M&B'le nasıl tanıştınız?

Users who are viewing this thread

2008 de ilk kez oynadım ve pek anlam veremedim. Kısa süre oynadım  :roll:(küçüktüm o zamanlar)
2010 da kuzenim warband alınca hikaye başladı.Çok uzun süre oynadım.6 ay sbs yüzünden ne pcye nede oyuna girdim.Steam hesabımı kaybettim .2012 de collection pack aldım ve oyuna tekrar başladım

Annem dedi Mount Blade die bi oyun varmış Türk yapımıymış dedi. Sonra baktım oyunda fanzatik şeyler yok (büyü,canavar,saçma sapan yetenekler vs.) dedim güzelmiş en yakın d&r mağazasına gittim baktım 30 lira bende hemen yumuldum.

Annemin çocukluk arkadaşının oğlu kuzeninden flashla kendi PC'sine atmış orda oynuyordu bende bi bakıyım dedim çok hoşuma gitti tam benlik sonra eve gidince indirdim sonra gittim Orjinalini aldım öyle...

2009, 2010 yılıydı. Yakın bi arkadaşıma misafirliğe gitmiştim, Canımız sıkılınca bilgisayara geçtik. Arkadaş bana M&B diye bir oyun olduğunu söyledi ve bende açmasını söyledim. Oyuna girdiğinde karakter yaratmıştı hoşuma gitmişti sonra başlar başlamaz çapulcularla savaşmıştı falan derken oyunu çok sevdiğimi belirttim. Arkadaşta CD'ye yükledi eve geldim kurup oynadım. Bir kaç gün sonrada oyunu satın aldım ve mp'ye geçmiştim :smile:

Çook eskiden kuzenim oyunu almış oynuyordu.Onlara gittiğimizde bende biraz oynadım ve oyunu çok sevdim.1 yıl boyunca oyunu aramakla geçirdim ve en sonunda buldum.1 ay demosunu oynadım ve memlekete gittiğimde napoleonici öğrendim.Gelir gelmez ise koleksiyon paketini aldım.

2 yıl önce benden 3 yaş küçük kuzenimin evine gitmiştim. Aynı zamanda benden 10 yaş büyük 2 abisi vardı. 3 kardeş beraber Mount&Blade: Warband 1257 AD modunu oynuyorlardı. Sormuştum bu oyun nasıl diye. Anlattılar izledim felan. Sonra bir savaş verdiler. Bayağı iyi oynamıştım ilk oynayışımda. Bayağı adam doğramıştım en düşük zorluk seviyesinde ( Şuan %149 da oynuyorum. :grin: ). Atı bayağı iyi sürdüğümü felan söylediler. Kuzenimde birkaç akşam kalmıştım. Akşamları hep onu oynuyordum. Orijinal CD'yi eve götürdüm ( O zamanlar bebeyim :grin: ) . Orjinal CD'den yükleyemedim :grin: . Sonra gittiğimde Flash ile aldım ve evde yüklemeye çalıştım. Yükledim de ama bende bir hastalık vardır. Oyunu demo oynamam hep crack indiririm. :grin: Crackla oynadım bayağı bir sardı da SP . Sonrasında Napeolonic Wars çıkınca Playstore' den Warband + Napeolonic Wars Dumble aldım ve hayatımda ki ilk ve tek orijinal oyunumu aldım. Mutluyum. :grin:

Dürüstlükten dolayı banlanmam umarım :sad:

konuyu hortlattım hayırlı olsun :smile:

2009 yılında tanıştım. Lisede bilgisayar labaratuvarımızdaki bir makinada yüklüydü ve bir arkadaşım oynarken gördüm ve gördüğüm ilk atmosfer hiç aklımdan silinmiyor çünkü ilk görüşte aşk derlerye işte öyle bir şey oldu :smile: ve o gördüğüm şey tam bir vahşet ama tam istediğim şeydi. Arkadaşım elinde nord kahramanlarının kullandığı çift elli bir balta ile birisine tepeden vurup öldürdüğünü gördüm ve ölen kişi merdivenlerden aşşa uçtu evet merdivenlerden aşşa düştü çünkü bu bir kale kuşatmasıydı ve arkadaşım askeriyle kaleye giriş yapmış ve içeriye doğru keserek gidiyorlardı ve o günden beridir oynuyorum hala oynuyorum.

oyunun tek eksik yanı bence kombo yapmak ve gücümüze göre karşıdakini hırpaliyabilmek olmaması.

mesela benim güç 30 küsür ve rakibim ise 10 civarı olduğunu düşünün. ben ona kılıç ile vurduğum zaman belirli bir miktar geri sendelemeli yada biraz zarar görmeli yada bir saniyeliğine kalkanı savunmaya geçirememeli falan filan.

öyle işte.

Önce haberlerde görünce ''Süper bir şey bu be!'' demiştim, yıllar sonra da (bir iki yıldan fazlaydı) aklıma bu oyun geldi. Videoları izleyip oyunu kavramaya çalışmıştım, daha sonra da satın aldım falan fişman.

Ekleme: Tabi Türk yapımı olunca daha da büyük bir şevkle ''Alacağım o oyunu kaleleri fetih edeceğim!'' demeye başlamıştım kendime.

Önceden Warband yoktu,M&B oynuyordum, onu da abimin bir arkadaşından keşfetmiştik.Warband çıktığını duyunca çok sevinmiştik. Sonra Warband'a sarıldık bırakamıyoruz .

Okuldaki sıra arkadaşım bundan 4 sene önce söyledi,Öyle bir anlattıki en kısa zamanda tomb raider(tomb raideride öyle anlatmıştı :mrgreen:) ve mb satın aldım ve oynamaya başladım sonra onun 10 katı bağımlısı oldum. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

oyuna başladıktan 1 yıl falan sonra farkettim önceden başka bi arkadaşımda 6 lvl olup olup yeniden başlıodu bana anlatıodu mahallede ama o zmn evde pc yoktu o yüzden mb old. bilmiyordum sonradan düşündün ulan bu oyun o oyun diye :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

DeaDErroR1453 said:
Okuldaki sıra arkadaşım bundan 4 sene önce söyledi,Öyle bir anlattıki en kısa zamanda tomb raider(tomb raideride öyle anlatmıştı :mrgreen:) ve mb satın aldım ve oynamaya başladım sonra onun 10 katı bağımlısı oldum. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

oyuna başladıktan 1 yıl falan sonra farkettim önceden başka bi arkadaşımda 6 lvl olup olup yeniden başlıodu bana anlatıodu mahallede ama o zmn evde pc yoktu o yüzden mb old. bilmiyordum sonradan düşündün ulan bu oyun o oyun diye :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

vay be :grin:

Arkadaşım oynarken gördüm sonra bilgisayar oyunu satan bi yere gittim oyunun isminin sadece mount and blade olduğunu biliyodum adam hangisini istiyosun dedi bende 1. oyunundan başlıyim dedim başlamışken :grin: öyle işte :grin: iyikide tanışmışım

Kuzenime gittiğimde vardı onda. M&B nin ilk serisiydi sonra sadece Zendar da takılarak oyuna aşık oldum. Bi ara bilmeyerek de olsa elin tab'a çarptı ve birden map açıldı karşıma :grin:

Doğum günümdü teyzem de tarihe meraklı olduğumu bilirdi bana With Fire and Sword almış.Ben de öğrenmeye çalıştım.Ama Steam'in mantığını anlayana kadar canım çıktı sonra Koleksiyon paketini aldım.

Facebookta bi tane sayfa vardı Mount and blade warband saltanat-ı selçuklu modu oynuyodu (resimleride paylaşmıştı) sa
ltanat-ı selçukluyu oyunun ismi sandım meğerki mod muş :grin:.Gezginler sitesinde yazdım mount & blade warband diye 1.158 versionunu indirip oynadım.

Back
Top Bottom