Çözemediğiniz soru mu var?Sorun yanıtlayalım.

Users who are viewing this thread

Ders çalışıyorsunuz, sıkıldınız ve foruma girdiniz.Orayı burayı okuyorsunuz, sıra konu dışına geldi.Çözemediğiniz ve sinirinizi bozan o iğrenç sorularınızı burada yayınlamaya ne dersiniz?Bence güzel ve yararlı bir başlık olur.

Geometri,matematik,fizik gibi derslerin sorularınızı yayınlamak için 2 yöntem var.Birisi Cambridge Üniversitesi Eğitim Enstitüsü tarafından geliştirilen  ücretsiz geometrik çizim yapmamızı sağlayan bir program olan GeoGebra.Bu program ile çizimlerinizi rahatça yapabilir ve bunların screenshot'ını alıp burada yayınlayabilirsiniz.Program gayet basit ve kullanışlı.Ben ilk sorumu, soruya bakarak 5 dakika da çizdim.Neyin nasıl yapıldığını anlayınca 30 saniyede çiziyorsunuz.

GeoGebra programını Buradan indirebilirsiniz.

Diğer yöntem ise biraz daha zor ve meşakkatli.Bunda ise sorunun resmini çekerek foruma koyacaksınız.,

Buyurun ilk soruyu ben yayınlıyorum.
13557.png

Soruyu çözdüm.
16808.png

Ama gerçekten ben hayatım boyunca(14 yıl) çözemedim bu soruyu.Uyuz oldum size sorayım dedim.Ne var bunda ya.

Amiral said:
Ama gerçekten ben hayatım boyunca(14 yıl) çözemedim bu soruyu.Uyuz oldum size sorayım dedim.Ne var bunda ya.

Kendine soru sordun mu hiç ? Yaptıklarınıza derken benide orda suçlayamazsın.Ben durumu özetliyorum.
Ne yaparsan yap o zaman banane ya

Bay Kurnaz said:
Calradianın bilgesi said:
Bir cam parçasının kırılıp üçe bölündüğünde, parçaların bir üçgen oluşturma olasılığı kaçtır?
Camın kırılmadan önceki şekli üçgense çok yüksektir. hesaplanması... ben bilmiyorum. :smile:

Güzel noktaya barnak bastınız. camın kırılmadan önceki şekli daire ise zorlarsan 1 tane üçgen çıkar oda zayıf bir ihtimal.

lost_tht said:
D ve E bulundukları kenarların orta noktası veya oran verilmemiş. Bulmak çok zor.

Cevabı buldum, şimdi detaylı bir şekilde resim ile ekliyorum.Bu arada orta nokta falan değil.Zor olmasının sebebi de bir dershanenin özel sınıflarına verdiği bir test olması :smile:

Soru olmadığı için ben soruyorum.

Yalancını tanımı nedir?

yalan söyleyebilen yada yalan söyleyemeyen anlamında

Back
Top Bottom