BATTAL GAZİ [Ateş ve Kılıç] 2.2

Users who are viewing this thread

Warband olsa uyumlu olabilirdi fakat  with fire and sword olduğu için ve görevler üzerinden gittiğinden nasıl uydurursunuz bilmiyorum bence warband çıkmalıydı kendince sebepleriniz  olabilir ama warband daha uygun.

Tüfekçi Başı said:
Parlama resmi eklendi, Wings'de bazı düzenlemeler yapıldı ve open brf ayarları düzgünce yapıldı. Onun dışında kaplamasına dokunmadım aslında. :smile:

XYdA16.jpg

Çok iyi bir kapmalacı olduğum söylenemez. O yüzden yansıma şu an için daha iyi olamıyor. Çıkana kadar gelişme ihtimali yok değil tabi. Ama güzel. :smile: Oynarken daha iyi anlarsınız.

Bir şey daha yazacaktım unuttum. :smile:
Hatırladım. Ortadaki resim eski diyecektim. :smile:
Parlama güzel olmuş ama kaplamanın değişmesi şart.

Kılıcın adı konusunda zorlamamak lazım. :smile:

O oklar da çekim hatası. :grin:

EK: 2. sürümde haritayı değiştirmeyi düşünüyorum. Ülkeler de muhtemelen değişecek. Tabi tamamlama sürümü olursa harita değişmeyecektir. Aslında ileriki sürümlerde demek daha doğru.

Başarılı çalışmalar olmuş uzun süredir foruma girmiyordum kılıç güzel olmuş son haliyle fakat bence üstündeki kıyafete dikkat ederseniz bazı kısımları plastik gibi duruyor. Biraz daha gerçekçi kaplamalar kullansan daha güzel olur. Mesela Warband'daki beyaz zırhlardan birinin kaplamasını kullanabilirsin. Kemer elle çizilmiş gibi olmuş. Yanlış anlama bu eleştiriler modun gelişimine katkı sağlamak için. Güzel şeylere gelirsek saç ve yüz gerçekten güzel olmuş.

Teşekkürler. Hepsinin fazlasıyla farkındayım. :smile:
Saç ve yüz güzelse gerisi halledilir. :wink:

Şu aralar dialog konusuna yoğunlaştım ve beklemediğim takılmalar oldu. Ama ilerliyor. Umarım sarkmaz. Yoruluyorum biraz. :smile:

Ek: Sanırım yağver gibi bir şey eklemem lazım. Unutmayayım diye yazıyorum. Hatırlatın. :smile:

Ek 2:
Modumuz gerçekçi mi olsun fantastik mi?

Gerçekçi olsun elbette.
    40 (46.5%)
Gerçekçi olsun ama arada fantastik şeyler de olsun.
    28 (32.6%)
Fantastik olsun ama arada gerçekçi şeyler de olsun.
    5 (5.8%)
Fantastik olsun!
    5 (5.8%)
Açıkçası hiç farketmez.
    8 (9.3%)

Toplam Oy Verenler: 86

İlk sürümü sadece çok oyunculu mod olarak yapmayı düşünüyorum. Bilmiyorum ne dersiniz? 1-2 ay sonra okulların tatil döneminde de senaryolu sürüm çıkar. Çünkü senaryo dallanıyor. Yapmışken tam yapalım. :smile:

Merak etmeyin. :smile:

Senaryo çok ağır ve yorucu oluyor. Oyun da çok zor. :smile:
Senaryo olduğu için bilgisayar başından kaldırmayabilir. O yüzden biraz da finaller vizeler bitsin diye istiyorum.

Yine söz verdiğimiz gibi sizi 2014'te mod ile tanıştırmak istiyoruz.

Senaryo ağırlaşıyor. O yüzden böyle düşündüm. Söz verdik 2014'e.

Ama yine güzel oluyor.

Yeni eklenen çok oyunculu oyun ülkeleri:

Osmanlı İmp.
Avusturya(Habsburglar)
Venedik
İran
Bizanslılar
Celaliler
ve muhtemelen Japonya

Z13YO0.jpg

Ülkeleri eklemeyi bitirdim arkadaşlar. Şimdi askerleri kaldı. Sonra da item olayı.

Yeni taraflar:

Malatya Beyliği
Japonya

Böylece ülke sayısı 5'ten 13'e çıkıyor.

Ülke ekleniyor ama tek oyunculu oyunda yer yer bozulmaya sebep oluyor. Çok oyunculuda henüz bir hataya raslamadım, sanmam da olsun.

Yeni taraflar:
Sırasıyla Osmanlı, Avusturya, Venedik, İran, Bizanslılar, Celaliler, Malatya Beyliği, Japonya.

R6DRv1.png

Kaan belki kızacaksın ama 13 ülke çok fazla bence istersen eski ülkeleri kaldır rus leh tatar kazak ve isveçi yada bir anket aç 13 aşırı fazla karışık ve dağınık olur. Ayrıca İranın o tarihlerdeki adı yine İranmıydı Memlukler olmasın ben yanlış hatırlıyor olabilirim istersen bir araştır.Gerçi Yavuz Sultan Selim Memlukleri Mercidabık ve Ridaniyede yendi 1510 lu yıllarda ama

Memluk demek olmaz da Safevi, Pers denilebilir.

Avusturya mesela Habsburg, Kutsal Roma hatta Almanya... Uzar gider. :smile:
Ben de bazılarında kararsız kaldım ama en öz olanını seçtim kendimce.

Anketi açalım. Aşağıda da biten anketin sonuçları:
Olumlu yaklaşımınıza verdiğim emekle teşekkür etmeye çalışacağım. :smile: Olumsuzlardan da ders alacağım.
"Ve Battal Gazi" kasımda çıkıyor. Moddan ümitli misiniz?

Çok ümitliyim. Efsanevi bir çalışma olacak.
    23 (38.3%)
Ümitliyim. Eğlenceli ve sürükleyici bir mod olacak.
    14 (23.3%)
Bakalım. Çıkınca göreceğiz.
    16 (26.7%)
Pek ümitli değilim. Sıradan bir mod bizi bekliyor.
    3 (5%)
Hiç ümitli değilim. Çalışmalar başarısız.
    4 (6.7%)

Toplam Oy Verenler: 60

Back
Top Bottom