Ağaçları Yıkım Projesi #direngeziparki

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
Hadi diyelim Camide bira içildi, size ne oluyor? Hayır size giren çıkan mı var? Sanki cami namaz kılınmaz hale geldi, ki zaten büyük ihtimalle de namazını orada kılmıyorsundur, ee sana ne o zaman? Kilisede bira içilse hiç inançlara saygı hede hödö tırı vırı diye zırlamazsın.

Tatura said:
Be Hey imansızlar Allahsızlar Kitapsızlar. O caminin görüntüleri sizin ne bok olduğunuzu bir kez daha ortaya koydu. Gavurun sahte dönmeleri.

Be Hey Camiye sığınan edepsizler. Sizin ne mal olduğunuzu biz 80 senedir biliyoruz.

"Taksim eylemcileri polisle çatıştıktan sonra biber gazından kaçarak camiye sığındılar ancak cami adabına uymadılar. Beşiktaş'taki olaylarda protestocular Bezmi Alem Camii'sine ellerinde ellerinde bira-sigara ve ayaklarında ayakkabı ile girdiler. "

Bu mudur sizin direnişiniz?
Bu mudur sizin insanlığınız?
Bu mudur sizin inançlara saygınız?

Allah bin türlü belanızı tez zamanda versin inşallah. Allah kurduğunuz oyunları başlarınıza geçirir inşallah.

Burası 1000 yıllık Müslüman ülkesidir. Öyle de kalacak.  Hoplasanız da zıplasanız da fayda yok.
bira-sise.jpg
sabahtan al haberi sonra gel terbiyesizce çemkir. Ben bizzat eylemlere katıldım ve şunu söyleyeyim onlar sizin gibi örümcek beyinlilerden daha edepliler.

http://inciswf.com/1288147016.swf

"Gavurun sahte dönmeleri" de bambaşkaymış kardeş. Terörle Mücadele Ekibinin dört saat sorguladığı adamı tehdit etmişler de, adam da tırsıp içmediler demiş. Bak utanmaz kardeşim, camide içki içilmesi (ki yok öyle bir şey) insanların gözünün çıkarılmasından veya insanların canının alınmasından daha günah değildir. Koca toplumu birbirine düşman edecek şekilde yalan söylemekten de daha günah değildir. Yaşlı başlı insanlara 'ince' arama yapılmasından da daha günah değildir. Bunları yapan senin polisin ve senin başbakanın. İstersen tek tek koyarım sana belgelerini.

Şerefsizliğini, iktidar yalakalığını dinin ardına saklamaya çalışanlar hala böğürüyor. Böğürün böğürün, siz her yerde, her zaman vardınız. Fakat biz de varız. Biz varken de size rahat yok :smile:

Karşı tarafa laf atmak gibi bir amacım yok. Başbakanımızın sözlerini tekrar etmek mi kendini küçük düşürmek? Birebir aynı şeyleri söyleyip bir grup insanı hedef gösterdiği herkesçe malum. :roll:

Şimdi olayı şöyle ele alalım. Bir grup arkadaşınız ile Beşiktaş'ta protesto ediyorsunuz. Elinizde bira şişesi de var. Sonra bir anda gaz bombası fişeklerini boşaltmaya başlıyor Türk polisi. Sığınacak bir yer ararken, elinizdeki bira şişesini atmak aklınıza gelir mi? Olay öyle bir yansıtılıyor ki, sanki bir grup insan protestolardan yararlanıp Cami'ye içki içmeye gitmiş sanırsınız. Tamam, ibadethanelere saygı falan; ama canınızı kurtarmaya çalışıyorsunuz elinizdeki içki şişesinin o ibadethaneye saygısızlık olduğu aklınıza gelir mi?

@Ekleme: Kaldı ki, bu revire çevirilen yer kilise olsaydı, kilisenin kirletilmesi bu kadar gündeme gelir miydi? Bizim bu konuda tartışmamıza sebep olan; bu eylemler işine gelmediği için kendi ana akım medyasında sürekli bu konuyu gündeme getiren, yaptığı mitinglerde sürekli bu konuyu dile getiren; tabiri caizse din elden gidiyor diyen Tayyip Erdoğan değil midir? Tarihte muhafazakar hükümetlere karşı yapılan tüm protestolarda, "din elden gidiyor" bahanesi ile hedef gösterilmemiş midir protestocular?

Evinde ayaklarını uzatırsın vs keyfine bakarsın, ama misafirliğe gittiğinde derli toplu oturursun. Beyni olan her insan böyle yapar. İbadethane görürsün görmezsin o sizin kararınız ama herkesin gördüğü(beyinsiz kısımdan bahsetmiyorum) ibadethanedir. Ben birayı veya ne koymuşlarsa direnişçiler veya onlara bok atmaya çalışanlar açıkçası umrumda değil, onun orada olması hatadır. Orada herkes mecazi anlamda misafirdir.

Erozbey said:
Evinde ayaklarını uzatırsın vs keyfine bakarsın, ama misafirliğe gittiğinde derli toplu oturursun. Beyni olan her insan böyle yapar. İbadethane görürsün görmezsin o sizin kararınız ama herkesin gördüğü(beyinsiz kısımdan bahsetmiyorum) ibadethanedir. Ben birayı veya ne koymuşlarsa direnişçiler veya onlara bok atmaya çalışanlar açıkçası umrumda değil, onun orada olması hatadır. Orada herkes mecazi anlamda misafirdir.

Aynı şeyden bahsediyorum; ama bir de şöyle düşün Erkut abi. Üzerinde sadece donun var ve yatağına uzanmış uyuyorsun. Gözünü açtığında bir anda, bir hırsızın evini soymakta olduğunu görüyorsun. Evin birinci katta diyelim ve balkonda odanın yanında diyelim. Aynı zamanda hırsızı durdurmaya da gücün yetmeyecek. Üzerindeki donunla balkondan atladığında sana "Donla sokakta geziyor, sapık!" diye bir yaftalama yapsalar bunda haklı mı olurlar? Giyinmeyi bu durumda düşünebilecek bir adam olduğunu sanmıyorum ben. :roll:

Yani eğerki bu olay yapılmışsa, ben kimsenin birilerinin kutsalına saldırmak için yapmış olduğunu sanmıyorum.

Hayır olmazlar. Ön yargılı oldukları için hatalı duruma onlar düşer. Zaten bu dediğini birletirdiğimizde ön yargıya düşen kişiler AKP tayfası. Fakat bunu herkese genellemek, yani o donu ile gezen çocuğun bana bütün mahalle güldü, hepsi pislik demesi kadar hatalı. :smile:

Erozbey said:
Hayır olmazlar. Ön yargılı oldukları için hatalı duruma onlar düşer. Zaten bu dediğini birletirdiğimizde ön yargıya düşen kişiler AKP tayfası. Fakat bunu herkese genellemek, yani o donu ile gezen çocuğun bana bütün mahalle güldü, hepsi pislik demesi kadar hatalı. :smile:

Anlatmaya çalıştığım şey.

Birincisi: O adamın elinde bira ile girdiyse, niye o bira ile girdiğini bilmiyoruz. "Canını kurtarırken onu düşünemezdi" düşüncem durumu gayette iyi açıklıyor.
İkincisi: Elinde bira ile giren adamdan yola çıkarak, protestolara İslam'a karşı yapılmıştır demek yanlıştır. Böyle düşünenlerin hepsi affedersiniz beyinsizdir. Ama sağolsun başbakanımız ve ana akım medyamız insanların böyle düşünmesi için ellerinden geleni yapmıştır. :roll:

Erozbey said:
Ben bile direnişte olsam, üstüne inançsız olsam ibadethaneye girdiğimde o birayı bırakırım. Düşüncen onu maalesef iyi açıklamıyor.

Direnişte olmasan //Oradan geçmekte olan, elinde herhangi bir içki şişesi olan normal bir vatandaş olduğunu varsayıyorum.// inançlı olsan da, arkanda coplarla kovalayan polisler, kafana yağan gaz fişekleri olsa elindeki biranın aklına gelmeyeceğine eminim.

@Goker: Olayın olduğuna dair kanıtları yok; ama olay olmuşsa bile bu kadar tepki çekmesini gereksiz bulduğumu söylüyordum.

caminin revir olarak kullanıldığı görüntüler youtube'da gayet kolayca bulunabilir. bölgenin başbakanlık çalışma ofisine yakın olması nedeniyle polis hakikaten acımasız bir saldırıda bulundu. yaralıların halinden bunu kolayca görebilirsiniz. çarşı grubundan 9-10 kişilik bir grup reklam panosunu yola barikat olarak koymasaydı plastik mermiler ve gaz fişeklerinden yaralananların sayısında da oldukça artış olacaktı. böyle bir saldırıda elinde bira kutusu varmış yokmuş kesinlikle düşünülebileceğini sanmıyorum.

sorun zaten o tek bira kutusu da değil. medyada durum öyle lanse edildi ki sanki protestocular masaların üstünde dansöz oynatmış, havaya dolarlar saçmış, felekten bir gece çalmış. neyse artık bir önemi de yok zaten. telekineziydi, faiz lobisiydi, dış mihraklardı bugünlere geldik. artık yeni yeni iddialar var onlara laf yetiştirelim.

Cami revir olarak kullanılsın kulanılmaasın demiyoruz. Hatta bazı yaralanmalarda alkol bile basarlar yara üstüne. Eee yani bu günah mı olacak? Biz zaten orasında değiliz sevgili Nogay. Neyse artık pek fazla uzatmanın anlamı yok hepimiz sanırım anlatmak istediğimizi anlamışızdır. Gerçekçiliğini yitirmiş bir isyan, yüzlerce propaganda bakın keyfinize. :smile:

Erozbey said:

Adamın teki seni ölümüne kovalarken misafire çay içmeye gitmezsin heralde, değil mi? Kaldı ki Taksim'de kalabalıktan kaçan polis, kırılan gururunun hırsını çıkarmak için beşiktaştaki insanlara, gayri insani davrandıklarını biliyoruz. Siz halen içilmeyen biranın hesabını yapın.

Kayra said:
Hadi diyelim Camide bira içildi, size ne oluyor? Hayır size giren çıkan mı var? Sanki cami namaz kılınmaz hale geldi, ki zaten büyük ihtimalle de namazını orada kılmıyorsundur, ee sana ne o zaman? Kilisede bira içilse hiç inançlara saygı hede hödö tırı vırı diye zırlamazsın.
@Fusuy
adam aslında yukarıdaki alıntılamayı yapmayın demek istiyor.Aslında hepimiz aynı şeyi söylüyoruz ama farklı cümleler ile söylüyoruz

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom