MOUNT & BLADE Son Versiyonu: 0.960

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
KralArthur said:
Önceki versiyonlarda canlı binek atı ve canlı yük beygiri varmıydı arkadaşlar.Canlı koşu atı var ama binek atının ve yük beygirinin canlı olanına hiç rastgelmedim  :smile:
Vardı, canlı sıfatı oyunda atlar için bir tanımlık, sıfatlar oyundaki eşya ya da atın özelliklerini etkiler. item_kinds1'de eşyaların standartı tanımlıdır, bu sıfatlar önüne geldiğinde bazı özellikleri artar ya da azaltır. Canlı sıfatının atların hızını artırması, çökmüş sıfatının hızı azaltması gibi. (Silahlardaki paslı, çentilmiş, kırık,.... sıfatları...gibi....)Umarım açıklamam yeterli olmuştur.
----
Ben oyundaki yeniliklerden devam edeyim; yapay zeka taktiği daha etkin kullanıyor, örneğin khergit atlı okçuları bizi sool taraflarına alacak şekilde koştururken, süvariler diğer taraftan ters yöne doğru dönüyor ve üzerinize saldırıyor. Ayrıca önceki gibi üzerinize herkesin saldırdığı sazan yapay zeka artık yok, iyi gelişmeler bunlar. :smile:

Tatari_okan said:
KralArthur said:
Önceki versiyonlarda canlı binek atı ve canlı yük beygiri varmıydı arkadaşlar.Canlı koşu atı var ama binek atının ve yük beygirinin canlı olanına hiç rastgelmedim  :smile:
Vardı, canlı sıfatı oyunda atlar için bir tanımlık, sıfatlar oyundaki eşya ya da atın özelliklerini etkiler. item_kinds1'de eşyaların standartı tanımlıdır, bu sıfatlar önüne geldiğinde bazı özellikleri artar ya da azaltır. Canlı sıfatının atların hızını artırması, çökmüş sıfatının hızı azaltması gibi. (Silahlardaki paslı, çentilmiş, kırık,.... sıfatları...gibi....)Umarım açıklamam yeterli olmuştur.
----
Ben oyundaki yeniliklerden devam edeyim; yapay zeka taktiği daha etkin kullanıyor, örneğin khergit atlı okçuları bizi sool taraflarına alacak şekilde koştururken, süvariler diğer taraftan ters yöne doğru dönüyor ve üzerinize saldırıyor. Ayrıca önceki gibi üzerinize herkesin saldırdığı sazan yapay zeka artık yok, iyi gelişmeler bunlar. :smile:
Teşekkürler.Canlı sıfatının atların hızlarını arttırdığını biiyorumdumda,fakat ben sadece koşu atlarında bu sıfatın kullanıldığını zannediyordum daha önce 960 sürümünden başka hiç bir versiyonda canlı yük beygiri ve canlı binek atı görmemiştim.Canlı binek atının şekli çok güzel ama canlı koşu atı daha iyi.Bu arada atların boyutlarında pek bir büyüme göremedim hatta nedense gözüme daha bir küçük göründüler.

KralArthur said:
Teşekkürler.Canlı sıfatının atların hızlarını arttırdığını biiyorumdumda,fakat ben sadece koşu atlarında bu sıfatın kullanıldığını zannediyordum daha önce 960 sürümünden başka hiç bir versiyonda canlı yük beygiri ve canlı binek atı görmemiştim.Canlı binek atının şekli çok güzel ama canlı koşu atı daha iyi.Bu arada atların boyutlarında pek bir büyüme göremedim hatta nedense gözüme daha bir küçük göründüler.
Atların boyunda bir değişiklik yok, zaten Armağan beyin de bu konuda söylediği bir şey yok. :smile: Atların boyları bence normal, sahilde gördüğüm faytonlardaki atlarla aynı boyda, ya da diğer herhangi gördüğüm resim, fotoğraf ya da filmlerdeki haliyle aynı boyda. :smile: Genelde insanlar atların çok büyük olduğunu düşünmekte(nitekim ender türleri var ama dev değil sonuçta), bunun atın insanı sırtında taşıması için gerekli olduğunu düşündüklerinden ve çevremizde at göremediğimizden olabilir. :smile: Ayrıca bazı oyunlarda da yanlış boyutlandırma yapmış olabilineceğinden, insanların o oyunlarla karşılaştırdıklarında M&B'deki atları küçük bulması doğal karşılanabilir(nitekim Oblivion'da atların boyutuyla ilgili sorunlar var :smile:) M&B'deki atlar, standart savaş atları bence, çünkü savaşta kullanılan atların illüstraysonlarında da bu boyut görülüyor. :roll:

Edit: İlginçtir, M&B'dekinden de küçük bir at buldum, midilli değil. :smile:
atli.jpg

İyide atların standart boyutu olcak diye birşey yok ki.Yani oyundada bence atların bazıları büyük bazıları küçük olabilmeli.Bütün atların boyutları aynı zaten.Buda bir eksiklik.Ayrıca o resimdeki at mount blade'dekilerden daha iri bence.Mount blade'deki atların boyun kısımları uzun oluyor.Bence atların bir kere daha gözden geçirilmesi lazım.Ayrıca o resimdeki at mount blade'dekilerden küçük olsa bile(bana değil gibi geldi) dediğim gibi atların boyutları standart değilidir.

KralArthur said:
İyide atların standart boyutu olcak diye birşey yok ki.Yani oyundada bence atların bazıları büyük bazıları küçük olabilmeli.Bütün atların boyutları aynı zaten.Buda bir eksiklik.Ayrıca o resimdeki at mount blade'dekilerden daha iri bence.Mount blade'deki atların boyun kısımları uzun oluyor.Bence atların bir kere daha gözden geçirilmesi lazım.Ayrıca o resimdeki at mount blade'dekilerden küçük olsa bile(bana değil gibi geldi) dediğim gibi atların boyutları standart değilidir.
Tamam da ona bakarsan insanların da boyutu standart değildir, oyunlar yapılırken bazı basitlendirmelere gidilir, bunu bu kadar da büyütmek yersiz bence, çünkü Armağan son beta sürümü yayınladığını söylüyor. Yani bundan sonra çıkacak stabil sürüm tam sürüm olacakken, sence yabancı forumda en başlardan itibaren dile getirilen at önerisi, ya da Türkçe forumda dile getirilen insan tipleri önerisini gerçekleştirmek biraz riskli olmaz mı? Bunun sorunsuz çalışması için de bir çok beta gerekmez mi, halbuki oyunun Eylül'de mağazalarda satılacağı söyleniyor.
Bence bu öneriyi bu konuda tartışmak yerine bir konu açabilirsin, konu bütünlüğü bozulmasın.

Son birşey yazcam.Haklısın bazı basitlenmelere gidilir ama mount blade'dekide bana göre aşırı basitleme.İnsanların hepsi aynı boyda en azından 3 çeşit olsa bari :smile: Atlar ise oyuna ismini veren önemli bir faktör.Ve hepsi aynı boyda ve nasıl anlatsam hepsinin hatları dümdüz sanki.Bak senin gönderdiğin resimde atın gövde hatları ve sırtı belirgin bir şekilde adaleli ve kaslı.Ama mount blade'dekiler daha bir cılız gibi.Bu benim kendi görüşüm sadece belirtmek isredim oyunu kötülemek amacıyla falan değil.Büyüttüğüm falan yok ayrıca şurda adam gibi birşeyleri tartışıyoruz.

simdi söle bisi soracam.
960i kurdum oynuyorum rodok lorduyla anlasip isyan cikardim rodoklarin tüm kaleleri aldim.
ama savas bitmiyor ve rodoklar asla tamamen yikilmiyorlar.??
henüz bu tamamlanmadimi yani ne yaparsak yapalim yikmak diye birsey yokmu?
kimseyi öldüremiyoruz en fazla esir alsakta her zaman sagda solda 1uniteyle dolasan rodoklar oluyo.

Ve işte arkadaşlar bence final sürümünde tir'de ve diğer denize yakın şehirlerde deniz yolculuğunun olabileceğini kanıtlayan resim
Burası tir
mb137xy9.png

Ve bence biz tir'den bu resimde karşıda gördüğümüz adaya gidebileceğiz.Zaten o adaya hep gözüm takılmıştır.
mb140ps0.png

Burasıda fearichan köyü işte sandallar daha yakından görünmekte.
mb141jr9.png

Şu an deniz animasyonu falan yok ve o sandallar ve ilerde görünen sandal'a benzeyen işte herneyse deniz aracı hiç kıpırdamıyor.Denizde de hiç kıpırdama yok fakat sanki bir ara çekiç sesi duydum gibi geldi.Gerçekten müthiş daha önce hiç görmemiştim.Bu native yalnız, mod falan değil.Fakat final sürümde eminim denizde yolculuk olacak belki savaşta olur.Bütün büyük sürprizler son sürüme saklanılıyor bence.Acaba o adaya ne yapmayı düşünüyorlar bakarsınız bir kaç ada daha eklenir.

kralarthur o gemıler uzun zamandır tir sehrının cevre kaplamasında var. buna daha once benım gıbı denk gelen ya da dıkkat eden baskalarıda olmustur buyuk ıhtımalle. bunun herhangı bırseyın kanıtı ya da ıpucu oldugunu sanmıyorum.

atların ebatlarının buyutuldugunu yazmıstım tatarı okan da oyle bısey yok demıs. fakat bu atın sırf bacakları bıle eskı atlara gore daha uzun degıl mı? ben mı yanlıs hatırlıyorum?

Ama o bölgede daha önce gemi falan görmedim, ayrıca sadece tirde değil fearichan köyündede var.Bence süs olsun diye koymamışlardır.O gemilerle uzaktaki adaya bence gidilecek.
Atların boyutuna gelince eğer oyunu oynadığın ekran çözünürlüğün önceki versiyonlarla aynı değilse atların boyutu biraz büyümüş gibi görünebilir bir ihtimal.

umarım Native e eklenır denız faktorude. tum krallıkların aynı kara parcası uzerınde olmaması daha zengınlestırırdı oyunu. o gemılerı ılk gordugumde oraya gıdılebılıyor heyecanına kapılmıstım. ekran cozunurlugumu hıc degıstırmedım 950 den berı (kı 954 u bıle ındırıp oynamıslıgım var :wink: )

KralArthur said:
Ama o bölgede daha önce gemi falan görmedim, ayrıca sadece tirde değil fearichan köyündede var.Bence süs olsun diye koymamışlardır.O gemilerle uzaktaki adaya bence gidilecek.
Atların boyutuna gelince eğer oyunu oynadığın ekran çözünürlüğün önceki versiyonlarla aynı değilse atların boyutu biraz büyümüş gibi görünebilir bir ihtimal.
O gemiler 903 sürümünde de vardı, kim bilir belki diyoruz sadece. :smile:

Bu resimde atın boyutu biraz daha büyük görünüyor evet, ben attan inip yanında poz vermeyi düşünmediğim için farkedemedim. :smile:

KralArthur said:
talemnar said:
zsd said:
Adamların yüzleri uzaktan gözükmüyor.
kralarthur su yazıyı bır oku, sonra ornek olarak verılen ss e bır bak. neden "acaba yuzler yok derken agız burun detayından mı bahsedıyorsun" dedıgımı bır daha dusun. ne yazı da ne acıklayıcı ve destekleyıcı ss de "sıyahlık" yok. ıletının sahıbı bıle "yeterı kadar acıklayıcı degılmıs o ss" derken. hala ne dıye bana "nerenden uydurdun agzı yuzu" dıye konuyu devam ettıreceksen lutfen PM at sabaha kadar tartısırım bu konuyu :wink:
En önden 2. adamın yani sarışın olanın suratı yok ve en önden 4.adamın suratı simsiyah.Ve hala ısrar ediyorum kimse sana ağızdan burundan bahsetmemiş sen bunu kendin söylemişin.Bence ss gayet açık söyledim işte "En önden 2. adamın yani sarışın olanın suratı yok ve en önden 4.adamın suratı simsiyah"Şimdi görebildin mi adamları.Konunun burda uzamasını istemiyordun madem keşke ilk sen pm atsaydın :roll: Tartışmak istemiyorum böyle gereksiz birşey için bundan sonra yazdıklarınada cevap vermeyecem.Gereksiz ve bile bile inat ediyorsun bence ss'ler aıkça ortada.Ve 2 kişide böyle bir sorun oluşuyorsa bu bizden değildir yine oyundandır.İnşaallah düzeltilir bu sorun.
boyunegmez said:
ya yanlış link bir de az kaldı tekrar kuruyodum yaa

işte direk link: http://www.2shared.com/file/3458747/73828611/mountandblade_upgrade_0950_to_0960.html

burdan 0.960'ı indirebilirsiniz...
Hangisi yanlış link arkadaşım birisi 95x'lerden upload için diğeri 960'ın kendi setup'ı yani direk kurulumu.Eğer 95x'lerden 960'a yükseltme setup'ından bahsediyorsan o çalışıyor biraz daha açık yazarmısın ayrıca çünkü insanları yanlış bilgilendiriyorsun bu şekilde

bak orda linkte yazıyo 950 to 960 diye. burdan sonrası kolaydır galiba...

Senin koyduğun 950 den 960'a yükseltme yanlış link nerde göremedim.Ortada yanlışlık falan yok sadece 950'den  960'a yükseltme setup'ında internet'ten indirirken 950 diye görünüyor.Bir yanlışlık yok yani.

eğer yeni yükleyecekseniz oyunu ingilizce yükleyin eğer ingilizceniz yetecek kadar var diyorsanız tabi. bu sayede birsürü yeni ingilizce kelimede öğrenebilirsiniz bir süre sonra. en başta türkçe bildiğiniz için ingilizce karşılığıda aklınızda yer eder hem ayrıca birsürü kelime bug ı da bu sayede kalkmış olur(sen bir raidermısın?)gibi cümleler oyunu tam anlamıyla rezil ediyor. örneğin günlük hayatta kullanılacak eşyalerın ingilizce karşılığını bilmek size hazırlık atlamada filan geri dönecektir hiç şüpeniz olmasın! resimli bir sözlüğe sahibiz aslında eğlenirken öğrenebilceksiniz!

Pek görev alan bir insan değilim oyunda ama almaya başladım bu versiyonda.Görevler gerçekten güzelleşmiş mesela Lord Ryis bana şu nordlar fazla oldu bize onlara savaş açmamız için yardım et dedi ve 2 tane nord caravan ı yağmalattırdı ve savaş açıldı.Daha sonra Kraldan aldığım bir görevde vaegirli bir lorda sahte mektup götürterek tuzağa düşürmekti.Sanırım bu görevler bir önceki versiyonda yoktu. :roll:

hiko said:
Pek görev alan bir insan değilim oyunda ama almaya başladım bu versiyonda.Görevler gerçekten güzelleşmiş mesela Lord Ryis bana şu nordlar fazla oldu bize onlara savaş açmamız için yardım et dedi ve 2 tane nord caravan ı yağmalattırdı ve savaş açıldı.Daha sonra Kraldan aldığım bir görevde vaegirli bir lorda sahte mektup götürterek tuzağa düşürmekti.Sanırım bu görevler bir önceki versiyonda yoktu. :roll:
950'li sürümlerde de vardı bu görevler. :roll:

----
Bence oyundaki atlar insanı tedirgin edecek boya ulaştılar;
b01618bb-3e48-40cb-b04d-603548715215.jpg

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom