Dînî Tartışma

Users who are viewing this thread

Razor1905 said:
O değilde nası bişey bu dinsizlik(Ateizm,panizm) yok yani bir insanın bi savaşta ortada kaldığı zaman yardım isteyeceği bir yaratıcısı olmaması nasıl bir duygu?
Not:O ortadoğudakiler i savunduğum yok (Hz)Muhammed çe yasak onlar biri de çıkıp araplara anlatmıyo ki....
Panteizm de yaratıcı var ve yaratıcıyı görüyorsun. Ondan yardım isteyebiliyorsun ve o seni her zaman duyuyor görüyor ayrıca panteizm bir din

carrier said:
Yok Panteizm aslında Evren'in tanrı olduğu görüşü değil midir?
Tamam işte bizde doğadaki elementlerden varolduğumuz için yaratıcı da o olmuş oluyor.

colombos said:
Razor1905 said:
O değilde nası bişey bu dinsizlik(Ateizm,panizm) yok yani bir insanın bi savaşta ortada kaldığı zaman yardım isteyeceği bir yaratıcısı olmaması nasıl bir duygu?
Not:O ortadoğudakiler i savunduğum yok (Hz)Muhammed çe yasak onlar biri de çıkıp araplara anlatmıyo ki....
Panteizm de yaratıcı var ve yaratıcıyı görüyorsun. Ondan yardım isteyebiliyorsun ve o seni her zaman duyuyor görüyor ayrıca panteizm bir din
Yaratıcı sana bana tap der.Sen benim kulumsun der..
Aslında İslam güzel din ama dünyaya kötü tanıtılıyo.
Bide ben İslam kadar mantıklı din görmedim tüm ateist deist arkadaşlara şunu söylemeleri rica olunur.
" Eşhedü en-lâa ilâhe illallâah. Ve Eşhedü
enne Muhammeden Abduhû ve
Rasûluhû."
O değilde gerçekten kötü tanıtılıyo aslında biri geçecek şu arapların başına vallahi adam olurlar.

Mesele sadece Kur'an'ın kötü tanıtılmasından kaynaklı değil ki. Yani Batı'daki adamların hepsi Müslüman'ı terörist görmüyor. O işin esprisi.

Esas sıkıntı insanların kendi görüş kalıplarının ötesinde düşünmemeleri. Yani sadece bulundukları çevreyle daraltıyorlar düşüncelerini. Elbette fazlasını düşünmek zorunda değil ancak yeni bir fikirle karşılaşınca öyle bir tepki veriyor ki o zamana kadar kendi fikirlerinden ötesini görmemiş kişi bu yeni fikre tamamıyla yanlış yaklaşıyor ve onu dışlıyor. Onu görmezden gelmeye çalışıyor. Kendi kendini kandırıyor.

Elbette bu yeni bir fikre hemen katılmalısın demek değil. Bu yeni fikre saygı duymalısın, ancak bu şekilde barış ve mutluluk içinde yaşayabilirsin demek.  :smile:

hobeto13 said:
Mesele sadece Kur'an'ın kötü tanıtılmasından kaynaklı değil ki. Yani Batı'daki adamların hepsi Müslüman'ı terörist görmüyor. O işin esprisi.

Esas sıkıntı insanların kendi görüş kalıplarının ötesinde düşünmemeleri. Yani sadece bulundukları çevreyle daraltıyorlar düşüncelerini. Elbette fazlasını düşünmek zorunda değil ancak yeni bir fikirle karşılaşınca öyle bir tepki veriyor ki o zamana kadar kendi fikirlerinden ötesini görmemiş kişi bu yeni fikre tamamıyla yanlış yaklaşıyor ve onu dışlıyor. Onu görmezden gelmeye çalışıyor. Kendi kendini kandırıyor.

Elbette bu yeni bir fikre hemen katılmalısın demek değil. Bu yeni fikre saygı duymalısın, ancak bu şekilde barış ve mutluluk içinde yaşayabilirsin demek.  :smile:
O bunu bilmem ama İslam gerçekten kötü tanıtılıyo.
Yan mesela ışid turşu ve sirke haram diyor.
Kuran ın neresinde geçiyo sirke ve turşu haram diye.Ondan sonra kafa kesme,Cuma namazına gitmeyeni öldürmek hiçbirinin İslam la alakası yok.
Bide İslam devleti kuruyomuş ışid İslam devleti için Pakistan örnektir.

Ya Islamdaki, insanlara, kadına karşı şiddet ve eşitsizlik daha önce baya konuşulmuştu. Gelip İslam çok mantıklı din, yanlış tanıtıyorlar demek gereksiz ki zaten Işid'in dediğini sallayan olduğunu sanmıyorum.

Dies Irae said:
Ya Islamdaki, insanlara, kadına karşı şiddet ve eşitsizlik daha önce baya konuşulmuştu. Gelip İslam çok mantıklı din, yanlış tanıtıyorlar demek gereksiz ki zaten Işid'in dediğini sallayan olduğunu sanmıyorum.
Ben malesef IŞİD in müslüman olduğuna inanan ingiliz formunda adam gördüm

Neden kimse Bahailik i konuşmuyor. Bence Semavi dinlerden en sempatiği. Öğretileri de güzel. Tam bir uzlaşma dini. Ben açıkçası sempati duyuyorum

Dies Irae said:
Bilmiyom ilerde bu arap devletlerini birleştirme gibi bir planım var umarın beceririm sonrada bu pis cahillere zorlada olsa öğreticem bu dinin gerçeğini...

Aoringan said:
Neymiş bu ''gerçek islam'' anlat da bir öğrenelim hele.
İslamda kadın dövmek yasak ama cahiller hergün dövüyo.Kızlar okutulması gerekir.Sirke Turşu haram değildir.Kafa kesmek Kuranda geçmez.İslam ne kadar yasakları olan bir din olsada ilerde cennetde fazlasıyla ödülünü alırsın.

Razor1905 said:
Aoringan said:
İslamda kadın dövmek yasak ama cahiller hergün dövüyo.Kızlar okutulması gerekir.Sirke Turşu haram değildir.Kafa kesmek Kuranda geçmez.İslam ne kadar yasakları olan bir din olsada ilerde cennetde fazlasıyla ödülünü alırsın.
Sen İslam'ı kendi kendine güncellemişsin, kadın dövmek yasak değil ve kızların okutulması da gerekmez İslam'a göre. Kaldı ki 600'lü yıllar gibi sadece en elit kesimin eğitim görebildiği bir dönemde kızların okutulması zorunludur gibi bir ayetin inmesi aklına yatıyor mu? (Sadece Kur'an'ı baz alarak söylüyorum bunları.)

Mosin Nagant said:
Razor1905 said:
Aoringan said:
Sen İslam'ı kendi kendine güncellemişsin, kadın dövmek yasak değil ve kızların okutulması da gerekmez İslam'a göre. Kaldı ki 600'lü yıllar gibi sadece en elit kesimin eğitim görebildiği bir dönemde kızların okutulması zorunludur gibi bir ayetin inmesi aklına yatıyor mu? (Sadece Kur'an'ı baz alarak söylüyorum bunları.)
Kafire bak hele İslam ı benden iyi bilimiş abovv......
He he kardaş başka lafınız yok zaten.

Mosin Nagant said:
Razor1905 said:
Aoringan said:
Kadını dövde demiyor ama. Eğer başka bir yola saptıysa yada aldattıysa ilk uyar sonra bir tokat at sonra döv diyor. Tabi zihniyete göre değişir doğrumudur yanlışmıdır

İslam zor diye gidip başka dine yöneliyonuz.
Bize göre Namaz:
Hadi gel namaz kılalım sonra gider maç yaparız.
Size göre Namaz:
Bu gece olmaz başım ağrıyo.

Eğer gerçekten İslama inansaydık sonsuz bir ateşte yanacağımızı bile bile namaz kılmayacağımızı mı düşünüyorsun gerçekten? O kadar salak mıyız sence? Namaz İslam'ın beş şartından biri kılmayan birinin de ne kadar doğru müslüman olduğu tartışılır bir konu. Ayrıca yazdığın yorumlar iqsu 50 ila 60 olan insanların yazacağı türden. Gönder butonuna basmadan önce yazını bir daha okumanı tavsiye ederim.

Back
Top Bottom