şehirle ve köyle ilişkiyi ilerletmek

Users who are viewing this thread

Rapital

Banned
arkadaşlar oyunda şehirdeki lonca başkanından görev almak handa içki ısmarlamak şehirle ilişkiyi ilerletiyo
köylerde köyün ihtiyarından görev almak köyü düşmanlardan kurtarmak filan köyle ilişkiyi ilerletiyo

benim anlamadığım köyle ve şehirle ilişki ilerleyince noluyo köyün avantajları neler şehrin avantajları neler detayla olarak açıklayabilecek biri varmı ?

şimdiden teşkkürler

Köyle ilişki yükselince daha fazla asker alabiliyorsun.Bir keresinde 35 kişi gönüllü oldu.Bazende rütbeli olarak geliyorlar .Şehir ilişkisi neye yarıyor bilmiyorum.

Sizofren in soylemek istedigi sanirim sehirlerde de iliski artinca  hanlardan kiralik askerler alma sayisi articak bunu kastetti sanirim

Alpi_xD said:
Sizofren in soylemek istedigi sanirim sehirlerde de iliski artinca  hanlardan kiralik askerler alma sayisi articak bunu kastetti sanirim
evet onu demek istedim

şehirle olan ilişki, şehri ele geçirdiğinizde verecekleri vergi miktarını belirliyor diye biliyorum.

Kerosima said:
şehirle olan ilişki, şehri ele geçirdiğinizde verecekleri vergi miktarını belirliyor diye biliyorum.

Vergi miktarı şehirin zenginliği ile alakalı.Az kuşatılan, kervanı az kesilen şehirler daha çabuk zengin olabiliyor.

- Hanlardan para ile aldığın askerlerin fiyatları ucuzluyor. Sayılarının artıp artmadığından emin değilim.
- Şehrin ile aran çok kötü ise, vergi toplarken bazen isyan çıkıyor. Aranın iyi olması bunu engelliyor. (-30'dan yüksek bir değerde hiç isyan çıktığını görmedim ama...)
- Bir kaç yerde okumuştum, alınan itemlerin fiyatları ucuzluyor, çeşit ve sayıları da artıyor. (Bundan emin değilim...)

c0me10 said:
Kerosima said:

Vergi miktarı şehirin zenginliği ile alakalı.Az kuşatılan, kervanı az kesilen şehirler daha çabuk zengin olabiliyor.

- Hanlardan para ile aldığın askerlerin fiyatları ucuzluyor. Sayılarının artıp artmadığından emin değilim.
- Şehrin ile aran çok kötü ise, vergi toplarken bazen isyan çıkıyor. Aranın iyi olması bunu engelliyor. (-30'dan yüksek bir değerde hiç isyan çıktığını görmedim ama...)
- Bir kaç yerde okumuştum, alınan itemlerin fiyatları ucuzluyor, çeşit ve sayıları da artıyor. (Bundan emin değilim...)
Gene de şehirle ilişki çok önemli değil bence.
@off topic: Biz "nocturnal"ız galiba.

Evet çok önemli değil şehir ile olan ilişki... Sonuçta hilesiz oynayan kitlenin geneli, askerini köylerden takviye eder.

Rapital said:
arkadaşlar oyunda şehirdeki lonca başkanından görev almak handa içki ısmarlamak şehirle ilişkiyi ilerletiyo
köylerde köyün ihtiyarından görev almak köyü düşmanlardan kurtarmak filan köyle ilişkiyi ilerletiyo

benim anlamadığım köyle ve şehirle ilişki ilerleyince noluyo köyün avantajları neler şehrin avantajları neler detayla olarak açıklayabilecek biri varmı ?

şimdiden teşkkürler

Benim bildiğim şehir ilişkisi o şehirdeki lordla aranı iyi yapıyor ve o şehrin yakınlarında zor muharrebelere girersen sana yardım ediyor bide sana düşman bile olsa sehir sokaklarında muhafızlara hesap vermeden dolaşabiliyorsun diye duymuştum bikeresinde yanlış olasın ama..

Çocuklar şehirdeki lonca salonundan görev almak handa içki ısmarlamak şehirle ilerlemektiyo
köylerde köyün ihtiyarından görev köyü düşmanlardan düşmanlardan filan köyle ilerlemekten ilerletiyo

Benim anlamadığım köyle ve şehirle nasıl ilerleyince köyün şehirle ilgili planlayacağın bir detayla olarak açıklayabilecek biri olabilir mi ?

şimdiden teşkkürler
Kardeşim şimdi köylerle ilişki yürüdükçe gönüllü alma sayın artıyor ve halk sana güveniyo güvendiği zaman köy yaşlısından daha güzel görevler alabiliyorusun. Şehirler ile ilişkini yürüttükçe Lonca başkanından daha güzel işler alabilir ve daha kolay toprak satın alabilirsin ama ilişkin iyi deilse maalesef toprak alamıyorsun hani şey var ya ben toprak almak istiyorum işte değirmen yaptırmak istiyorum demirci yaptırmak istiyorum onlar ilişkin yüksek olunca daha kolay yapabiliyorsun

Back
Top Bottom