Kan ve Kılıç Üçlemesi (SON BÖLÜM EKLENDİ! - 23 Şubat 2011)

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
Master Ronin said:
Map editor diye programlar vardı eski sürümlerde uğraşmış olduğum. Arama yaparsan çıkar büyük ihtimal.

heh, evet te, onun için eski oyunu kurmam gerekecek. Orjinal harita onda çünkü... Warband'ın haritasını kullanmıyorum. Hani uğraşan varsa gerekli dosyaları da vardır zaten diye sormuştum.

Eski mount and blade haritası için ille de oyunun o sürümü lazım mıdır bilmiyorum. Olmadı laptop'un falan varsa eski sürümü ona yüklemeyi deneyebilirsin. Eminim aklına gelmiştir de zaten. Sarranidleri eski haritaya nasıl uyduracaksın merak ediyorum orası ayrı tabi.

Off topic: Warband haritası'nın anadolu haritasına benzediğini farkettiniz mi bu arada.

Anadolu değil, Avrupa (anadolu dahil)

europe-map%20Download%20EURO%20MAP%20Gif%2001%2018%2008.gif

Akdeniz ve karadenizi çıkartıp avrupa, anadolu, afrika ve ortadoğuyu birleştirin. Alın size warband haritası...

swadia: ingiltere, fransa ve almanya vs..
nord: isveç, norveç, finlandiya vs..
rhodok: italya, yunanistan vs..
vaegir: ukrayna, rusya vs..
khergit: anadolu, kazakistan vs.. (geniş düşünmek lazım tabi  :mrgreen:)
sarranid: iran, ırak, mısır vs..

Valla benim fikrim değil bu. Ekşi sözlükte rastgeldim. Elimde capslar var yani:
http://img718.imageshack.us/f/haritaturkishforum.jpg/
http://images2.wikia.nocookie.net/__cb20100411081422/mountandblade/images/b/b6/MapCalradiaWarband.jpg

ikinci üçleme için yaptığım haritadan ön izlemeler... henüz sadece kaba çizim. Siyahlar dağlar, maviler nehir, göl ve deniz. beyazlar kara. Dağların yükseklikleri, vadiler, çöl, orman, bozkır, tundra vs.. diye daha sonra renklendirilecek.

Kırmızı nokta Dhirim'i, yeşil ise Shariz'i gösteriyor. (sanırım biri sarranid'i nasıl ilk haritaya dahil edeceğimi sormuştu)

map_proje.jpg

Alhedras said:
ikinci üçleme için yaptığım haritadan ön izlemeler... henüz sadece kaba çizim. Siyahlar dağlar, maviler nehir, göl ve deniz. beyazlar kara. Dağların yükseklikleri, vadiler, çöl, orman, bozkır, tundra vs.. diye daha sonra renklendirilecek.

Kırmızı nokta Dhirim'i, yeşil ise Shariz'i gösteriyor. (sanırım biri sarranid'i nasıl ilk haritaya dahil edeceğimi sormuştu)

map_proje.jpg

Harita anadoludan esinlenmiş gibi geldi. Shariz=Antakya oluyor sanırım :smile:

Alhedras biraz geç oldu ama hikayeni okudum.

Çok güzel yazmışsın ellerine sağlık.

Emekte vermişsin.Forumda şimdiye kadar okuduğum en güzel hikaye.  :grin:

Ben de bir ara bir oyun için saha hazırlıyordum. Map Editör olarak Stronghold Legend'in güzel bir paneli var. Dağlar, evler, şelaleler, akarsular vs. Belki yardımı olur diye dedim. :smile:

Uygunsuz bir alıntı nedeni ile ilave edilmiştir.

Merhaba,

Tahmin edeceğiniz üzere Kan ve Kılıç Konusu ile ilgili buradayım.

Elbette gerçek yazarın ben olup olmadığımdan emin olamayacağınızı biliyorum. Bu nedenle size gönderdiğim bu mesajın aynısını TW forumdaki orjinal hikaye konusuna da ekleyeceğim:

http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,124109.msg4080836.html#msg4080836

Şimdi asıl konuya dönelim.

İlgili arkadaşa hikayemin farklı bir ortamda yayınlanması için bir izin verdiğimi hatırlamıyorum. Kaldı ki, eğer bir izin vermişsem ve hatırlamıyorsam bile arkadaşın yazmış olduğu gibi üniversiteye filan hazırlandığım yok. Tamamen yalan yanlış ifadeler.

Lütfen hikayeyi forumdan kaldırınız.

Alhedras seni tebrik ederim. Yazdıkların hiç boş değil. kitaba hatta filme dönüştürülebilir. Ufak tefek bir iki düzeltme gerekiyor onlarda sorun değil. Gayet başarılı. Ayrıca savaş stratejine de bayıldım.

Edit: Hemen tarihleri kayıt altına al Alhedras. Forumda ilk yayın yapmaya başladığın an ve bitiş anına kadar olan tüm zamanları.Birisi hikayene sahip çıkmaya çalışıyor..dosdoğru notere git.

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom