Anno Domini 1257(A.D 1257) 1.03 Modu hakkında bazı problemler

Users who are viewing this thread

Herkese iyi günler.Anno Domini 1257 modunun 1.03 sürümünü severek oynuyorum(Yeni sürüm pek bana hitap etmedi sanırım).Fakat bazı problemlerim var.

1-Bu modun 1.03 sürümünü oynarken okçular,kuşatmalarda veya savaş meydanında "Bu Konumda Kal" emri verip bir yere sabitleyince ellerine kalkan-silah alıp ok atmıyorlar.Bu çok sıkıntılı çünkü piyadeler ve süvariler saldırırken okçuların destek vermesi lazım ama kalkan-silah kuşanıp öylece beklerken hem saldıran askerler hem de sonraları kendileri mahvoluyorlar.(Bazı askerler bu komuttayken ok atabiliyor ama bazen zaman geçtikçe yay-ok kuşanıp ok atmaya başlıyorlar.)

2-Kuşatmalarda süvarilerin veya atlı okçuların bir kısmı "Okçular" sınıfında.Bu da sıkıntı.Adam süvari ama kuşatmada "Okçular" sınıfında.(Süvarinin menzilli silahı yok,ciriti bile yok).

3-Body Sliding olayından sonra at sakatlanıyor.Body-Sliding olayı,biz yaralandıktan sonra ordumuzdaki askeri bizzat kendimiz kontrol etmemizdir.Ben bayılıyorum,ordumdaki süvari veya atlı okçuyu kontol etmek için otomatik geçeceğim ama yerine geçeceğim süvari veya atlı okçunun atı önceden ölmüşse bazen "at sakatlandı" oluyor.Bu da başka bir savaşta askerimizin atının sakat olduğunu ve ona göre hareket ediyor.(Yani at sakat).Hatta daha kötüsü,eğer yine Body-Sliding olursa ve bizde yine aynı askere denk gelirsek(Yani kontrol edersek) bu sefer at sakat olduğu için bu sefer ölebiliyor.Daha sonra ordumuzdaki süvari veya atlı okçu yaya geziyor.

Problemlerim yukarıdaki gibi.Yardım edebilit misiniz?

Back
Top Bottom