Bun Venit!

Users who are viewing this thread

Hai sa zic si eu buna ziua. Mare uimire mare sa descopar forum romanesc. Sper sa nu arunce nimeni cu oua in mine, dar la ce ne trebuie forum dedicat cand suntem doar o mana de oameni? Uite, spre exemplu, crazy archer nici nu stia ca sunt roman, desi e primul roman cu care am schimbat mesaje private in jocul asta, pe vremea cand era in clanul CoR.
In fine, nu e important ce cred eu...
Am citit un pic ce s-a scris pe aici. In primul rand cred ca ar trebui sa avem toleranta 0 fata de cei care intra sa ceara un serial pentru joc.
Pe urma, constat ca romanii care joaca warband sunt mai degraba modderi. Nu stiu in ce masura ar fi interesata lumea sa joace un mod romanesc (in afara de comunitatea ro) mai ales cand ai pe piata Europa 1200 si mai ales PoP 3.
Avem si un grup de jucatori de multiplayer care sunt rasfirati prin mai multe clanuri. Nu stiu in ce masura ne putem gandi la crearea unui clan romanesc, cred ca suntem prea putini. Eu unul nu m-as da luat prea usor din IG, mai ales ca sunt membru inca de la infiintarea lui si investesc timp si resurse. Daca va tenteaza o experienta de multiplayer de clan, IG inca recruteaza. Eu unul va stau la dispozitie cu sfaturi de joc, in limita timpului disponibil. Ma gasiti in principiu seara, in timpul saptamanii, pe IG_Battlegrounds.
In rest, desi nu am mari asteptari de la forumul romanesc (:razz:) sper totusi sa gasesc aici subiecte interesante, variate si un pic de animatie.
 
Salut , am făcut și eu o lista cu românii de pe forum .
( Sper ca n-am ratat pe cineva . Dar dacă da ... PM . )

1. Agent Griff
2. cifre
3. Arcas Nebun
4. Swadian Man at Arms
5. xpressive_dan
6. Akita
7. garipoter
8. TWK
9. Lord Szentgyorgyi
10. Locco
11. Clau24
12. fenerzeuge ( din Canada )
13. Alexandru_cel_Mare
14. Aure
15. Leaf
16. Pain Killer_Rider
17. SeRgYu
18. sonyer
19. NicotiN
20. bpopa27
21. Illitheas
22. Sir Gulos
23. markushex
24. Niara
25. VOIEVOD
26. prowler08071984
27. Wallachus
28. RO_Fearmyarrow
29. FL1ppY
30. Vencel ( din Republica Moldova )
31. Heihachi Mishima
32. Sanjar_Khan
33. res
34. Cainor
35. ekinname
36. scoica2
37. Side Seer
38. MylagroMAn
39. rhovan
40. Rackham
41. Sebykk
42. MrFasole
43. dubhandler2992bogdan
44. cristian
45. Lord Gabriel
46. andrew2011
47. j3ry
48. King_Ion_Cuceritoru
49. ManoWar
50. Kalasnikov
51. GKane
52. Giulesti
53. DaggTXS
54. forby
55. Irbis
56. Push Katu
57. Sercan15
58. lord 1027
59. Reikko
60. helldracke
61. Carol
62. DArKnEssEdySB
63. dromichaites
64. Lup_Alb
65. Ace_Hood


(Lista a fost făcută în funcție de rang-uri , iar romanii care au postat decât odată și au avut activitate mica nu au fost pusi pe lista .)


 
Salutare.

Sunt un jucator "inrait" de Mount & Musket si de curand am devenit liderul Régiment des Dragons de l'Impératrice. Am vazut ca se pun bazele unei echipe "nationale" de Mount and Blade. O sa incerc sa particip si eu *** pot  :wink:

RDI_CdB_HoriaAndrei
 
Salut,
 
  Sunt puțin surprins și mă bucur că există o comunitate de români aici. Joc moun&blade de ani de zile (cu mici pauze), de la versiunea 0.601 pe care am descoperit-o în Level. Cu siguranță e jocul pc cel mai longeviv pt mine, mai ales dacă iau în considerare și warband și multitudinea de moduri.
    Deși e un joc grozav în sine, cred că punctul forte este comunitatea care s-a creat în jurul său și care a reușit să dezvolte și transforme Calradia :smile:
 
dmariuss said:
Salut,
 
  Sunt puțin surprins și mă bucur că există o comunitate de români aici. Joc moun&blade de ani de zile (cu mici pauze), de la versiunea 0.601 pe care am descoperit-o în Level. Cu siguranță e jocul pc cel mai longeviv pt mine, mai ales dacă iau în considerare și warband și multitudinea de moduri.
    Deși e un joc grozav în sine, cred că punctul forte este comunitatea care s-a creat în jurul său și care a reușit să dezvolte și transforme Calradia :smile:

Salutare. Ca tot ai pomenit de moduri pentru warband, ce mod de single player mai finisat exista pe piata la ora asta?
 
[/quote]

Salutare. Ca tot ai pomenit de moduri pentru warband, ce mod de single player mai finisat exista pe piata la ora asta?
[/quote]

Salut, cel mai finisat mod de Warband (pe care îț joc și acum) mi se pare Profesy of Pendor.. e puțin fantasy și ceva mai greu, dar au lucrat mult la el și se vede asta - puține buguri/glitch-uri + că e în dezvoltare versiunea 4!
Îți mai recomand Brytenwalda și Anno domini 1257, mai ales dacă preferi modurile pur istorice. La 1257 nu-mi place însă că în timp ce există Ungaria și Bulgaria ca facțiuni, spațiul României e pustiu, nici măcar cumani, nimic :sad: Toate modurile astea folosesc resursele sistemului la maximum și e posibil să-ți mearga uneori sacadat sau chiar să ți se blocheze, dar la PoP am găsit niște tutoriale cu care am rezolvat micile pb tehnice.
Încearcă-le pe toate dacă ai timp, eu la asta folosesc warband, nu cred că am jucat 2 ore MP până acum..
Alexandru_cel_Mare said:
Salutare. Ca tot ai pomenit de moduri pentru warband, ce mod de single player mai finisat exista pe piata la ora asta?

Sword of Damocles.
Cel mai complet, cel mai complex.
Sword of Damocles mi-a plăcut mult pe M&B mai demult,  pe Warband nu știu *** l-au mai dezvoltat
 
Salutari! Vad ca am dat peste prieteni aici!  :grin: Unii ma stiu de pe forumul Armuri.ro. Acelasi ID, acelasi blazon.
 
dmariuss said:
Îți mai recomand Brytenwalda

Am incercat. Mi se pare greu deocamdata. Am facut import la un personaj de lvl 32, ca sa fie mai usor. Dar eu in general nu am personaj uber-infantry...
Am mai incercat si modul rigali (parca asa ii zice) dar mi se pare cam complicata ideea si e si plin de buguri.
 
Back
Top Bottom