Mount & Blade: Ateş & Kılıç ~ Ana Bilgi Konusu

Sizce Ateş & Kılıç'ın Mount & Blade Serisine kattığı en büyük özellik nedir?

• Oyun motorunun yurt dışına satılarak ithalat yapılmış olması.

Votes: 52 15.6%
  • Fiyatı bakımından en ucuz M&B olması.

Votes: 23 6.9%
  • Geliştirilmiş Tek Oyunculu modu.

Votes: 70 21.0%
  • Gerçek bir dünyada geçmesi.

Votes: 188 56.5%

• Total voters
    333

Users who are viewing this thread

ya bunda nereden yeniçeri buluyoruz? kırım köylerinden göçer alıyorum ya kapıkulu yada bayrak diye bir şey oluyor, daha da terfi etmiyorlar nasıl terfi etticem bunları?

Gronax said:
ya bunda nereden yeniçeri buluyoruz? kırım köylerinden göçer alıyorum ya kapıkulu yada bayrak diye bir şey oluyor, daha da terfi etmiyorlar nasıl terfi etticem bunları?
Kalen olması lazımmış onu kumandandan alıyormuşsun.

kokobanga said:
Gronax said:

peki isveç krallığından olsam yine de yeniçeri alabiliyormuyum?

Gronax said:
kokobanga said:
Gronax said:

peki isveç krallığından olsam yine de yeniçeri alabiliyormuyum?
Yok kırım hanlığına bağlı olman lazım yeniçeri alabilmen için.İsveç krallığına bağlı olursan farklı türde asker alabilirsin.

ben oyunda isveç atlıları kadar piskopat süvari görmedim buna rus atlılarıda eklenebilir ama isveç atlıları gerçekten aşırı derecede güçlü. yeniçerilerin arasına girmesiyle 3 4 adam öldürmesi bir oluyor tabi şöyle komik bişeyde var yeniçeriler silahla adama vurmaya çalışıyor bu ne kadar saçma bişe öyle sanki yeniçerinin belinde yatağan yada türk kılıcı yok zaten kılıçla dalsalar çok rahat öldürürler isveç atlısını ama ne gariptirki dalmıyorlar. hadi kırım için pek sorun olmaz ya kazak atamanlığı ne yapsın  ? adamlar full tüfekçi aralarına 10 tane nokor salıyorum hiçbişe yapamıyorlar + nokorlar kalkanları olduğu için saldırırkende ölmüyorlar bu şeyler oyundaki bu cinslikler düzelse tam anlamıyla cevap verebilicem süvari konusuna ama şuan tam veremiyorum

Ezio Auditore (1459) said:
Atilla__Han said:
amanda ne süper 3 4 pacht önceki buglar hatalar hala duruyor.
adamlar 1 patchle oyunu kusursuz yapcak deil ya yavaş yavaş yavaş yavaş

valla yapılan şeyler genelde düzeltici olmuyor yıkıcı oluyor. örnek multiplayerdeki saçmalıklar. hiçbi zevk alamıyorum genelde tek at geç tek at geç o şekil :grin: ilk çıktığı zaman fs multisi çok güzel dengeliydi bi kaç dengesizlik vardı ama bunlar onu daha kötü yaptılar

Turkei-.- said:
Bugları bug konusuna yazın ki yapımcılar görüp düzeltebilsinler. :smile:

hehehehehe yorumları incele kaç kere söyledik birader yok bişe yapmamışlar halen :smile:

Arkadaşlar daha önce v1.140 güncellemesiyle çok güzel oynuyordum ama demin yeni güncelleme (v1.143) çıktığını görünce yapayım dedim ama yapmaz olaydım.

Oyunu daha öncesinden problemsiz olarak oynuyordum.  Ancak şimdi aynı ayarlarda onamaya kalkıştığımda menü felan normal ama oyun başladığında siyah ekran oluyor imleçi oynatıp rastgele orduların felan üzerine geldiğimde isimleri yazıyor ama onun dışında siyah ekran :S 

Nedenini araştırıken oyunun açılış ekranındaki ayarlardan directz i 7 ye düşürünce normal bir şekilde açılmaya başladı :S ama anlamadığım daha öncesinden hep directx 9 problemsiz oynuyordum acaba bü güncellemeden kaynaklı birşeymi?

Yada nasıl çözerim bu problemi?

M.ArdA said:
Ateş & Kılıç'ı Kutulu olarak satın alan oyuncular oyunu Steam'e eklemekte sorun yaşıyorlar. Aslında çözüm çok basit. Sorun şu; kutudan çıkan key 3x5 şeklinde. Fakat Steam'in istediği key 5x5 şeklinde. Buda oyuncuların aklını çeliyor. Çözüm dediğim gibi çok basit. Resimlerle buradan öğrenebilirsiniz.

Ateş & Kılıç DVD'sini DVD-ROM'a yerleştirdikten sonra önünüze çıkan Auto-Run menüsünden ilk önce Kur ve sonra karşınıza gelen sözleşmeyi kabul ediyorsunuz. Buraya kadar her şey normal ve olması gerektiği gibi ilerliyor. Karşınıza Steam çıktığı zaman şaşırıyorsunuz çünkü elinizdeki kutuda Ateş & Kılıç'a ait olan CD-Key'in XXXXX-XXXXX-XXXXX şeklinde olduğunu fark ediyorsunuz. Ve Steam XXXXX-XXXXX-XXXXX-XXXXX-XXXXX şeklinde bir CD-Key istediği için asıl sorun burada başlıyor. Çözüm dediğim gibi çok basit.

Çözüm;
Elinizdeki CD-Key'i Steam'in istediği kutucuklara aşağıdaki şekilde yerleştirin. Ve devam edin. NOT: Aşağıdaki CD-Key uydurma bir CD-Key'dir.

6eed50b3b8230c65c8e985ae8a84d.png

Eğer yanlış veyahut eksik bir şekilde CD-Key'i girmişseniz aşağıdaki uyarıyı alacaksınız. Korkmayın CD-Key'i yanlış girdiğinizden dolayı bu hatayı aldınız. Eğer CD-Key'i tekrar deneyip kabul etmiyor ise şu adresten TaleWorlds Entertaintment destek personeline iletişime geçebilirsiniz.
[email protected]

b5b549333296568184b741a8ce0be.png

Eğer doğru bir şekilde CD-Key'i girmişseniz aşağıdaki şekilde bir ekran karşınıza çıkacaktır.

dbaa12e1ffe4240e0e59724c8f0e2.png

Devam edip oyunu yükleyebilirsiniz.

9326d587291d7bff2062a1f8d0dfb.png

İyi Eğlenceler!

Yeni versiyonda şunlarında düzeltilmesini istiyorum.

Kale kuşatmada bizim askerlerin merdivenin sonunda mal mal dikilmesi.
Ve oyunların askerlerinin yanına gitmeden mal mal durmaları.
Bombaları harcadıktan sonra tamamen bitmeleri
Haydutlara biz saldırdığımız halde genede bize kafa tutmaları (Bana paranı ver yada öl)
Köy muhtarlarının verdiği sığır haydutları görevlerinde sığır haydutlarının gözükmesi (Yapamayınca köy ile ilişki gidiyor)

Relunxet said:
Yeni versiyonda şunlarında düzeltilmesini istiyorum.

Kale kuşatmada bizim askerlerin merdivenin sonunda mal mal dikilmesi.
Ve oyunların askerlerinin yanına gitmeden mal mal durmaları.
Bombaları harcadıktan sonra tamamen bitmeleri
Haydutlara biz saldırdığımız halde genede bize kafa tutmaları (Bana paranı ver yada öl)
Köy muhtarlarının verdiği sığır haydutları görevlerinde sığır haydutlarının gözükmesi (Yapamayınca köy ile ilişki gidiyor)

Bombalar ilk versiyonlarda çok uçuk fiyatlıydı 175.000 olması lazım büyüm humbara ve aşağı doğru gidiyor. Yeni versiyonla büyük humbara 3500 olmuş ve kullanınca bitiyor. Bence çok hoş bir yenilik. Eminim bir çok kişi bu yeniliğe olumlu bakıyordur.

Köy muhtarlarının verdiği sığır hırsızları görevinde ise anladığım kadarıyla görevi çözememişsin. İlk görevimde ben de senin gibi köyün etrafını gezdim 2 gece boyunca ama ortalıkta yoktu. Çünkü görev böyle yapılmıyor. Muhtar sana hırsızların akşam geldiklerini söylüyor. Sen akşam ile geceyarısı arasında herhangi bir zamanda köy merkezine gir'e tıkladığında şuna benzer bir yazı çıkıyor : "Hırsızları sığır çalarken gördün ve sana saldırıyorlar" bu yazıdan sonrada girip tek başına 15-20 kadar haydutu biçiyorsun ve görev tamamlanıyor.

Back
Top Bottom