Mount&Blade II: Bannerlord | Developer Blog 10!

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
Benim önerim oyun çıktığı andan itibaren oyunu çok farklı yapacak DLC ler çıkarılması.Hani mesela Büyü ile alakalı, ya da modern savaş felan...(Sadece bunlar değil değişik şeyler olabilir.)

Ubsilon Xeforian Cioss said:
Suikast, hindistanın en güzel yemeği hatta kast sistemi de oradan gelmiş diyorlar. Sui diye bi ermiş bulmuş.

+1 

Bu  arada oyunun gerçekçiliğinde kalmasını isteyenlerdenim. Büyü gibi antin kuntin işler oyunun kendine has havasını bozuyor.

Eğer mancınık, balista, koçbaşı vs. Kuşatma silahları kullanılabilecekse, çok yüksek bir maliyete belirlediğimiz bir bölgeye kendi kalemizi inşa edebilelim öyle 50 kat sur çekemeyelim, oldukça pahalı olsun kale techizatı. 
Öyle çok kasmaya gerek yok  odunları veya taşları üstüste koyacağız ama neticede kendi tasarımımız olacak, renk katar...

Neden mancınık olacaksa kale yapmada olsun dedim  aksi halde yaparsın ince bir  kule merdiveni koymazsın adam senin tek askerini öldüremez ama mancınık olduğunda ince kule direk hedef olur yerle yeksan olursun.
Odun, tuğla falan oldukça pahalı olmalı kaleye koyduğumuz her taş 1 saatlik ticaretimizin ürünü olur, ölümüne savunuruz.

Edit:Ama bunun yapılabileceğini hiç sanmIyorum , kendileri 8–10 kale yapsınlar onlardan birini seçelim o haritaya eklensin

YavuzTigin said:
Eğer mancınık, balista, koçbaşı vs. Kuşatma silahları kullanılabilecekse, çok yüksek bir maliyete belirlediğimiz bir bölgeye kendi kalemizi inşa edebilelim öyle 50 kat sur çekemeyelim, oldukça pahalı olsun kale techizatı. 
Öyle çok kasmaya gerek yok  odunları veya taşları üstüste koyacağız ama neticede kendi tasarımımız olacak, renk katar...

Neden mancınık olacaksa kale yapmada olsun dedim  aksi halde yaparsın ince bir  kule merdiveni koymazsın adam senin tek askerini öldüremez ama mancınık olduğunda ince kule direk hedef olur yerle yeksan olursun.
Odun, tuğla falan oldukça pahalı olmalı kaleye koyduğumuz her taş 1 saatlik ticaretimizin ürünü olur, ölümüne savunuruz.
o zaman hileyi açar herkes sonra steam başarımı neyin kalmaz dünyada :razz:

Bu arada her şeyi geçtim su da boğulalım abi. Bu durum en çokta bu durum çok koyuyor oyunun atmosferine.  Ne bileyim su da bayılan adam suyun dibine  düşüyor ama savaş  bitince beraber at koşturuyoruz..  Saygılar

arkadaşlar bu 2 ay oldu mount and blade caribbean çıkmadı 2013 ün ilk çeyreği yazıyo sitede tarihi ama çıkmadı hergün snowbird gamese bakıom tık yok bilgisi olan cevap versin lütfen

hso47 said:
arkadaşlar bırakın bannervoldu şimdi caribbean ondan önce çıkacak bir bilgi edinen varmı

Bence biz Bannerlord'u bırakmayalım da sen Caribbean'ı bırak, çünkü bu konu sadece Bannerlord için. :grin:

Fakat heyecanını anlıyorum ve sana yardımcı olmaya çalışacağım. Sorunun cevabına gelirsek, oyunun resmi forumunda bir 5-6 dakika dolaştım ve son yapılan açıklamalarında oyunun yapımının hemen hemen tamamlandığı yazıyor, yani Craibbean'a yakın zamanda kavuşabilirsin. Ayrıca beta test için key dağıtıyormuş yapımcılar, bir mail adresi vermişler ve oraya mail yazarak sende beta teste katılabilirsin. İstersen özel mesaj yaz bana, yardımcı olmaya çalışayım. :smile:

Oyunda keşif hissiyatı olmalı.Oyun başlar başlamaz tüm npclerin adını biliyoruz kim nerde biliyoruz.Ulaşılması zor bilgiler olmalı.Haritanın bir ucundan diğer ucuna 5 dakikada gidebiliyoruz.Şehirleri köyleri biliyoruz.Bunları bilmeseydik eğer keşfetmesi keyifli olurdu.

MasterTech said:
Oyunda keşif hissiyatı olmalı.Oyun başlar başlamaz tüm npclerin adını biliyoruz kim nerde biliyoruz.Ulaşılması zor bilgiler olmalı.Haritanın bir ucundan diğer ucuna 5 dakikada gidebiliyoruz.Şehirleri köyleri biliyoruz.Bunları bilmeseydik eğer keşfetmesi keyifli olurdu.
Harika olurdu,maden bulup işletme maden bulma şansımız madenin değerine ve kaynağına göre zarar yada yarar etmemiz,o madeni işleyip satış işlemlerini falan otomatiğe alacak bir sürü sistem falan olsa iyi olurdu dükkan işletme olayı biraz kötü,birde simsteki gibi dolaşsınlar az ne bileyim lord tuvalete falan gitsin adam orada duruyor öyle,korumalarla muhabbet olayı daha iyi olsun eğer fazla ilişkilerimiz varsa şehirden kaçırsın bizi falan(Düşman şehirden)birde şehirlere sızınca 5 tane koruma var bunların alarma geçip üstümüze binmeleri gerekirdi

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom