Cea mai buna tactica a mea :D

Users who are viewing this thread

Oh doamne, tocmai m-am pus iar pe Normal. Nu-s obisnuit de loc si imi fac spume cand pierd un soldat de grad mare...
 
Lol ce ciudat eu ma asteptam sa fie 2-3 postari pe majoritatea userilor ii intereseaza jocurile fata de real life :lol:
 
Defapt ,eu chiar am o viata reala destul de bine pusa la punct,iar jocurile sau calculatorul nu m-au incurcat.Am note bune la liceu,am prietena ,practic rugby de performanta ,alerg in vacanta pe plaja ,merg la sala si totusi am destul timp sa pot vorbi pe forumuri si sa ma pot juca .
 
  Hmm....cea mai buna tactica...eu sunt adeptul cavaleriei,asa ca o sa incep din premiza ca am doar calareti,ceea ce se cam intampla 90% din cazurile cand intru in lupta.prefer Khergiti, dar daca am ocazia folosesc si orice alta cavalerie grea - Knight,Mameluke,Mercenary sau medie - Vaegir sau Sarranid Horsemen,Men at Arms,si desigur ceva arcasi calare,proportia acestora variaza nu e constanta, in trupa. De regula dau hold position la toata gasca,o iau inainte,daca inamicul avanseaza incet, daca au multa cavalerie si ataca,le tai fatza si ii las sa ma urmareasca, parthian shot cu arcul in spate si la u nmoment dat cand ii aduc intr-o poziie dezavantajoasa pentru ei,charge sau follow me pt restul trupelor mele. in felul asta le pica in spate sau in flanc urmaritorilor mei. rezultatul,de regula,pozitiv pt mine.
  Ceea ce am observat ca nimeni nu mentioneaza este aportul personal al jucatorului la batalie. Dupa manevra de mai sus,incep si fugaresc la randul meu in stanga si dreapta, este ca un dog fight de avioane de vanatoare, un calaret dusman urmareste unul de al meu iar eu il lovesc din spate,flanc,front de unde il prind cu ce nimeresc: sabie,lance sau sageti.
    O tactica similara si daca am trup de infanterie/arcasi.....sincer nu imi bat capul prea mult cu ce trupe am sau ce grade au ele....initiez singur atacul,dau peste cap in vreun fel formatia inamica si apoi ii chem p-ai mei la atac. Works like a charm  :grin:
 
Back
Top Bottom