[S] Prophesy of Pendor Rehber ve Sorular

Users who are viewing this thread

oyunda  diplomacy yok  itemler falan süper güzel bir mod fakat diplomacy olmayınca  iyi olmuyo

HeLL_Fire said:
oyunda  diplomacy yok  itemler falan süper güzel bir mod fakat diplomacy olmayınca  iyi olmuyo

Doğrudur. Ama kendine has bir eski krallık ve o krallığın özel birimleri var.

Burak. said:
Yeni senaryo kaç satır acaba türkçeleştirme çalışmalarına başlayabilirim belki.

Nerden bakıcaz. Yada hangi dosya lazım sana. Bu arada söylemeyi unttum. Krallığını kurduğun zaman şehirde bir bakanın oluyor. Onu sen ister npc ile ister rastgele bir soylu yaparsın. Sonra bu bakan ile diğer krallıklarla iyi dilekleri vs gibi şeyler gönderebilir.Savaşta açtırabilirsin. Bu diplomasi özelliğiydi sanırsam. Ve şu özel birim dediğim knight dahil o adamları değiştirirsin. Mesela ben empire knightları shadow legion empire  birimine çeviririm.  Yada özel pendor grey okcusu... Sizin keşfetmeniz lazım.

Destiny said:
Burak. said:
Yeni senaryo kaç satır acaba türkçeleştirme çalışmalarına başlayabilirim belki.

Nerden bakıcaz. Yada hangi dosya lazım sana. Bu arada söylemeyi unttum. Krallığını kurduğun zaman şehirde bir bakanın oluyor. Onu sen ister npc ile ister rastgele bir soylu yaparsın. Sonra bu bakan ile diğer krallıklarla iyi dilekleri vs gibi şeyler gönderebilir.Savaşta açtırabilirsin. Bu diplomasi özelliğiydi sanırsam. Ve şu özel birim dediğim knight dahil o adamları değiştirirsin. Mesela ben empire knightları shadow legion empire  birimine çeviririm.  Yada özel pendor grey okcusu... Sizin keşfetmeniz lazım.
Diplomasi modun module systemini bulursan kendin ekleyebilirsin.
Ama paylaşacaksan izin alman gerek.

Diplomacy modunun özellikleri neydi ? Benim söylediklerim yeterli değil mi  ? Bu arada yapımcılar kodlarla oynamayın diyor.

Native'de Languages Klasörünün içindeki TR klasörü Türkçe dosyalar mesela modda yalnızca ING vardır orada bulunan dosyalardan bakabilirsin.

languages dosyasını upload ettim. Burdan bakabilirsin.

https://hotfile.com/dl/163893893/c62d0b4/languages.rar.html

Quigfen tüccarı suno şehrinin handa görüceksiniz. Noldor ile ilişkinizi yaklaşık 50 ye kadar yükselttiğinizde size Noldor gizli kalesini göstericek.  Denilmiş

Suno diye bir şehir yokki,bu adamı bir yerde buldum ilişki geliştirecek bir konuşma çıkmıyor nasıl olacak bu iş

Şehrin ismi sizde farklı olabilir. Bende suno sizde lair veya lari diye sarleonlarda geçen bir devlet. Kuzeyde. Noldor ilişkini o artırmaz. Sen artırıcaksın. Nasıl yapıcağına gelince çevrede 50 birimlik noldor askerleri dolaşır. Yeşil renginde. Bunlar ne zaman savaşa girerse sende onların yanında gir. -20 lerden  sıfıra getirdiğnde Quigfen sana yardımcı olur.

lorddarknes said:
dolaştıkları belli bir yer varmı hiç görmedim noldor askerleri

Dolaştıkları belli bir yer yoktur. Hangi lordu görürse peşine takılır. Çekinmeden savaşa gir. Askerler sağlamdır. Sırf ilişkimi artırmak için 3 devletle savaştım. ctrl+t yerini bul.

lorddarknes said:
Mod garip ya çetelere dalıyordum çetelerinde ordusu varmış 650 kişi geldiler pert olduk,mistymountains army

Doğrudur. Onlardan çok var. Bundan dolayı oyunda sisi kaldırdım. Yoksa seni çok rahat ezerler.  Eğer o ordulardan birisi indirirsen +1 özellik veriyor.

Sana zaten hile izin vermiyor. Eğer savaş sırasında hile yaparsan o dediğim özellikleri vermez. Googledan Prophesy of pendor Achievement yaz o özellikleri görürsün. Hem ben onlardan bir grubu 99'a kadar düştüğünü gördüm. Yanında 500 esir vardı. Sabrediceksin.

Büyük çetelerin geneli haritanın dogusunda büyük tepelerde oluyor bunu söyliyim.

Noldoru daha çok Sarleon un diğer ülkelere sınır oldugu yerlerde görürsünüz bakın derim.

Son olarak birde tam görev sayılmayan daha çok insanlık görevi olan arada bir ses geliyor gidip heraticleri yenmeniz gerekiyor ben yapmıştım qualis gem gelmişti.

Back
Top Bottom