MB'nin ilk oyuncuları - 2006 yılı

Users who are viewing this thread

0.505 moduyla başlamıştım.Tuz satmak ve arenada savaşmaktan başka para kazanma yolu yoktu :smile: 2 tane şövalyem olunca "Var mı lan bana yan bakan" derdim.Tabi ilk zamanlar demoyla başladık,6 level olunca tekrar baştan :smile: Vaegir ve Svadya'da lordlar yoktu,şehirler kuşatılamıyordu.Ordular da Swadian Scouts,Swadian War Party,Vaegir Prisoner bilmem nesi tarzındaydı.Esir taşıyan orduyu bir yendin mi tamamdı zaten ama war party'lere geldin mi kaçıyordun :smile: Kara Şövalyeleri hiç unutmam,10-20 tane adam dağıtıyordu ortalığı :smile: Kergitler daha devlet değildi,forumda zırhlarını nasıl bulacağımız konusunda tartışıp durduk hatta :grin: 14.4 atışı sanırım ilk yapandım ya da fotoğrafını çeken,forumda ilk benim fotoğrafım vardır halen hatırladığım kadarıyla :smile: Hancıya gider ondan asker alırdık,oyundaki en iyi kılıç "Broadsword'du bence,şimdi yok artık :smile: R.E.A.T.R.C modunda koymuşlar bi aklıma geldi :smile: Aaah ah,ne günlerdi be...3 tip asker ağacı vardı.Vaegir-Zendar-Svadya.Zendar'da da şimdi köylülerden olup gözcü,arbaletli-kılıçlı-atlı asker diye giden askerler vardı.Kiralık kılıç (hired blade'di o zamanlar Türkçesi yok :smile: ) atlı-yaya karışıktı,koltuklanmış kargı vuruşu yoktu.Ne çok değişmiş oyun gerçekten şöyle bi bakınca :smile: En çok değişim yaratan şuydu ama,kukla fiziği olayı.Önceden adamı uçurumda öldürürdün ama adam taş kesilir olduğu yere düşerdi,uçurumun ucunda bir de adamın ölüsü olurdu bi garipti anlatamadım neyse :smile:

HcKrG said:
0.505 moduyla başlamıştım.Tuz satmak ve arenada savaşmaktan başka para kazanma yolu yoktu :smile: 2 tane şövalyem olunca "Var mı lan bana yan bakan" derdim.Tabi ilk zamanlar demoyla başladık,6 level olunca tekrar baştan :smile: Vaegir ve Svadya'da lordlar yoktu,şehirler kuşatılamıyordu.Ordular da Swadian Scouts,Swadian War Party,Vaegir Prisoner bilmem nesi tarzındaydı.Esir taşıyan orduyu bir yendin mi tamamdı zaten ama war party'lere geldin mi kaçıyordun :smile: Kara Şövalyeleri hiç unutmam,10-20 tane adam dağıtıyordu ortalığı :smile: Kergitler daha devlet değildi,forumda zırhlarını nasıl bulacağımız konusunda tartışıp durduk hatta :grin: 14.4 atışı sanırım ilk yapandım ya da fotoğrafını çeken,forumda ilk benim fotoğrafım vardır halen hatırladığım kadarıyla :smile: Hancıya gider ondan asker alırdık,oyundaki en iyi kılıç "Broadsword'du bence,şimdi yok artık :smile: R.E.A.T.R.C modunda koymuşlar bi aklıma geldi :smile: Aaah ah,ne günlerdi be...3 tip asker ağacı vardı.Vaegir-Zendar-Svadya.Zendar'da da şimdi köylülerden olup gözcü,arbaletli-kılıçlı-atlı asker diye giden askerler vardı.Kiralık kılıç (hired blade'di o zamanlar Türkçesi yok :smile: ) atlı-yaya karışıktı,koltuklanmış kargı vuruşu yoktu.Ne çok değişmiş oyun gerçekten şöyle bi bakınca :smile: En çok değişim yaratan şuydu ama,kukla fiziği olayı.Önceden adamı uçurumda öldürürdün ama adam taş kesilir olduğu yere düşerdi,uçurumun ucunda bir de adamın ölüsü olurdu bi garipti anlatamadım neyse :smile:

+1. aynı özellikler 0.808 de de değişmeden sürmüş anlaşılan  :grin: ben 0.808 de oynamaya başlamıştım oyunu da  :grin:

Ben birşeyleri kanıtlamak zorunda değilim adminim.Kayıt tarihim bellidir,fotoğraflarım bellidir.Warband seri numaramı da size göndereyim isterseniz ama badge almanın zorunlu olduğunu (!) bilmiyordum.Multi'de Egemen_TR_Republician adını kullanıyorum,genelde 1866 modülünde oynuyorum vs.Ama ki siz inanmıyorsanız umrumda olacağını söyleyemem,belki bu forumda her gün mesaj yazmadım ama sizden çok daha önceden beri bu oyunu oynadığımı vicdan rahatlığıyla söyleyebilirim.

Evet yok.Ben de onu diyorum,almak zorunda değilim herhalde.Hashashin'i de sizden çok önceden beri görmüşlüğüm vardır forumda.Sizden daha da çoktur onu görmüşlüğüm.Admin olmamıştır belki ama ona buna da sataşmamıştır.

Searcy said:
Xefor Cioss said:
BaşŞovalye Üstadı zatan Grandmaster Knight demek. :lol:

Ayrıca Kahya Hareck zendarın kahyası.  :lol:

Hmm... Bende öyle düşündüm ama ne biliyim. Türkçesini Yakıştıramadım. (:

Kahya Hareck zendarda bi kapının önünde olan adam mı? Nehir yağmacıları görevini veren  :lol:

@Sercary
Sayın üye... İmzandaki görüntü hangi filmden çıldırıcam aylardır onu arıyorum...!

Haha ben ilk oynadığımda yanımdakiler benle dalga geçmişti bune lan böyle diye ve ben oynadığım zaman  sürümünü hatırlamıyorum bi ramun vardı 3 şehir vardı benim bildiğim aralarında gider gelir bi evin içinde talim yapardım betamıymış neymiş sonra başka oyunlar felan derken bir gün bi yoldan normal sitesini buldum orda download felan vardı indirdim gelişmişti oyun ama 7 gün sonra mutlu son tabiki :grin: ertesi gün MB yi aldım oynadım oynadıkça gelişti ve warband :smile:

Since 0.751 :smile:
Hatta şimdi utanarak söylüyorum, 0.751 oynarken yaklaşık 3 ay boyunca (oyun günü değil, reel gün) Zendar'dan dışarı çıkmamıştım. Nasıl çıkıldığını bilmiyordum. Turnuvada savaşarak 6 levele gelip gelip bırakıyordum :grin: hatta manyak para kazanıyordum, zırh alıyordum, turnuvada niye çıkmıyor laan diye sinirleniyordum. Bir gün belki başka yerler de vardır diye dolaşmaya başladım, bir de baktım, "şehri terket" yazıyor. Ondan sonra gerçek maceram başladı :smile:

Aah ah eski günler geldi aklıma şimdi. Zendarda çatıya çıkıp milleti okluyordum sürekli, şehirlerde "sorun çıkartırsan oyarız" diye takılan muhafızların kafalarında bıçak seti oluşturuyordum, Tüccarlarla mal alıp vermeden önce yayı geriyodum konuşma başlatınca da headshot yiyip konuşmalarına yerde devam ediyorlardı. Ulan ne güzel günlerdi be.

Gerçektende oyunun katetmiş olduğu geçmişe tanıklık etmek müthiş bi duygu... Hele o oyunun yapımcılarının bizden birileri olması ve neredeyse tamamen Türk emeğinden çıkmış bir oyunun o ünlü oyun sitelerinde almış olduğu iyi puanları güzel değerlendirmeleri görmek harika bir his... en güzelide D&R dan 14,90'a gıcır gıcır kutusuyla alabilmiş olmak... (Rüya gibi) ... M&B daha yolun hala çok başında diye düşünüyorum ve yeni nesil geliştirmelerle bizi daha da harika bir M&B nin beklediğine inanıyorum... 

Evet bende sanırım 0.808 de başlamısdım...

Gerçekden cok güzeldi ilk baslarda böyle değişik geliyordu oyun diğer oyunlardan farklı gibi bu sayede ilgimi cekmişti...  :mrgreen: simdiye bakılırsa nekadar cok gelişme var hep svadyalı olurdum :grin:

Bende eskilerdenim tam hatırlamıyorum ama ya 0.751 yada 0.808 le başladım oyuna abimin bilgisayarında vardı.Hatta oyunu kapatınca 15-20 dk oturup hemen başına oturuyodum.O zamanlar zendardakileri okla bayıltabilioduk :grin: zendara her girdiğimde hepsinin kafasına ok atıp bayıltıp çıkıodum :grin: :grin: :grin:

Param yetmeyince sinirlenir bayıltırdım zendardakileri :smile:. O handaki gladyetör kırmalarıda kendilerini hep birşey sanıyorlardı sinir olurdum :smile:.

0.808 i özledim be :smile:

ya beyler bende 2006 da başlamıştım ama hiç buraya üyelik almak nasıp olmamıştı :cry: bu güne kısmetmiş

Back
Top Bottom