Mount&Blade II: Bannerlord | Developer Blog 10!

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
Ubsilon Xeforian Cioss said:
Ümit beyabi de konuya bakıyorsa oyun geliyor. Yerinizi alın. :razz:

Ümit abi genelde yabancı forumda takılıyor, canı felan sıkıldığı için göz atmıştır buraya yoksa bakmaz zaten.

Bu arada sadece basına yönelik olsa da ya canlı yayından ya da katılanlardan çabucak öğreniriz büyük ihtimal. Merak ettiğim tonla şey olsa da ilk kez grafikleri ciddi anlamda merak ediyorum.

Lan ben her şeyi merak ediyorum :grin: Acaba menüler nasıl askere alma tarzı şeyler aynı mı yoksa daha farklı şeyler yapmışlar mı? Hala haritadaki küçük ata mı muhtacız yoksa normal seyahatler de yapabiliyor muyuz? Asker ağacı nasıl, geliştirmeler nasıl? Çünkü adamlar yeni bir motor ile geliştirdiklerini söyledi birçok şey de değişmiştir muhtemelen.

NyberCraft said:
Lan ben her şeyi merak ediyorum :grin: Acaba menüler nasıl askere alma tarzı şeyler aynı mı yoksa daha farklı şeyler yapmışlar mı? Hala haritadaki küçük ata mı muhtacız yoksa normal seyahatler de yapabiliyor muyuz? Asker ağacı nasıl, geliştirmeler nasıl? Çünkü adamlar yeni bir motor ile geliştirdiklerini söyledi birçok şey de değişmiştir muhtemelen.
Gösterecekleri şey savaş olur. Haritayı vs. göstereceklerini sanmıyorum.

http://oyungezer.com.tr/haber/42192-mount-and-blade-ii-bannerlord-gamescom-da-gorucuye-cikacak
ÇILDIRIYORUM forum ahalisi bunu atmislardir herhalde konuya ama gene de çıldırdım.

erennuman_mb said:
HyperCharge said:
O değil de, oyun nereye kadar modlanabilir merak ediyorum.  :iamamoron:
İnşallah warband de hardcode olan şeyler burada simple code olur ve değlştirebiliriz. Mesela ben ekipmanı 4'ten fazla yapmayı çok istiyorum. :grin:

Ben ana menüye sahne koymak isterdim, Caribbean'da motora hardcode olan yeni oyun penceresi ekleyerek yapmışlar, yapımcısı söylemişti. Ancak bu bannerlord'da zaten var, sızan görüntülerden belli.

dünya haritasındaki ikonların animasyonları shader ile mi yoksa yine eski usül vertex animation mu ? bunu da merak ediyorum.  :smile:

Oyunda Mancınık Olacak Fakat Acaba Duvarların Yıkılması The Lord Of The Rings - Conquestdeki Helms Deep Savaşındaki Gibi Sahnelerlemi Yoksa Gerçek Zamanlı Olarakmı Olacak Acaba ? Merak Ediyorum  :roll:

Arkadaşlar Ozan abiye oyunda seslendirme,inşaa etme,crafting özellikleri olacakmı,dinamik gece gündüz döngüsü  ve dinamik hava olayları olacakmı olacaksa yapay zeka bunlara nasıl tepki verecek diye sordum.

Ozan abi dinamik gece gündüz döngüsü ve dinamik hava olayları olacak fakat diğerlerine cevap veremeyeceğini söyledi.

Adamları rahatsız etmeyin boş yere. Eliniz kolunuz bi rahat dursun. 10 gün sonra alacaksınız bilgiyi işte. Onlarla tatmin olmadığınız zaman sorarsınız soracağınızı.

Kimsenin rahatsız olduğunu zannetmiyorum.Ozan abi rahatsız olsaydı başka türlü cevap verebilirdi.Ayrıca en son blog 4 ay önce yayınlandıysa soru sorma hakkına sahip olurum.Ozan abiye zaten arada bir soru soruyorum.Sanki her gün soru soruyormuşum gibi tepki vermeyin.Kendisi sağolsun elinden geldiğince bizleri bilgilendiriyor.Ozan abi gibi bizimle ilgilenen başka yapımcı yok zaten.Belki Gkx abiyi de sayabiliriz.

Writer&Director said:
Forumda, -birkaç kere girmem dışında- uzun zamandır yoktum; bir sürü kişi gelmiş gitmiş, neler olmuş, vallahi yabancılık çektim.
İnsanlar burada hala serzenişteler fakat taleworlds sonunda gamescom'da bir şeyler söyleyecekmiş, güzel. Bir sene önce haber gelecek diye sabahlamıştım, sonra keyfi kaçtı, hayata döndüm filan, bu aralar yine buralardayım. Kafamızı dağıtsak bari, bir şeyler gelse...
Bir şeylerin geleceği kesin zaten hocam. Demo su basına oynatılacakmış. Ardından biz oyunculara bilgi vereceklermiş video ile.

FabrikatörTorunu said:
Writer&Director said:
Forumda, -birkaç kere girmem dışında- uzun zamandır yoktum; bir sürü kişi gelmiş gitmiş, neler olmuş, vallahi yabancılık çektim.
İnsanlar burada hala serzenişteler fakat taleworlds sonunda gamescom'da bir şeyler söyleyecekmiş, güzel. Bir sene önce haber gelecek diye sabahlamıştım, sonra keyfi kaçtı, hayata döndüm filan, bu aralar yine buralardayım. Kafamızı dağıtsak bari, bir şeyler gelse...
Bir şeylerin geleceği kesin zaten hocam. Demo su basına oynatılacakmış. Ardından biz oyunculara bilgi vereceklermiş video ile.
yeni gordum iyi haber bu kaç aydır haber alamıyoruz blog gelmiyor ama şimdi doğruysa acısını çıkartıcaklar galiba  :smile:

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom