Seçmece Karma Haberler vs

Users who are viewing this thread

Küresel ısınma ve iklim değişikliğinin sonucunda meydana gelen bir doğa olayı, yahut komplo teorilerine konu olacak bir vaka. Ne olursa olsun, geçmiş olsun.
Bugün akşamüstü eskişehir civarında sarımtırak bir gökyüzü aydınlığı vardı.

Bonus: Özelde istanbul civarı, genelde marmarayı doğrudan etkileyecek olan, beklenen büyük depremle ilgili, yakın zamanda bölgede yaşanan ufak bir depremin bağının olup olmadığına dair bir prof tahmini:

Deprem bir gerçek, olması gereken zamanı geçtik bundan sonra şiddetini arttırıyor sadece... Ben hiç bir şekilde hissetmiyorum binamızda (beşiktaş bölgesi)
-
Kum Fırtınası da çok ilginç, detaylarını merak ediyorum

Haber ya da ilgili tartışma programına denk gelirsem buraya koyarım. Şu an mad max öfkeli yolları izlemeye koyuldum.. Kum fırtınası bana filmi anımsattı. Tekrar izleme zamanı..

Not: Ücretsiz film izleme siteleri baya azalmış.. Hukuken tek tek kapatılıp köklerimi kazınıyor ne? Geçen de rastgele bir film izleyim güzel-yenilerden neler var bakayım dedim site yoktu doğru düzgün.

Marmara'da deprem mi olmuş? Biz neredeydik acaba?

Şunu söyleyeyim, şiddeti düşük olan deprem enerjiyi körükler. Büyük depremin bir gün mutlaka olacağı, fay hattının iyice sıkıştığı sürekli söyleniyor zaten. Fakat bu şekilde 4.0, 4.1, 4.2 gibi depremler büyük depremin şiddetini artırıcı rol oynayabilirler.

16:38 Marmara Denizi - İstanbul
Büyüklük 4.2
Kıpırdama olmayan, birikimin olduğu bölgede olmuş bu 4.2'lik deprem. Ne zaman büyük depremin geleceği bilinmez, söylenemez, artçılar olacak mı bakmak lazım gibi yorumlar mevcut.

Hatırlatıcı dip not: Marmaradaki geçmiş büyük depremlerden birinde, deprem olmadan bir hafta kadar önce yer altı sularında çekilme yaşanmış.

Last edited:
Sağlık bakanı aciklamis son 24 saatte tespit edilen vaka sayısı 429 bin diye. Grip vakalariyla birlikte değil sanırım, sadece corona. Artık riskli grip dönemine girdik çok daha fazla artabilir vakalar diyerek işyerlerini uyarmış.

Benim bu açıklamalardan anladığım çok yakında tekrar islere ara verme donemine girilebilir. Ayrıca 1-1.5k vaka sayisi bir günde 429k olmus sanirim? Vaka tanımlamasını farklilastirarak evelce böyle az sayı verildi muhtemelen. Bu da is yerlerinde calismaya ara vermeyi olabildiğince ertrleyebilmek için yapılmış olsa gerek.

Winter is coming ve baya sert bir kış olacağa benziyor.

Duzeltme1: Sanırım dünya çapında son 24 saatte bildirilen vaka sayısı 429bin miş.

Düzeltme 2: Vaka sayısı 1800 lerdeymis, 429bin değil.

Last edited:

(Voa, euronews, vb kaynaklara önceden bakmıştım, özetlenmemiş uzun makalelerle birlikte video ağırlıklı haberleri zayıf güncellikle sunduklarından sıkıcı yapıdaydılar, yakında tekrar kontrol edeceğim, onlarda iyileşme varsa, onlara da göz atarım, oralardan da ilginç veya faydalı haberleri cımbızlarım..)

Last edited:
( ve https://www.imdb.com/title/tt13150630/ izlenebilir)

(dipnot: gürkan hacır'un tuzlu su gargarası işe yaramadı)

Last edited:
Bütün ülkelerin ortak fon kurup insanlık, için az görülen ama her ülkede görülebilecek smalilar icin ilaç üretmesi yerine.. sanırım, dolar gözlu bazı oluşumlar profesyonel kaynak ve kar yönetimine gitmis....

Görünüşe göre uzun vadeli yan etkiler muhtemelen, neden Türkiye'de protokol vs yok? Tam sorumsuzluk halininde tam kobaylik durumu mu söz konusu?

İlaç etkinlik oranlari belirlenmiş ve varken, yok?

Haberden al çalışma alanlarını..

Back
Top Bottom