Paylaşmama Açlığı

Users who are viewing this thread

Yardımın yeteri kadar olmadığı gerçek ama insanlar biraz daha ışık bekliyor olabilir yardım etmek için ki bence böyledir. Yeni modcuların biraz daha çalışması lazım. Şimdi ben uzun süre uğraşıyorum mesela bir presentation eklemek için beynim yerine girip çıkıyor. Ama şimdi presentation ne la diyecek arkadaş da pek az değildir. :smile:

Yani yeni modcu arkadaşlar, biraz daha emek biraz daha araştırma. Şu Forge kısmında modunuzu zıplatacak ufak tefek kod dolu.

Tüfekçi Başı said:
Yardımın yeteri kadar olmadığı gerçek ama insanlar biraz daha ışık bekliyor olabilir yardım etmek için ki bence böyledir. Yeni modcuların biraz daha çalışması lazım. Şimdi ben uzun süre uğraşıyorum mesela bir presentation eklemek için beynim yerine girip çıkıyor. Ama şimdi presentation ne la diyecek arkadaş da pek az değildir. :smile:

Yani yeni modcu arkadaşlar, biraz daha emek biraz daha araştırma. Şu Forge kısmında modunuzu zıplatacak ufak tefek kod dolu.

Valla bir sürü kodu wb ye uyarlamış adamım,gelip hatalarını buglarını düzeltebilirmisin diye sorduğumda ya cevap vermiyorlar yada kendin yaparsan kendine göre daha iyi bir seviyeye ulaşırsın diyorlar.Eskiden onlar da böyleydiler.onlar kendileri öğrendi diye biz de kendimiz öğrenmek zorunda değiliz.Eğer birşey bulduysan,veya bilgi sahibiysen insanlara yardım etmen gerekir(düşüncesindeyim.).

Türkçe forumda olmayan 'Gemi Ticareti'ni çevirdim, sonuç=? Çok istemeyi biliyorsunuz ama teşekkür etmeyi bilmiyorsunuz. Sonra diyorsunuz 'Niye yabancıların konuları burada yok?'

Størtbeck said:
Türkçe forumda olmayan 'Gemi Ticareti'ni çevirdim, sonuç=? Çok istemeyi biliyorsunuz ama teşekkür etmeyi bilmiyorsunuz. Sonra diyorsunuz 'Niye yabancıların konuları burada yok?'
ben de herkesin sorduğu krallık ekleme dersini yaptım.  :mrgreen:

Soru soran herkese cevap verdim.

Attıkları yanıtlar şöyleydi;
birtek sen yardımcı oluyorsun.Diğerlerine sorduğumda dayak atar gibi cevaplar veriyolar
sen bunlardan anlıyorsun.Bana nasıl olduğunu anlatabilirmisin ? diğer insanlar hep dışlıyolar bu konuda

Diye başlayan sorular alıyorum.Neden acaba. :mad:

Edit;Ayrıca,Sahibi highlander olan mancınık kodlarını WB ye portladım.Hatalar denizinde yüzdüm adeta.4-5 local variable a düşürebildim.Onlar da gitmiyor ne yapsam.Şunu da diyor; "unrecognized tag" tag nedir yav ? nerden gelir ? nasıl tanıtılır modüle ?

Neyse, ulu ortaya kendini kanitlamis sizin tabirinizle "usta" hicbir modcuya laf atma hakkiniz yok. Daha iki senedir kendini kanitlamis adam gibi modcu cikmadi, bu konuyu dusunun derim. Bosverin bizi, zaten Warband'i geceli biz cok oldu. Bu konuya yazan herkesin ustune alinmasini ve trip atmamasini tavsiye ederim.

Belendor said:
Neyse, ulu ortaya kendini kanitlamis sizin tabirinizle "usta" hicbir modcuya laf atma hakkiniz yok. Daha iki senedir kendini kanitlamis adam gibi modcu cikmadi, bu konuyu dusunun derim. Bosverin bizi, zaten Warband'i geceli biz cok oldu. Bu konuya yazan herkesin ustune alinmasini ve trip atmamasini tavsiye ederim.
Hocam bizim sözümüz bilip de yardım etmeyene :smile: Sana ve senin gibilere söz yok.:smile:

Størtbeck said:

Benimde hazırladığım dersler, toplayıp paylaştığım yararlı kaynaklar ve rehberim var. Hayır duası almak veya teşekkürleri almak için yapmadım bu işi, millet yararlansın diye uğraştım. Bu daha onurlu olur.

