IŞİD Türkiye'ye Savaş Açtı

Users who are viewing this thread

SultanErenHan

Kendisini halife ilan eden IŞİD lideri Ebubekir El Bağdadî Erdoğan'ın cumhurbaşkanı seçilmesi dolayısıyla yaptığı değerlendirmede Erdoğan ve Türkiye'ye savaş ilan etti.
Ebubekir El Bağdadi Erdoğan'a savaş açmasının nedenini laik birisi olmasını ve ülkeyi dine göre yönetmiyor olmasını öne sürdü.
Ankara'ya savaş açtığını belirtti.
Halifeliğine İstanbulu dahil edeceğini söyledi.
Haber

Bunlar alkolik İslamcı galiba.

Işid'in ortaya çıkmasının sorumlularından en büyüğü Türkiye zaten. Elbet adamlar Türkiye'ye savaş açacak, çünkü Erdoğan öyle istiyor. Yıllarca doğuda PKK ile yapılan savaş yüzünden Kürtlere karşı(PKK sempatizanı olsun yada olmasın) bir çeşit önyargı oluştu. Sokakta arkadaşıyla konuşurken "Kürt" diye hakaret ettiğini sanan gençler az değil en basit örnek. Şimdi Işid'in Kürtlere yaptığı saldırılar sonucunda aynı Filistinlilere ve muhalif Suriyelilere yapıldığı gibi, Kürtlere sempati duymamız sağlanmaya çalışılacak. Ortadoğu canlı tiyatronun sergilendiği bir bölge durumunda yıllardır. Çeşitli çeşitli oyunlar...

Çok ironik değil mi? Rte besle kargayı oysun gözünü diye boşuna demiyorlar..

İşte dinler böyle saçma savaşlara yol açıyor diyorum.. Sonra kızıyorsunuz bana :sad:

Savaşlar dinler sayesinde değil de dinin etkisi ile çıkıyor daha çok. Yani din diye bir şey olmasa bile çıkardı o savaşlar, din sadece kılıfına uydurmak için kullanılan bir araç.

Herkes istediği yorumda bulunabilir ancak gerçekleşecek tek birşey var.
Işid yok edilecek.Acaba merak ediyorum bunlar PKK gibi değilde normal ordusuyla gelse roketler ve uçaklarla kaç dakkada yok edilebilirler :?:

SultanErenHan said:
Herkes istediği yorumda bulunabilir ancak gerçekleşecek tek birşey var.
Işid yok edilecek.Acaba merak ediyorum bunlar PKK gibi değilde normal ordusuyla gelse roketler ve uçaklarla kaç dakkada yok edilebilirler:?:
dakika? Total wari acik unutmussun galiba.  :grin:

Edit:bu arada cogu kanala baktim ama bu haber ile ilgili bir sey cikmadi. Yine bir gazete sallamis galiba yada 1'in yanina 5 katan gazetedir.  :grin:

Simo Häyhä said:
Işid'in ortaya çıkmasının sorumlularından en büyüğü Türkiye zaten. Elbet adamlar Türkiye'ye savaş açacak, çünkü Erdoğan öyle istiyor. Yıllarca doğuda PKK ile yapılan savaş yüzünden Kürtlere karşı(PKK sempatizanı olsun yada olmasın) bir çeşit önyargı oluştu. Sokakta arkadaşıyla konuşurken "Kürt" diye hakaret ettiğini sanan gençler az değil en basit örnek. Şimdi Işid'in Kürtlere yaptığı saldırılar sonucunda aynı Filistinlilere ve muhalif Suriyelilere yapıldığı gibi, Kürtlere sempati duymamız sağlanmaya çalışılacak. Ortadoğu canlı tiyatronun sergilendiği bir bölge durumunda yıllardır. Çeşitli çeşitli oyunlar...

Kürtlere sempati duysan ne olacak? Sana ne zararları dokundu? Öyle bir yazmışsın ki yorumun ''ya kürtleri sevdircekler bize olm olmasın öyle iş'' gibi olmuş.

SadlyBadly said:
Simo Häyhä said:

Kürtlere sempati duysan ne olacak? Sana ne zararları dokundu? Öyle bir yazmışsın ki yorumun ''ya kürtleri sevdircekler bize olm olmasın öyle iş'' gibi olmuş.

Kürtleri sevmiyorum demedim, en yakın arkadaşlarımdan biri Kürt. Ama Kürtlere kucak açalım derken bir çok PKK'lıyı ve PKK sempatizanını da büyük şehirlerde bulabileceğiz. Ayrıca G.Doğu Anadolu ve Doğu Anadolu'da ki Kürt nüfus arttırılacak ve Erdoğan'ın "başkanlık" düşüncesi faaliyete geçirilirse, bölgede Kürt Devleti kurulacak. Hem adamların devleti olacak hem de bir çok masraflarını uzun süreler Türkiye karşılamış olacak.

Erdoğan'da zamanında halife ilan edecekmiş kendini cemaat engellemiş. Belki yine öyle bir şey olacaktı IŞİD engellemek için böyle bir yola başvurdu.

Ortadoğu konusu vardı?

Birileri yine tavla zarı gibi oynuyor orta doğuyu.  Tayyip masum değil. Işidle iletişim kurdukları biliniyor. Konsolosluk personeli de hala ellerinde ayrıca. Operasyon yapamayız çok tehlikeli rehinelere birşey olur kafası hakim. Görecez bakalım tayyip Bey ne haltlar yiyecek.

AKPlilerin bu tarz konular açması moda oldu. Konunun ilk iletilerinde de "Türkiye savaşa girecek." , "Türkiye cezalarını verecek." tarzı mesajlar.

Stoney said:
twiterdan savaş açmak :d
:lol:
308723_10150393459101559_192783116558_8622008_868133268_n_p.jpg

Back
Top Bottom