Askeri Liseler

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
Albatros said:
Hmm...Bir akciğer ameliyatı geçirdi.Bu sorun olur mu?Onlar dışında başka sağlık problemi yok.
Bir de Anafen'e gidenler alınmıyormuş diye duydum.Doğru mudur?Çok mantıksız geldi de.3 sene Anafen'e gitti.
Körfez ve FEM e gidenler alınmıyo diye duymuştumda Anafeni hiç duymamıştım.Anefende cemaatcilerinmi?

Calradianın bilgesi said:
Alınmazlar, mesela bazı tuzak sorular da vardır.Adam Selamınaleyküm dediğinde Aleykümselam dersen de zorlaşır işin.Anafen'e gidersen mülakatta kalıyorsun.Hatta ölümle burun buruna gelsen karşında iki kişi olsa(Atatürk ve Hz. Muhammed) hangisine sığınırsın diye bir soru sordukları oluyormuş efsanelere göre.
Evet onu da duymuş."Şüphesiz Peygamberim derdim" diyor.İşi biraz zor zor gibi.

Ellerimde_Kan said:
Albatros said:
Hmm...Bir akciğer ameliyatı geçirdi.Bu sorun olur mu?Onlar dışında başka sağlık problemi yok.
Bir de Anafen'e gidenler alınmıyormuş diye duydum.Doğru mudur?Çok mantıksız geldi de.3 sene Anafen'e gitti.
Körfez ve FEM e gidenler alınmıyo diye duymuştumda Anafeni hiç duymamıştım.Anefende cemaatcilerinmi?

Elbette.

Albatros said:
Alınmazlar, mesela bazı tuzak sorular da vardır.Adam Selamınaleyküm dediğinde Aleykümselam dersen de zorlaşır işin.Anafen'e gidersen mülakatta kalıyorsun.Hatta ölümle burun buruna gelsen karşında iki kişi olsa(Atatürk ve Hz. Muhammed) hangisine sığınırsın diye bir soru sordukları oluyormuş efsanelere göre.
Evet onu da duymuş."Şüphesiz Peygamberim derdim" diyor.İşi biraz zor zor gibi.

Dinciymiş, almasınlar zaten.

Efsane değil gerçek.
Ellerimde_Kan said:
Albatros said:
Her bölgede isimleri farklıdır.Ankara da Maltepe,İstanbulda Anafen,Bursa da Yeşilırmak vs vs.
Ayrıca bence de çok saçma ama asker bunlar sonuçta.Saçmalamaları normal.Adamlar ne savaşıyor ne operasyona çıkıyor.Günlerce,yüzlerce erkekle aynı yerde kalıyorlar.Sapıtmaları normal.

Ha bir de aralarında din düşmanları çoktur o yüzden.Bir de çıkıp kışla için "peygamber ocağı","Allah Allah diye hucum eden ordu" Diyen generaller yok mu?Böyle ikiyüzlülerden nefret ederim.

Bize giren milli güvenlikçi albay a sordum.Adam Atatürkü sevmeyen hiç kimse askeriyeye giremez diyor.Dincilerde sevmediğine göre...

Girmesinler zaten, onlar subay olursa durum vahim.

Sadece Türklerin gireceği bir ordu en iyisi.

Ama bunun için ayrı bir konu açsak, harika bir tartışma konusu olur.

Her ne kadar Askeriyede ki bu davranışı tasvip etmesemde doğru buluyorum çünkü,Müslüman bir ülkede yaşamıyoruz(Resmi olarak) bu yüzden askerinde dini ile ilgili herhangi bir işlevi olmaması gerekir.Tabii bir Asker Camii'ye gitse birşey demezler ama mesai saatlerinde asla dini karıştırmamalı.

GhosTR said:
Diş teli sorun olmaz sanırım.Ama gözü 0 istiyorlar.Lazerde alırlarmı bilmem.Ama 0.50 olanları bile zor geçiriyorlar sanırım.Numara 0 olacak yani.

Ön sağlık olarak baktıkları 6 olay var.Ortopedi,Üroloji,Diş,Göz,Dahilye.Ürolojide sıkıntı varsa elenirsin.Düz tabanlık vb varsa elenirsin.Omurgada falan sorun varsa elenirsin.Ayrıca oraya Uzun bir boxerla gitsin eğer mülakata girerse.Çünkü atletsiz çamaşırla dolaşıyorsun bu ön sağlık bölümünde :smile:

Adamlar üroloji muayenesi yapıyor, uzun boxer getirse ne olcak?
Ya şimdi şu var.Orada külotla gelenlerin halini düşün mesela :smile: Hoş olmaz yani.Uzun boxer rahat etmesi açısından.Yoksa farketmez.

Kaira said:
Her ne kadar Askeriyede ki bu davranışı tasvip etmesemde doğru buluyorum çünkü,Müslüman bir ülkede yaşamıyoruz(Resmi olarak) bu yüzden askerinde dini ile ilgili herhangi bir işlevi olmaması gerekir.Tabii bir Asker Camii'ye gitse birşey demezler ama mesai saatlerinde asla dini karıştırmamalı.
Asıl istenmeme nedeni.Dincileri askerlere ve Atatürke olan düşmanlığı.Dinciler Atatürke ataput vb şeyler söylüyorlar.AKP 10 kasımda genel başkanlığına Türk bayrağı bile asmadı.Neden dincileri alsınlarki?Ellerinde olsa katledicekler.

Ellerimde_Kan said:
Kaira said:
Asıl istenmeme nedeni.Dincileri askerlere ve Atatürke olan düşmanlığı.Dinciler Atatürke ataput vb şeyler söylüyorlar.AKP 10 kasımda genel başkanlığına Türk bayrağı bile asmadı.Neden dincileri alsınlarki?Ellerinde olsa katledicekler.
Benim söylediğim sadece işin resmi kısmı bu olayda var tabii ki ama bunu genellemek hoş olmaz.

Abartma istersen.Birkere böyle bir genelleme yok zaten.Dincilerin askere ve Atatürk'e olan düşmanlığı falan.Askerin insanları siyasi şeye göre ayırması hiç hoş değil.Geçerli bir yanı yok.

Din kişiseldir,orduya ve devlete karışmaması gerekir.Bunun için öyle davranırlar.Ümidi kesiliyor ama Polis Akademisi iyi fikir.Bir de onu önereyim.Aslında ben diyorum ki gel benim gibi oku Anadolu Üniversitesini,İşletmeci ol :grin:
Her neyse çok teşekküler arkadaşlar.Kilitleyeyim."Dinci-Milliyetçi" kavgasından korkuyorum.

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom