Soru (Warbandda varolan bir krallığın kralı olmak)

Users who are viewing this thread

kergitleri bilmiyorum ama sarranidlerin kralı olabilirsin dolaylı yoldan
şöyle nativede oluyomu bilmiyorum ama diplomacy modu indirirseniz incili arwa ile hakime darbe yapın
sonra darbeyi kazanınca mareşal oluyosunuz
iki hafta sonra arwaya ailenize katıla bilir miyim dediğinizde evleniyonu kraliçeyle evlenen kral olur

Arkadaşlar bende bu olaydan yana dertliyim. Hilesiz hurdasız oyunu 45-50 gün oynadım oyun günüyle (bugüne kadar maksimum rekorum 10-15 gün'dü:smile:). Yapmadık çakallık kalmadı. Baktım olmuyor, çeşitli programlarla çeşitli hileler yaparak neredeyse tüm kergit derebeyleriyle aramı 100 yaptım, adamlara ne zaman tıklasam "abi hoşgeldin" falan oluyorlar neredeyse, kala kala 2 tane topraklarını bıraktım ve yine hile ile 10000 i geçik asker yaptım. Hem toprak olarak, hem dostluk hem asker olarak normal oynanarak yapılması aylar sürecek şeyler yaptım ama hiçbi şekilde krallığımı tanımıyorlar, ve topu topu sadece 1 tane kergit derebeini kendi tarafıma alabildim. O da kızıyla evli olduğum ve kendisiyle de aramın 100 olmasından sanırım, dieğr lordlar arkadaşlığımız bozulmasın ama gelemem diyor.

Ancak bu askeri ve toprak üstünlüğü olmadan bir elçi yolalyıp barışalım ve beni tanısınlar dersen adamlar "tanımadı ve sana adınla hitap etti" diyor. Ama bu hileleri yaptıktan sonra barışı kabul ediyorlar ve ekranda "Türkiye ve Kergitler barıştı" yazıyor.

Ve benim de bir sorum var.

Yıktığım bir devletin derebeylerini nasıl kendi himayeme alabilirim? Tutsağım olarak bi çok derebey var kergitten ve kergit yıkık. Konuşuyorum tutsağımken, kaçmıcam söz diyor, tutsaklardan adam almayı deniyorum katılacak yok diyor. Onları almanın bi yolu var mı? Ve mesela bi ülkenin toprağını azaltında adamların lordlarıyla konuşamıyosun asla. Adamlar sürekli 20 kişi tek kalenin içindeler ve ne zaman çıksalar toplu çıkıyolar. Konuşamıyoruz haliyle. Bunu da aşmanın bi yolu var mıdır? Ben özel değil aleni olarak meydan okumak istiyorum mesela? :smile:

E abi ben emeğe saygılıyım ama oyuna eklenen yeni özelliklerde çok eksik var senaryosal olarak. Ah bilsek te şu senaryoları baştan yazabilsek (kendi adıma konuşuyorum, bilenler vardır mutlaka)

Oyun harika bayılıyorum oynamaya fakat şu kral olma ve derebeyleri ayartamama olayı beni kahrediyo be arkadaş :S

Saygılarımla herkeslere :smile:
Lordlar birlikte geziyorsa sefer var demektir ve amaçlarına ulaştıklarında sefer biter ama eğerki sen onlara saldiriyorsan ve az toprakları kaldıysa mesela 1 kale 1 köy gibi o zaman hep onların etrafında gezerler kuşatma yaparsan kuşatma yaptığın yere doluşurlar kankam ve ilk konuya gelirsek derebeyi çalmak için o derebyinin hükümdarını sevmemesi gerekiyor örneğin sen Sancar han hakkında ne hissediyorsun dediğinde ömrü uzun olsun diyorsa onu alamazsın eğer sevmiyorsa sevmeme nedenine göre vaatde bulun ama bilki herkese farklı vaat verirsen yemezler ama tabiki ikna yeteneğininde yüksek olması lazım lordlar 3 özelliğe bakar 1onu koruyabilirmisin (askere göre olur senden çok askeri varsa beni koruyamazsin der ) 2 rahatlık (eğer 2 den fazla krallıkla savaştaysan senin yaninda rahat hissetmez) 3vaatlerini yerine getirmemiş sen mesela halka huzur vericem dedin ama şehirlerle ilişkin düşükse vaatini kabul etmez

Kesinlikle derebeylerini kendi yanımıza çekemiyoruz bunu yapabilmemiz lazım.Artı krallıkların taht hakkını da üzerimize alabilmemiz lazım.Oyun yetkilileri biraz ilgilense ? Oluyorsa nasıl oluyor ? Krallık yıkılmış adam gelemem diyor tövbe tövbe.
Arkadaşlar hilesiz lordları yanımıza çekmenin garanti olmasa da bir yolu var şöyle yapıyoruz (Siz ile özel olarak görüşmek istiyorum sonra beni destekleyin yerinden sonra çünkü yeri varya orada seni topraklar ile ödüllendireceğim) derseniz kabul ediyorlar genelde

Back
Top Bottom