Oyunun tanıtımı

Users who are viewing this thread

Balamir

Knight at Arms
Old Guard
Arkadaşlar sabah başka forumlarda üye olan arkadaşlar varsa, oyunu orda da tanıtmak isterlerse diye kullanabilecekleri bir yazı yazdım. Tanıtım yazısı olarak kullanabilirler;

1zzt0y0.jpg
      At&Kılıç, ya da kutu versiyonunun üzerindeki ismiyle "Mount&Blade" son zamanlarda oldukça genişleyen Türk oyun sektörünün en önemli oyunlarından birisi. FPS tarzı ve ortaçağ zamanı bir oyun, tarihi bir senaryosu yok. 
Buna göre 13. yüzyılda "Calradia" isimli topraklarda iki ana krallık var ve bunların ikisi de kendi içlerindeki oluşumlarla mücadeleye giriyorlar. Sonuç olarak bu oluşumlar bağımsızlıklarını kazanıyorlar ve Calradia'da beş krallık kuruluyor. Vaegirler, Svadyalılar, Nordlar, Kergitler, Rodoklar...
Bu krallıklar hariç hiçbir kanuna bağlı olmayan topluluklar var. Orman haydutları, dağ haydutları, deniz korsanları, çapulcular ve bozkır haydutları.
      Oyuna girerken makine size geçmiş hayatınız, aileniz ve ilgi alanlarınız gibi sorular soruyor ve bunlara verdiğiniz cevaplara göre yeteneklerinizi belirliyor. Başladığınızda isterseniz herhangi bir krallığın hükümdarına bağlılık yemini edebilirsiniz, ordu kumandanlarının size verdiği görevleri yerine getirebilirsiniz, "kanunsuz"larla mücadele edebilirsiniz ya da kendi krallığınızı kurabilirsiniz.
      Birkaç yıldır geliştirilme aşamasında olan oyun yakın zamanda yabancı ülkelerde oyun satıcılarının tezgahlarında yerini aldı. Türk oyunu olmasına rağmen neden Türkiye'de satışa çıkarılmadığı hakkında eleştirilere henüz karşılık verilmiyor fakat Türkiye'deki korsancılığı düşünürsek, merakımızı biraz olsun yenebiliyoruz.
Türkiyede iseniz yapabileceğiniz tek şey, oyunun kısıtlı versiyonunu internet üzerinden indirmek ve internet üzerinden ürün kodu satın almak. Böylelikle kutulu versiyonu alanlardan farkınız kalmıyor.
        At&Kılıç'ın en büyük farklarından birisi de oyunun ana senaryosunun yanı sıra, kullanıcıların kendilerinin geliştirdiği senaryolarla da oynanabilmesi... Örneğin yukarıda bahsettiğimiz beş krallığın isimleri, kumandanları, oyunun haritası diyaloglar, müzikler değiştrilip bambaşka bir oyun haline getirilebiliyor. Yani oyundan sıkılırsanız bu senaryoları indirip değişik özelliklerle de oynayabilirsiniz.

Bilgiler:
Sabit diskte 380 MB yer kaplıyor
Ortalama bir bilgisayarın rahatlıkla çalıştırabileceği bir oyun.
[Nvdia 7200, 256 MB ekran kartı | 512 MB Ram | 2 GHz işlemci] yani bu özelliklere sahip bir bilgisayarın kaldırdığını söyleyebilirim ;D
Directx 9 ve 7, ikisinde de çalıştırabilirsiniz, 7 ile çalıştırırsanız grafikler gerçekten berbatlaşabiliyor ama 9 çok güzel...

Oyundan görüntüler:

fhjj-1.png

Yeni senaryolardan seçme görüntüler:
23144141.png

tihr.png

mb3-10.jpg

mb4-8.jpg

mb5-7.jpg

mb8-6.jpg

At&Kılıç resmi sitesi: TaleWorlds
At&Kılıç resmi forumu: TaleWorlds Forumları
At&Kılıç Tükçe resmi forumu: TaleWorlds Türkçe Forumları
At&Kılıç resmi ekran görüntüleri: Galeri
At&Kılıç resmi tanıtım vidyosu: Tanıtım Vidyosu
Kodlamacılardan Cem Çimenbiçerin İngilizce tanıtımı: Tanıtım Vidyosu
Oyunu satın almak hakkında bilgi için tıklayın: Satın Alın
[ Bir hayran sitesinin kredi kartı olmayan arkadaşlar için verdiği destek için tıklayın ]

Back
Top Bottom