Kurtadam: Beni Siz Delirttiniz Tatar Han Kazandı

Users who are viewing this thread

Ölümü araştırabilmek diye bir olay olsun. Mesela öldü biri, kim olduğunu yazdın köylüler fark eder artık sokakta dolaşmayanı. Evine gidilir, etraf gezilir mesela. Ne bileyim. :grin:

Tatar Han said:
Ölümü araştırabilmek diye bir olay olsun. Mesela öldü biri, kim olduğunu yazdın köylüler fark eder artık sokakta dolaşmayanı. Evine gidilir, etraf gezilir mesela. Ne bileyim. :grin:
Olabilir. Bu arada, sizce şeytan birini ayarttığı sırada şeytan tarafından ayartılmış kişi kendi aksiyonuna devam edebilmeli mi?

bence şeytanın emirlerini uygulamalı sanki beyni elegeçirilmiş gibi onun dediğini yapmazsa oyundan atılmalı

yani kendi elleriyle şeytanın istediğini yapmalı

edit: bu arada kaç kişi alınacak oyuna

Oyundan atılma filan saçma olur. Kendisine şeytan tarafından kontrol edildiği mesajı atılabilir, ama aksiyonuna devam etmese daha iyi olur.
Tatar Han said:
Belki bunun içinde özel görevli sivil olabilir ama oyun tur tabanlı işlediğinden zaten her şeyi tur sonu öğrenmiyor muyuz?

Geldiği kadar kişi olur işte. Şimdi aklıma bir istisnai durum daha geldi. Diyelim ki kahin x'i görmeye karar verdi. Bir şeytansa kahini ayartıp kendisine baktırdı. Ve bu kahin kör olduğunun bildirimini aldığında muhtemelen x şeytan diye düşünecek. Bu durum engellenmeli mi? Bana kalırsa engellenmemeli.
Uyarı: 1 yeni ileti
Normalde insanların ayartıldığı söylenmiyor. Ayartılan kişi habersiz oluyor birinin onu ayarttığından.

Şeytan düşündüğünüz kadar güçlü değil, tek başına hayatta kalması gerekiyor ve bu o kadar kolay iş değil. O yüzden bunun için tek yolu oyunu karartmak, belirsizlik yaratmak. Bu yüzden ayartılan ayartıldığının farkında olmayacak. Bu yönde düşünüyorum ben. Bu karanlığı biraz aydınlatmak içinse kahine ,çok olumsuz tepki gelmezse, ölüye danışma tarzı bir yetenek ekleyeceğim. Kör olmamış kahin(ler) 3. turdan sonra görü gücünü kullanmak yerine ölmüş bir kişinin her tur hangi aksiyonlarda bulunduğunu öğrenmesini sağlayacak böyle tek seferlik bir yeteneği de kullanabilecek.

Ayartılmayı hikayede belirtebilirsin mesela. Örneğin x köylüsü linç ediliyordu. Y kişisi(ayartılan) ona herkesden farklı herkesten öfkeli bakıyordu vs vs

Eklemeler yapıldı:
Eylemlerin sırası eklendi(12. kural)
Koruma gücü lince karşı kullanılmışsa korunmuştan sonra en çok oy almış kişinin linçleneceği eklendi.
Oylamanın ayartma/kilit/koruma yoluyla bozulduğunda liderin seçim hakkının olmadığı eklendi.
Şu durumları okuyup da oyunu çok karıştırdın demeyin, bu tarz karışıklıklar önceki oyun için de geçerliydi. Oynayan insanlar sen bunu en başta dememiştin demesin diye yazıyorum bunları. Son olarak da kahine bahsettiğim gücü ekleyip son değişikliği yapacağım. Kalan oyun içi farkettiğimiz durumlarsa benim inisiyatifimde.

Promethean kimliğini gizleyemez hale geldiğinde(2 defa linç edilen sivile oy atarak) bence(tabii bence) bir kişiye saldırsın. Saldırdığı kişi de eğer sivilse etkilensin, sivil de saldırıldığı turdan sonraki tur değil, bir sonraki tur ölsün. Yani Promethean bir şekilde zararlı hale gelsin, avcı vursun.

Promethean'ı zararlı olmaktan çok kurtlara bir tuzak olarak ekledim. Promethean katletmeye çalışmış kurtlar hem hedefini öldüremeyecek, hem ne olduğunu anlayamayacak hem de promethean bir kurt ismini öğrenecek. Bu da oldukça stratejik kılıyor promethean'ı.

Tamam da yaratığa dönüştükten sonra tehdit olmalı.

Veya olayı dramatikleştirerek, avcının insiyatifine bırakabilirsin.

Back
Top Bottom