Størtbeck said:
Çok önemli bir iş başarmışsın tebrikler.
Ayrıca öğrenmek için illa birinin gözünüze sokması gerekmiyor modül sistem başında zaman geçirmiyorsunuz sonrada kimse öğretmiyor yia falan diyorsunuz. Birde 2-3 satır kopyala yapıştır yapanlar kendilerini usta falan sanıyorlar onu da anlamıyorum.
Ben kendi kodlarımı yeni yeni yazmaya başladım, ben kendime acemi diyorum adam dersten baka baka 2-3 satır kopyala yapıştır yapıyor usta triplerine giriyor.

Bozaciiii said:
Størtbeck said:
Birinin böyle bir şey yazacağını biliyordum.
Arkadaşım, madem sana çok kolay bir şey, milletin gözüne sokmasını istemiyorsun, aç yap. Ben kendime usta diye bir şey dedim mi? Bak bakalım foruma kaç kişi kopyala yapıştırı yapamıyor? Bir de şöyle bir taraflarından bir şey uydurmaları yok mu? Deli oluyorum böyle tiplere.

Bence ortada aşırı bir şekilde yardım edilmeme ve bilgi saklama gibi bir durum yok.

Ben bilgisayarı düzgün bir şekilde kullanmaya başlayıp programlama vb. öğrenmeye çalıştığım zamanlarda Türkiyede internet arpanet ağı gibiydi. Hiçbir bilgi yoktu. İngilizce sayfalarda gezip, sözlükten bakarak tek tek bütün kelimeleri Türkçeye çevirmeye çalışırdım.

Şimdi ise internette herşey var. Kodlama bilmiyorsanız internette python dersleri izleyin. Modelleme bilmiyorsanız herhangi bir modelleme programıyla ilgili eğitim seti izleyin. Modelin dosya uzantısı warband için desteklenmiyorsa  converter programlar ile warband için uyumlu hale getirirsiniz.

Öğrenmek isteyeni birşey engelleyemez. "Off kimse bana yardım etmiyor." ,"Herkes bilgisini saklıyor." gibi şeyler düşünürseniz bir yere varamazsınız. Yardımcı mod programları kullanacak kadar ingilizcenizvardır zaten.

Dostum kızma herkez kendini biliyor . Isteyen yardımcı olur isteyen olmaz . Kişisel bir seçim . Suan anlıyorum ki bilgi var onu doğru anlayabilen kişiler yok . Üslubu düzenlrsek sorunlar çözülecektir bence .

Størtbeck said:
Bozaciiii said:
Størtbeck said:
Arkadaşım, madem sana çok kolay bir şey, milletin gözüne sokmasını istemiyorsun, aç yap. Ben kendime usta diye bir şey dedim mi? Bak bakalım foruma kaç kişi kopyala yapıştırı yapamıyor? Bir de şöyle bir taraflarından bir şey uydurmaları yok mu? Deli oluyorum böyle tiplere.
Bu kadar alıngan olma hepsini sana yazmadım sadece tebrik kısmı sanaydı.
Benim gibilere deli olduğun içinde çok üzüldüm ayrıca senin gibi değerli insanlar tarafından sevilmemek koyuyor insana baksana adam gemi ticaretini çevirmiş, vay be.
@Kimmer adamsın kardeş.

Bozaciiii said:
Størtbeck said:
Bozaciiii said:
Størtbeck said:
Bu kadar alıngan olma hepsini sana yazmadım sadece tebrik kısmı sanaydı.
Benim gibilere deli olduğun içinde çok üzüldüm ayrıca senin gibi değerli insanlar tarafından sevilmemek koyuyor insana baksana adam gemi ticaretini çevirmiş, vay be.
Tekrar söylüyorum Bay Çok Bilmiş. Daha da muhatap alınacak bir insan değilsin.
Størtbeck said:
Arkadaşım, madem sana çok kolay bir şey, milletin gözüne sokmasını istemiyorsun, aç yap.

HyperCharge said:
Tüfekçi Başı said:

Valla bir sürü kodu wb ye uyarlamış adamım,gelip hatalarını buglarını düzeltebilirmisin diye sorduğumda ya cevap vermiyorlar yada kendin yaparsan kendine göre daha iyi bir seviyeye ulaşırsın diyorlar.Eskiden onlar da böyleydiler.onlar kendileri öğrendi diye biz de kendimiz öğrenmek zorunda değiliz.Eğer birşey bulduysan,veya bilgi sahibiysen insanlara yardım etmen gerekir(düşüncesindeyim.).

Bence senin çok güzel katkın var. Eğer konuna teşekkür mesajı yazmadıysam bunu o mesaj olarak kabul edebilirsin. Elbette haklısın ama ne yazık ki böyle bir zorunlulukları(bilenin yardım etmesi) yok. :sad:

Benim düşüncem modun ilk sürümü bitikten sonra bilgilerini ve hatta bazı dosyalarını paylaşmak. Ama İkinci sürümü çıkarmama göre bu değişebilir. İkinci sürümde insanların ilgisini çekmek için bunları kendime saklamam gerekebilir. Yalnız şu var ki bu paylaşacağım ve saklayacağım dediğim şeyler burada çok kolay bulunan şeyler. :grin: Sadece biraz kafa yürütme gerektiriyor. Hatta Türkçe kaynaklar içinde o kadar başarılı rehberler var ki anlatamam.

Ama eğer benim paylaştıklarım kopyala yapıştır usulü modumsularda kullanılacaksa üzülürüm. Buna rağmen bu riske girip bunları paylaşmak lazım ki insanlar yararlansın.

Daha önce de söylediğim gibi forumun koordinelşi bir şekilde yapacağı bir mod yapılmalı. Bence Osmanlı tek younculu modu olmalı ve bunun için kaynağımız(eğer kıymetli modcular paylaşmayı uygun görürse) ve bilgimiz mevcut.

Benim avcilik ve wb ye uyarladigim age of machinery de ki mancinik kodlari var.izini de var.ciddi ciddi birseyler yapana veririm bunlari.emek var sonuçta.
Kendilerine sorsunlar.yardım edince ne kaybediyoruz ? Diye. :???:

ben mod işleriyle bayadır uğraşmıyorum, ama iki laf edeyim. burda yeni başlayan ne kadar adam varsa, daha en temel dersleri açıp bakmadan, en bilinen en kolay şeyleri tekrar tekrar soruyolar. yok item nası eklerim, bunu yaptım oyuna nasıl koyarım. e kardeşim hem ingilizce hem türkçe bir sürü kaynak var, sen sorunun cevabı defalarca verilmiş konuları araştırmadan işin kolayına kaçıp "anlatsana onu nası yaptın" diye mesaj atarsan kimse de sana dönmez. milletin sonsuz zamanı ve hevesi yok hem kendi modunu yapıcak hem de millete modçuluk öğreticek. ortalık osp model ve kodlardan oluşmuş moddan geçilmiyor, bi tane yaratıcı, orjinal fikir çıkarıp da gerçekten bişeyler yapıp koyun, ondan sonra yapamadığınız, eksik kalan kısımlar için yardım isteyin. daha modun konusu yokken de gelip yardım beklemeyin, lafım özellikle toplam 5 tane mesajı olan recruit arkadaşlara.

Peki ortaya kimsenin yapmadığı birşey koydum,hatalarını düzelttim,ama birkaç tane bilmediğim bir hatadan aldım,diyorlar ki;
hatayı kendin düzeltirsen daha iyi olur.

gibi bir cevap nasıl veriliyor senin yorumundan yola çıkılırsa ? Alınma lütfen.gerçekten birşey yapınca bile yaptığımız hataları fark edip bilen ama yardım eden yok.gerçi onları zorlamıyoruz.ama,ortaya ciddi birşey konmuşsa,bu forumun devir atlamasına yardımcı olacaksa,ona yardım etmek gerekir diye düşünüyorum.en azindan hatanın neyden kaynaklandığını söylese bile yeter.çok basit birşey.kendin çözsen daha iyi olur sözünden daha iyi bir cevap olur.

Ama dediğine mutlaka hak veriyorum.

Back
Top Bottom