2014 Ateş ve Kılıç Ligi

Users who are viewing this thread

Tüfekçi Başı

Grandmaster Knight
FireAndSword_34.jpg

Ateş ve Kılıç ortamının hareketlenmesi adına böyle bir başlığı açmayı uygun gördüm. Daha önce de faal klanlar için bir başlık açmıştım.

Artık hazırlık maçlarına ve senede bir yapılan büyük turnuvalara son!

Ateş ve Kılıç Ligi geldi!

Bu bildiğiniz anlamda bir lig değil. 2 saatte tamamlanabilen turnuvalardan kişisel savaşlara, kuşatmalardan duellolara her türlü faaliyeti barındıracak. Eğer siz de bir şeyler eklemek isterseniz söyleyin, hep beraber değerlendirip ekleyelim.

Ödül olarak 20x20'den 50x50 piksele kadar olan nişanlar alacaksınız. Bunları kendi sayfanızda paylaşabileceksiniz. Şaşalı ödüllerimiz yok. :smile:

Her nişanın oyun ve verilme olarak kendi kuralları vardır.

Herhangi bir klan sıralaması koymayı düşünmüyorum. Karşılaşmalar anlık olacak ve nişanların verilmesi bir düzene sokulacak.

Nişan nasıl verilmeli?
Burada fikirlerinizi yazabilirsiniz. Benim düşünceme göre bir hakem ya da tarafsız karar vericiye ihtiyaç yok. Eğer dikkat ederseniz, hakemlerin kavgayı körüklediğini görürsünüz.
Klan mücadelesi ise kaybeden tarafın/tarafların liderinin kabul etmediği karşılaşmanın nişanı verilmez. Liderler sonradan onaylanmak şartıyla belli sayıda kişiye(1 diye düşünüyorum) vekâlet verebilir. Eğer klan mücadelesi değil de tekli bir mücadele ise bu kural işlemez; farklı kurallar işler.

Puanlama sistemi:
Bunun hakkında da fikirleri isteyeceğim ama biraz açıklamam lazım. Uzun bir açıklama lazım. Mesela katılan klan sayısı ne kadar fazla ise nişanın değeri o kadar artacak.

Nereden çıktı şimdi bunlar?
Madem o kadar adam toplanıyor, o zaman boşuna oynamasınlar. Ortada sembolik bir ödül olsun. Kolasına maç gibi düşünün. :smile: Şimdinin klavye gençleri belki bilmez ama o kola bir koladan fazlasıdır. :grin:

Bu başlığı en kısa sürede şekillendirip kapışmaya başlarız.​

Ödüller

Ödül:Altın Piştov, Kazanan: GrandTURK​
4mDGqG.png

1.136 gibi versiyonlarda böyleydi sanki yazı tipi falan. Sancakları hatırlamıyorum ama 1.137 güncellemesiyle düzeltilmiş olabilir bile. WFaS'ın ilk hali çok da mükemmel değildi. Şu an bile 1.143'ün tonla eksiği var.

Konuya gelirsek, fikir güzel. Oyunların saatleri güzel ayarlanırsa bizi de sayabilirsiniz. :grin:

Bence bu oyunun klasik savaştan fazlasına ihtiyacı var.
Bt türüne ek olarak duel, tdm, ctf, sg türleri de müsabakalara dahil edilmeli.
Organizasyon ne kadar geniş kapsamlı olursa o kadar iyi olur diye düşünüyorum.

Maçlarda maçın adamına nişan vermeyi düşünüyorum.

Önemli nokta şu ki en fazla istatistik yapana verilecek diye bir şey yok.

Kaybeden klanın lideri maçın adamını seçecek ve kazanan klanın liderine söyleyecek. Kazanan klanın lideri hemfikir ise maçın adamı ilân edilecek.
Kaybeden klanın liderinin maçın adamını söylememeye hakkı vardır. Bu durumda maçın adamı seçilmez.
Kazanan klanın liderinin, kaybeden klanın liderine maçın adamını sorma hakkı vardır. Cevap alınmaması halinde maçın adamı seçilmez.
Klan liderleri seçimlerini seçtikleri bir temsilciye bırakabilir. Bu temsilci daimi değil anlıktır. Yani maça özgüdür.

Bunlar fikir bazında tabiki. Eklemek istediğiniz şeyler varsa yazın.
Tek başına da düzenlerim sorun değil ama amacım o değil. :smile:

Her şey centilmence olmalı ki insanlar saçma sapan polemiklerde harcadığı enerjiyi oyuna saklasın.

Tüfekçi Başı said:

Kaybeden klanın lideri maçın adamını seçecek ve kazanan klanın liderine söyleyecek. Kazanan klanın lideri hemfikir ise maçın adamı ilân edilecek.
Kaybeden klanın liderinin maçın adamını söylememeye hakkı vardır. Bu durumda maçın adamı seçilmez.
Kazanan klanın liderinin, kaybeden klanın liderine maçın adamını sorma hakkı vardır. Cevap alınmaması halinde maçın adamı seçilmez.
Klan liderleri seçimlerini seçtikleri bir temsilciye bırakabilir. Bu temsilci daimi değil anlıktır. Yani maça özgüdür.

Her şey centilmence olmalı ki insanlar saçma sapan polemiklerde harcadığı enerjiyi oyuna saklasın.
+1

Tüfekçi Başı said:

Fakat böyle düşünürsek benim seçilmem imkansız gibi bir durum :smile:

Ne de olsa Battal_Malkoç'un bana duyduğu kini bilmeyen yok :smile:

Tarafsız birisi şart :smile:

Geçen TS'de konuşmadınız mı yanlış anlaşılma oldu diye?

Neyse...

Demek ki klan liderleriyle kavga etmemek lazım. Onlar isterse kendi arasında tartışır.

Ayrıca bu sistemde biribirine düşmanlık besleyenlerin bir şey kazanması mümkün değil.

Tüfekçi Başı said:
Geçen TS'de konuşmadınız mı yanlış anlaşılma oldu diye?

Neyse...

Demek ki klan liderleriyle kavga etmemek lazım. Onlar isterse kendi arasında tartışır.

Ayrıca bu sistemde biribirine düşmanlık besleyenlerin bir şey kazanması mümkün değil.
+1 zaten tek amacı  oyuna kavga etmeye gelenler kendini belli ediyor...

@Suqlat

Bak bu konuda haklısın :grin:

@Tufekçi_Başı

Ben de öyle olduğunu sanıyordum.Olay bitti diye düşünüyordum.Fakat bitmemiş bana gelen haberlere göre :sad:

Furkan şimdi sana biri bir şey deyince mantıklı geliyor olabilir.

Ama mesela şu şarkı:

http://www.youtube.com/watch?v=SymcEAeYGOw

Bu yukarıda paylaştığım şarkı Klasik Türk Müziği mi yoksa İskoçya askeri marşı mı desem bana da Klasik Türk Müziği demek daha mantıklı gelir.
Şarkıyı dinle. Düşün. Fikrin oluşsun. Sonra aşağıdaki spoiler'ı oku.

Bu şarkı zamanında İstanbul'da devriye gezerken(Kırım Savaşı veya İstanbul'un işgâli sırasında) etek giyen İskoç askerleri ile dalga geçmek için, onların çaldığı askeri marşa sözler uyduran Üsküdarlı gençler tarafından üretilmiştir. Yani bu bir İskoç askeri marşıdır.

Burada kızman gereken kişi lafı getirendir. Laf taşıyacağına çok seviyorsa seni savunsun.

Furkan saçmalama yiğenim ben kimseye kin tutmam geçenlerde konuştuk o eski mevzular kapattık ondan beri senle alakalı bizim oyuncularda dahil kimseyle konuşmadım konuşmamda çünkü ben kimsenin arkasından konuşmam az çok tanımış olmanız lazım beni kanıtın varsa söyle yoksa insanları itham altında bırakmaya kimsenin hakkı yok :!: Kaan klan yok be abi rotlarla konuştum şu an düşünmüyorlarmış yani akn ve biz varız klanlar açılırsa dediğin gibi bakarız açılmazsa akn ile devam ederiz maçlara aynı zamanda avrupa klanları ile ayrıca sezer polonya ligi başlıyormuş başvuru yaptım sizde yapın değişiklik olur

Back
Top Bottom