Mount&Blade II: Bannerlord | Developer Blog 10!

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
HadjiNazmi said:
Senaryo olmalı senaryo!!!

Madem krallıkların ve imparatorluğun içinde bu kadar birbiriyle çekişen aileler var, entrika dolu uzun bir ana senaryo olmalı.

Düşünsene imparatorluktaki sınırı Khuzait kabilelerinden korumakla yükümlü bir derebeyi diğer ailelerden hakaret işitince "görürsünüz" deyip Khuzaitlerle anlaşsa biz de o sırada mesela şehrin içerisinde karışıklık çıkarmakla görevli olsak fetihten sonra bize oradan bir köy verseler senaryo böyle bir sonuca doğru gitse. İki farklı bitişi olsa mesela, birisinde imparatorluk heryeri tekrar fethetse diğerinde Aserailer ya da Khuzaitler büyük toprak parçaları ele geçirse. Svadya Hanedanı darbe yapıp imparatorluğa son verse.

Oyun belli bir senaryo üzerinden ilerlerse bir çok oyuncusunu kaybedebilir.

Bence birden fazla oynanış seçeneği olmalı böylece herkese hitap eden bir oyun olur.

-Senaryo(Belli bir senaryo içinde Tekli oyuncudaki kadar olmasada serbest oynanışa sahip oyun biçimi.)
-Tekli Oyuncu(Sandbox tarzı hikayesi olmayan özgür olduğumuz oyun biçimi.)
-Çoklu Oyuncu(Anladın sen onu.)

Sly said:
Oyun hakkında elle tutulabilir hiçbir şey yok. Oyunda yapılabilecekler ve oyun mekaniği ile ilgili daha fazla bilgi lazım. Bana ne milletlerin adından, kıyafetlerinden. Bunlar işin hikaye kısmı ve önemsiz şeyler.

Hikaye ve grafikler nasıl gereksiz olabilir?

Sly said:
Oyun hakkında elle tutulabilir hiçbir şey yok. Oyunda yapılabilecekler ve oyun mekaniği ile ilgili daha fazla bilgi lazım. Bana ne milletlerin adından, kıyafetlerinden. Bunlar işin hikaye kısmı ve önemsiz şeyler.
Haydut olabilecez daha ne istiyorsun

Yeni gördüm acayip hoşuma gitti. Benim için MP'si pek önemli değil. Ama MP'yi de geliştirmeden sunmayacaklar sanırım. Güzel işçilik, sağlam olacak bu oyun :smile:

Acaba Multiplayer i yaparken hem eski oyunculari mutlu etmeyi hemde varolan sistemi yenilestirmeyi basarabilecekler mi? Keske bunun hakkinda biraz bilgi gelse, MP hakkinda hic blog gelmedi.

Şu Kol hareketleri ve insanların anlaşma şekilleri hoşuma gitti. Özellikle sondan 1 önceki fotoğrafta olduğu gibi kollarımızı öyle yapabiliyorsak dururken (savaş dışında) gayet hoş olacak :grin: (Blogdan bahsediyorum)

colombos said:
Bence cRPG direk oyuna gelsin ayrıca PW mod da olsun

Buradan kasıt sanırım ek olarak cRPG, yani normal MP sisteminin yanında isteyende levellisini oynayabilsin. Çünkü ben cRPG'yi pek sevmiyorum. MB'nin sadece beceriye dayalı oyun sistemi esas fark yaratan nokta. Bundan vazgeçilirse MP biter benim için.

MP kısmında çok fazla değişiklik olacağını sanmıyorum açıkçası. M&B serisi, campaign olarak harita üzerinde oynanıyor, bunun multiplayer'a aktarılması zor gibi duruyor. Aktarılır aktarılmasına fakat, o harita üzerinde yine max. 32 veya 64 oyuncu olur. Yani knight onlinedaki gibi, WoW'daki gibi dev bir harita ve birkaç server değil, küçük bir harita ve binlerce server olur.

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom