İsrail Filistini Katlediyor| Anket !

Users who are viewing this thread

Ona bakılırsa şuan Dünyadaki en kaliteli çelik yeleği biz yaptık. Hem de Amerika'dakinden 5 kat daha hafif ben böyle hatırlıyorum. Değişik bir mineral kullanıyormuşuz formulünü hiç kimseye vermemişiz.

HK416 zaten tam adı. Battlefieldda bile var. Bizim değil o silah Almanlardan parayla alıyoruz. İsrail kendi üretiyor ama.

http://www.imi-israel.com/
http://en.m.wikipedia.org/wiki/Israel_Military_Industries

http://www.israel-weapon.com/

Biz daha yeni MPT76 üretiyoruz. Bu adamlar 80 yıldır bu işi yapıyorlar. Bilmiyorum kaç yıldır da satıyorlar.

NyberCraft said:
Ona bakılırsa şuan Dünyadaki en kaliteli çelik yeleği biz yaptık. Hem de Amerika'dakinden 5 kat daha hafif ben böyle hatırlıyorum. Değişik bir mineral kullanıyormuşuz formulünü hiç kimseye vermemişiz.
Nano Teknoloji kullanılanı diyorsun. En kalitelisi felan değil o yahu. Balistik kevlar en iyisi .

Scvihreiberi rahat bırakın, çocukcağız kendi hayal dünyasında mutlu mesut yaşıyor.

Adam haklı beyler. Türkiye'yi kim yenebilir ?!? Hadi ona buna savaş açalım da Osmanlı İmparatorluğunu yeniden kuralım.

hobeto13 said:
@Schreiber, 20. yüzyıldan bu yana savaşlarda kazanma ihtimali insan gücü ile değil teknolojik silahlanma ile ölçülüyor. Her şey bi yana sadece durum bundan ibaret olsa iyi. Savaş sadece ateşli silahlarla yapılmıyor. Ekonomik anlamda bile bir ambargo yeterli.

Edit: Bir de Amerika meselesini gördüm o daha başka bir mevzu. Türkiye kendi kendine bir şeyler üretmiyor. Her şeyden önce dışarıdan aldıkları ile üretiyor. Bugün bir denizaltı üretiyorsak o denizaltının bir çok parçası dışarıdan getiriliyordur. Bu bi bilgisayar toplayıp evde birleştirmek gibi bir şey. Dışarıda o parçaları satan adam olmasa sen bir hiçsin.  :sad:
Bizim parçaları satan adama ihtiyacımız yok.
Onlar bize üretmemiz için izin vermiyorlar.
Benim parçalarımla yapacaksınız diyorlar.

Bunun arkasında eskiden yapılmış olan bir anlaşmamı var. Eğer yoksa ve üretecek gücümüz olduğu halde üretmiyorsak(ki olduğunu düşünüyorum) harbi malız.

snowdrop said:
Bunun arkasında eskiden yapılmış olan bir anlaşmamı var. Eğer yoksa ve üretecek gücümüz olduğu halde üretmiyorsak(ki olduğunu düşünüyorum) harbi malız.
Üreteceğiz emin ol.

SultanErenHan said:
hobeto13 said:
@Schreiber, 20. yüzyıldan bu yana savaşlarda kazanma ihtimali insan gücü ile değil teknolojik silahlanma ile ölçülüyor. Her şey bi yana sadece durum bundan ibaret olsa iyi. Savaş sadece ateşli silahlarla yapılmıyor. Ekonomik anlamda bile bir ambargo yeterli.

Edit: Bir de Amerika meselesini gördüm o daha başka bir mevzu. Türkiye kendi kendine bir şeyler üretmiyor. Her şeyden önce dışarıdan aldıkları ile üretiyor. Bugün bir denizaltı üretiyorsak o denizaltının bir çok parçası dışarıdan getiriliyordur. Bu bi bilgisayar toplayıp evde birleştirmek gibi bir şey. Dışarıda o parçaları satan adam olmasa sen bir hiçsin.  :sad:
Bizim parçaları satan adama ihtiyacımız yok.
Onlar bize üretmemiz için izin vermiyorlar.
Benim parçalarımla yapacaksınız diyorlar.
Sadece o değil ama artık 21. yy'dayız yani. Türkiye bor ve bir çok işlenebilir maden açısından zengin olsa da, ve hatta emperyalistler izin bile verse, çok zor işlenir. Binlerce yeni ve teknolojik fabrikalar, yüz binlerce sendikalı ve tecrübeli işçi, trilyonlarca Lira yatırım gerekli. İyi ve kaliteli ürün çıkartmak istiyorsan, işçilerin çalışma saatlerini dengede tutmalı, maaşlarını düşürmemelisin. Tamam NATO falan izin vermiyor da, diyelim bağımsız olduk bir şekilde, yukarıda dediğimizin yapılması için de gerçekten muazzam miktarda mali güç lazım. O gücü de liberal bir ekonomiyle sağlayamazsın.

Schreiber said:
Bazı arkadaşlar ordumuz israilin 2-3 katı falan demiş, güldürmeyin beni. İsrail'in nüfusu 8 Milyon - Savaşacak Asker sayısı 2 Milyon.

Türkiye'nin nüfusu 75 Milyon - Savaşacak Asker Sayısı 43 Milyon.  // Bu da 21.5 Katına denk geliyor..

Özetlersek ;

Türkiye Avrupanın ve Asyanın En büyük ordusuna sahip.Avrupanın ve Asyanın En güçlü Ordularından biriyiz.Şimdi Türkiye Hem stratejik Hem Jeopolitik Bakımından Güçlü bir ülke.Bir kaç yorum okudum.Türkiye saldırı gücünde zayıf savunma gücünde Güçlüdür diye böyle bir şey yok arkadaşlar.Türkiye Dünyanın her tarafına En çok asker ve Mühimmat çıkartabilen tek ülkedir.Doğuda yıllarca süren terör belasında bir bakıma Türkiye çok tecrübeler kazanmıştır.Şu an Dünyanın en tecrübeli Ordusuna sahibiz.Saldırı Sadece Tankla Tüfekle olmaz aynı zamanda bir strateji ve Zeka işidir.Örnek M.K Atatürk.İsrail Askerlerini kim eğitiyor zannediyorsunuz Türkiye tabiki iyice araştırın Türk subayları İsrail de İsrail askerlerini eğitiyor.Türkiye de Konya da Eğitim görüyorlar.Zaten israil i biz eğitiyoruz. Bütün avantajlarımızı bıraktık zaten israil askerlerini biz eğitiyoruz tutup onlar bize saldırabilir mi? Hadi saldırdı Diyelim Dünyanın En İyi Hava Kuvvetlerine Sahibiz.ABD den sonra Gece tek hava harekatı yapabilen Ülke Türkiye dir.Dünyanın En güçlü Kara kuvvetlerine sahibiz.En iyi Özel kuvvetler ve Komandolar bizde Bizdeki eğitim hiçbir yerde yok.Bunu Kardak krizinde de gördük Türk komandoları Yunan savaş gemilerinin arasından ve Yüzlerce Nöbetçi arasından Kayalıklara çıkmış ve Yunanistanın 4 saat sonra haberi olmuştur. Gelelim deniz gücüne DENİZ GÜCÜMÜZ ZAYIF DEĞİL ARKADAŞLAR.Herkes bunu söyleyip duruyor.Bu bir stateji Biz suüstü olarak çok güçü olmayabiliriz.Ama sualtında En iyi Donanmaya sahibiz.Yüzlerce deniz altımız var.Artık bizde deniz altı üretiyoruz. Neyse çok uzun oldu. Şöyle özetleyeyim.

Savaşta İsrail - Amerika - İkisi aynı andan saldırsa Türkiye ye Hiç bir şey yapamazlar.Karadan girmeye kalktıklarında Bu ülkeye kimse giremez Hele Şehir yani Gerilla savaşasında 4-5 Ülkeyle başa çıkacak kapasitedeyiz.

Eğer biz israile saldırırsak İsraili Paramparça ederiz buna emin ol.

Siyasi alanda ise israil Bizden güçlüdür bunuda kabul etmek lazım...

Turkiye bir kipirdasa basimiza 7duvel degil 57 devlet birden coreklenir....butun oyunlar bizim icin oynaniyor...kurt turk ikiye blunduk ......; alevi sunni...ikiye blunduk. ....dogu bati ikiye blunduk.....sagci solcu ikiye bolunduk....vs.... vs. ...ikiye blunduk....bolune bolune bi hal olduk....zaman birlik butunluk zamani....birakin abuk sabuk isleri...de faydali nasil oluruz careler uretin akil akildan ustundur.......

Türkiye İsmet İnönü zamanında Amerika Birleşik Devletleri ile bir anlaşma imzaladı.Bu anlaşmaya göre icatlar sınırlı olacak , uçak üretemeyeceğiz ya da sınırlı , çıkarılan maden sınırlı olacak vb. her şeyi sınırlayan maddeler geldi.

+ bunları yapacak adamlar kalmadı bu anlaşma yüzünden.Bu anlaşma bozulursa ve eski beyin göçü yapan insanlar geri gelirlerse süper güç olmamız söz konusu.Çünkü yurdumuz önemli madenler içeriyor.Bunlar işlenirse dünyadaki her icadı üretebiliriz her şeyi yapabiliriz.Zaten askeri alanda en eğitimli askerler bizde diye biliyorum.Tek sıkıntı icat yok ve bunu yapacak sanayi , insan .
Herhangi bir Türk yapımı bilgisayar gördünüz mü ? Veya herhangi bir ileri sanayi ürünü ? Ama bu anlaşmanın açığı var özel şirketlere gelen bir sınırlama yok.Her konuda birleşen düzgün bir şirket kurulabilir.Devlet için çalışan.

Olm hangi dunyada yasiyorsunuz lan, yok abd izin vermezmişde yok, antlaşmalar popomuza batmışta.
iyice dedikodu yuvası oldu bura.

Vuhu, bizde ne cevherler varmış.

Arkadaşlar, kalkınma dediğiniz şey bizde potansiyel var demekle işlemiyor. Gelişmiş devletler bu işi çoook uzun zaman önce yaptı. Şuan onlarla ekonomi konusunda sidik yarıştıramayız. Evet gelişmekte olan bir ülkeyiz ama onların eli armut toplamıyor. İşe hep kendi pencerenizden bakıyorsunuz.

Bugün Rize'de üretilen çayın kalitelisi Avrupa'ya gidiyorsa ve 2. sınıf malı Türkiye'de satıyorlarsa, askeri malzemeleri nasıl üretmeyi düşünüyorsunuz? Her şeyi özelleştirip geliştikten sonra en küçük bir şeyde onca özel şirket önünde Türkiye pazar konumunu kaybetse zaten bir daha ileri dönük hiçbir adım atamayız.  :neutral:

Naber La said:
Bu anlaşma bozulursa ve eski beyin göçü yapan insanlar geri gelirlerse süper güç olmamız söz konusu.

Slideshow-Snickers_476x357__37304_zoom.jpg

Olum, ne  demirdağa olayı, tubitak evrimle ilgili bir makale yayınladı diye dergiyi kapıtıyorlardı. Evrimi rededen elemanlar nasıl sıfırdan kimyasal silah yapsın. Yaptığınız tek yatırım din, en fazla  o  olsa olsa Korelilerin, italyanların eski silahlarının taklitlerini yaparsınız. Hayır, sanırsın Türkiye hidrojen başlıklı bomba uretecektide ona engel olmaya çalışıyor. Adam engel olacak olsa ilk fransaya, almanyaya engel olur. Adamlar hem güçlü hemde natodan ayrılma,durumu var.

on topic olarak
http://www.ntvmsnbc.com/id/25528504/

http://galeri.sozcu.com.tr/2014/foto/genel/katliama-ciplak-destek.html?pid=1

Sonra colombos neden İsraile karşı :roll:

Back
Top Bottom