kullandığım Kaynaklar :

http://geology.com/world/world-physical-map.jpg

https://cografyabilim.files.wordpress.com/2011/09/iklimharitasi.jpg

http://geacron.com/home-en/?&sid=GeaCron660904

Türküm:D said:
Harita bitmiş HAYIRLI OLSUN :razz:
Sağolasın.
HyperCharge said:
Black Dead said:
HyperCharge said:

Özelden konuşalım bunu.(Nasıl olmaz ya ? :grin:)
Boş ver :smile:

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom