Oyun Dünyası Genel Sohbet

Users who are viewing this thread

Sizce en fazla 300 TL bütçe ile nasıl bir PC döşenir? Sistemimi yazmak istemiyorum, o derece sefil yani.

Anakarttan başlayıp, ram ve ekran kartına kadar.

Bugün Crysis 2'ye başladım Türkçe çevirileri duyunca gülme krizine girdim bkz:

Chino bizi nano suit ile gördüğünde
-Bu ne böyle beşüncü sokaktanmi aldin söyleyiverde bende alayüm. (aynen böyle laz şivesi ile seslendirmişler)
-Alcatraz dayan geliyrum

war300 said:
poseidon1717 said:
nvidia geforce 8500 gt:yonga türü
integrated RAMDAC      :grin:AC türü
ayrılmış video belleği    :1024 mb
sistem video bellei 0 mb
paylaşılan sistem belleği 767mb

işlemci intel pentium 4 3 ghz
ram:2gb
32 bit windows 7
bu özellikler yeni çıkan hangi oyunları (minimum da olsa) kaldırır
İşlemci ölmüş.Çöp konteynırının yanına alalım. :grin:

nightmare_ said:
evet carrefour'da acer marka bi laptop 1500  liradan satılıyordu i5 işlemci, 640gb harddisk, 6 gb ram, 2 gb ekran kartı. (ekran kartını hatırlamıyorum)
bu arada teşekkürler :smile:

şunu buldum fena durmuyor: http://www.sanalmarketim.com/urun/7d8f25f8bcc0ed7fb3e8746dc5ccde57/DELL-inspiron-5010-T48F45-Core-i5-480M-4Gb-500Gb-HD5650-15.6#34;-FreeDos
Kardeş boşver hiç alma şimdi alırsın iki aya çok daha iyisi çıkar.Pişman olursun.Ben şahsen vazgeçtim.Ekran kartı kötü o yüzden sınırlıyor ama ram'le işlemciyle idare ediyoruz.Ekim ayında hd 5770 toxic en hızlı ekran kartıydı,şimdi hd 6990 çıktı.(Hem de 1000 küsur lira.)Bir kaç aya da 7000 serisi geliyor.İşlemci dersen i7 de eskimeye başladı.AMD yazın Bulldozer'le geliyor.Samsung'da ddr4 ram üzerinde çalışıyor.Vs. vs.
Sana tavsiyem Laptop al,çok daha iyi masaüstüne göre.
Sen ona ölmüş diyorsan bana ne diyeceğini merak ediyorum :grin:
RAM:1GB
Ekran Kartı:Nvidia GeForce 7300 SE/7200GS
Bir de renkler kısmında 32bit.Sizin dediğiniz bit mi acaba?(Aradaki fark yaklaşık 8 kat da ondan sordum.)
Windows 7

Ubsilon Xefor Cioss said:
Sizce en fazla 300 TL bütçe ile nasıl bir PC döşenir? Sistemimi yazmak istemiyorum, o derece sefil yani.

Valla benim bütçemde 360 tl ki buna sadece ekran kartı,hdd ve psu alabiliyorum ve ekran kartıda öyle iyi birşey değil.300 tl ile 100 tllik bi amd chipsetli ddr3 1333mhz anakart alırsın kalır 200.40liraya 2gb ddr3 1333 mhz ram alırsın kaldı 160.Onun 60ına bir psu alsan 350-400w lık kaldı 100.Onada işlemci bulman zor bu parayada benim alacağım(ki daha kesin değil) bi hd 4650 eder sanırım.

beyler benimde sistem iyi.ama ekran kartı kötü biraz yani oyun kaldırmıyor fazla.aklımda şöyle ekran kartı var nasıl uyarmı?
MSI Ati R4850-MD1G-OC HD4850 1GB 256Bit GDDR3 (DirectX 10.1) DVI HDMI PCI-E x16 2.0 Ekran Kartı.
birde bnm psu 300 bunu kaldırırmı benim arkadaşımınki kaldırmış

argon45 said:
Valla benim bütçemde 360 tl ki buna sadece ekran kartı,hdd ve psu alabiliyorum ve ekran kartıda öyle iyi birşey değil.300 tl ile 100 tllik bi amd chipsetli ddr3 1333mhz anakart alırsın kalır 200.40liraya 2gb ddr3 1333 mhz ram alırsın kaldı 160.Onun 60ına bir psu alsan 350-400w lık kaldı 100.Onada işlemci bulman zor bu parayada benim alacağım(ki daha kesin değil) bi hd 4650 eder sanırım.

Aklıma kazıdım bunu, araştırayım bakalım.

S.Aleyküm beyler.Dün pc'nin harddiski/anakartı ikisinden biri vadesini doldurdu.Şimdi cafe'de yazıyorum.Size tavsiyem alacağınız pc'nin hdd'si kaliteli bir marka olsun.Anakartı da p67 x58 ya da MSI 802 vb. olsun.Soğutmaya da dikkat edin.Turbo fanlar ve su soğutma da olsun.Yoksa saydığınız özelliklerdeki pc'leri bile özlersiniz.Sık sık temizleyin donanımları,görev yöneticisinden program sonlandırmayın kesinlikle,bir de elimizde değil ama pc açıkken elektrikle bağlantısının kesilmemesine dikkat edin.Güç kaynağı da yeni alacaksanız 750 W olsun en az.(Biliyorsunuzdur ama bundan sonra daha çok dikkat edin yoksa...)
Neyse Taylan sen de o sistemle xp kullan, w7 ile zorlama yazık olur.Kimi crysis 2 ye başlıyor , kiminin pc'si yok.Şükredin.Ubsilon 300'e ikinci el temiz core2 2.2 ghz, 2gb ram, x1... ekran kartlı 250 gb harddiskli pc bulabilirsin.Hatta oyun oynamam internet vs. için diyen varsa G.G. de 15 tl'ye kasa, 25 tl'ye P4 işlemci ,10 tl'yi 512 ram ,10 tl'ye x800/900 ekran kartı ve toplamda 80 liraya idare eder pc'ler de var.Hadi kalın sağlıcakla...

TheVikings said:
Beyler ben Intel Core 2 Duo e7500 2.93 ghz 3 mb cache,HIS Ati HD 5770 1 gb gddr 5 128 bit ve 21 inç hd dvi girişli monitör alacağım 650 tl'ye.Şimdi benim kafama takılan benim anakart 4 gb 666 mhz ram destekliyor en fazla.Benim ram 2 gb 666 mhz.Sizce ne yapmalıyım?Anakart mı aliyim yeni ne yapiyim?Daha fazla para söz konusu bile olamaz galiba. :sad:
Beyler yardım.

Level Dergisi Koleksiyon Sayısını aldım açmaya kıyamıyorum.Karton içinde geliyor.İçinde Gamer filmi - 4 poster - Sanitarium ve Machinarium oyunları var.

Filmi izledim 18+ sayılabilir. Bol bol sansürsüz meme içeriyor. :grin:

Yahu Bulletstorm'un grafikleri vidyolarda çok güzeldi bende nedense kötü :sad:
Grafik özelliklerinden hangileri hatırlamıyorujm ama 2 tanesi medium öbürleri de hard  daydı
NVidia GeForce 210 ekran kartım

a4 said:
Level Dergisi Koleksiyon Sayısını aldım açmaya kıyamıyorum.Karton içinde geliyor.İçinde Gamer filmi - 4 poster - Sanitarium ve Machinarium oyunları var.
Ayın kaçı oldu olm :grin: DVD'yi kutulu vermemişler yav. Ne güzel koleksiyon olcaktı :grin:

ferevon said:
Yahu Bulletstorm'un grafikleri vidyolarda çok güzeldi bende nedense kötü :sad:
Grafik özelliklerinden hangileri hatırlamıyorujm ama 2 tanesi medium öbürleri de hard  daydı
NVidia GeForce 210 ekran kartım
:shock: 210 mu kaldı olm insan en azından bi 330 alır.

Beyler ben Ps3 almayı planlıyorum ama şöyle bir sorun var evde adam akıllı Ps3'e bağlayabileceğim bir televizyon yok. Bende Ps3'ü monitöre bağlamayı düşünüyorum fakat araştırdığım kadarıyla monitörün HDCP destekli olması gerekliymiş ve benim monitör HDCP'yi desteklemiyor. Bana HDCP destekli monitör tavsiye edebilir misiniz ? :mrgreen:

Ubsilon Xefor Cioss said:

bence biraz daha para biriktir 300 tl ye alacagın ekran kartı ram anakart falan vereceğin paraya yazık olur.

beyler bugün anakart, işlemci ve ram almak için bilgisayarcıya gittim, akşam gel hazır olur dedi. yine gittim sotkta kalmamış yarına kaldı artık. özellikler şöyle:
kingstone 4gb 1600mhz ddr3 ram
AMD PHENOM II X2 560 BLACK EDITION AM3 3.3GHZ 7MB CACHE işlemci
ASUS M4A78LT-M LE AM3 AMD 760G/SB710 DDR3 1800MHZ (O.C) VGA&DVI anakart

toplam 415 liraraya mal oldu yarın görecem artık :smile:

edit: ekran kartım vardı ati 4670

Alın bir xBox kurtulun arkadaş. Ekran kartı bok püsür istemiyor. PS'daki gibi 2'ye çıkan oyunları 3'de oynayamama gibi bir durum yok. Kırdırma, orjinal oyun derdi yok. Oyunları 5 liradan alabiliyorsun vs. 2 milyara sağlam bir PC toplayıp 3 ay içinde eskimesini seyretmektense alırım bir xBox 750 liraya, oynarım paşa paşa.

Spellbraeker said:
Alın bir xBox kurtulun arkadaş. Ekran kartı bok püsür istemiyor. PS'daki gibi 2'ye çıkan oyunları 3'de oynayamama gibi bir durum yok. Kırdırma, orjinal oyun derdi yok. Oyunları 5 liradan alabiliyorsun vs. 2 milyara sağlam bir PC toplayıp 3 ay içinde eskimesini seyretmektense alırım bir xBox 750 liraya, oynarım paşa paşa.

Xbox bildiğim kadarıyla konsollar arasında en iyisi. Fakat program açıyor mu? internete rahat giriliyor mu?
oyun konusunda ise bir strateji oyununu yani mouse'un etkin olarak kullanıldığı bir oyunu rahat bir şekilde oynanabildiğini sanmıyorum. Masaüstü çok rahat. :smile:

Dilediğin gibi kullanabilirsin. Mouse ve klavye için de girişi var. Ancak analoga alıştıktan sonra bir daha klavyenin yüzüne bakacağını sanmam. Şahsen öyle oldu. İnternete bağlanmada AirTies modemleri hariç her modemde rahatsın. Facebook'a bile girebiliyorsun. Program ise açar ancak bilgisayardaki gibi değil. En kötü Max Fm falan dinlersin oyun oynarken.

Back
Top Bottom