Einstein'dan dünyanın en zor sorusu.

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
ehehehem maksat gıcıklık olsun cevabı söyleyem söyliyimmi yoğun istek olursa söylerim bu arada kolaya kaçanlar gibi google amca yahoo dede bilmemne teyzeye başvurmadım bide evlerin sırasını söyliyim bari sarı-mavi-kırmızı-yeşil-beyaz

Belki ustunden uzun süre geçmiştir tarihine bakmadım sorunun ama sırf buraya yorum yazmak için kayıt oldum foruma.. Soru gerçekten karışık ama zor olduguna inanmıyorum.. Soruyu da Einstein sormamıştır buna eminim.. Sorsa da dünyanın şukadarı çözemez dememiştir umarım.. :smile:
Çünkü Einstein'ın IQ'sü 160 ve böle bi iddaa da bulunmuş. Ancak ben bu soruyu yaklaşık 18-20 dk da çözdm :smile: (IQ'um ise 138 :smile:  Sorunun çözümü şöyle :smile:

SARI            MAVİ                KIRMIZI          YEŞİL              BEYAZ
NORVEÇ    DANIMARKA        INGILIZ          ALMAN            ISVEÇ
SU                ÇAY                  SUT              KAHVE              BIRA
DUNILL      BLEND              PALLMALL        PRICE          BLUEMASTER
KEDI              AT                    KUŞ              BALIK            KÖPEK

yaw eskiden bizim sınfada getirdiydiler çözdüm doğal olarak  :grin: ama zor bişey değilki bi kağıt kalem le çözülür çok tahat sadece 1-2 yerde olasılık yapcan o kadar...

ÇOOK basit
5x5lik basamak grafiği hazırlayın, ipuçlarını koordine ederek çarpılayın çıkıyor. Biz bunu beyin fırtınası olarak oynuyorduk :smile:

ozgury1905 said:
Belki ustunden uzun süre geçmiştir tarihine bakmadım sorunun ama sırf buraya yorum yazmak için kayıt oldum foruma.. Soru gerçekten karışık ama zor olduguna inanmıyorum.. Soruyu da Einstein sormamıştır buna eminim.. Sorsa da dünyanın şukadarı çözemez dememiştir umarım.. :smile:
Çünkü Einstein'ın IQ'sü 160 ve böle bi iddaa da bulunmuş. Ancak ben bu soruyu yaklaşık 18-20 dk da çözdm :smile: (IQ'um ise 138 :smile:  Sorunun çözümü şöyle :smile:

SARI            MAVİ                KIRMIZI          YEŞİL              BEYAZ
NORVEÇ    DANIMARKA        INGILIZ          ALMAN            ISVEÇ
SU                ÇAY                  SUT              KAHVE              BIRA

DUNILL      BLEND              PALLMALL        PRICE          BLUEMASTER
KEDI              AT                    KUŞ              BALIK            KÖPEK
Balığı Norveçli besliyor.Bütün herşeye iddaya girerim sadece bilgi vereyim

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom