Oyuna İnce Ayarlar

Users who are viewing this thread

dalai pasha

Banned
merhaba millet forumda yeniyim bir kaç şey önericem sizin tepkinize göre ingilizce foruma da yazabilirim.

bence oyunun bir çok ince ayara ihtiyacı var. öhö öhöm:

1-

a. Menüler değişmeli stat ler için artı olduğu gibi eksi tuşu olmalı.

b. yeni karakter yaratırken geri dönüş olmalı

c. parti penceresi tamamen değişmeli ki farklı cins askerleri de desteklesin bir süre sonra tıkanıyor.  Ayrıca npc ler kalabalıkken party skill leri cırtlıyo ve ekranda gözükmüyor. 

d.Eğer karaketer penceresini c ile açıyorsak c ile kapatabilmeliyiz vice versa.

2-

a. Command ler askerlerin tipine göre değil önce den belirlediğimiz gruplara göre olmalı.  yani archers infantry falan değil grup 1 grup 2 gibi commandler olmalı.  isteyen bütün süvarilerini bir grup yapar isteyen piyade ve okçuları karıştırıp 3 tane farklı grup yapar etc.  bu yeni party penceresi demek ayrıca. çünkü 12 tane horsemen ini 4 ünü bi gruba 8 ini bi gruba verebilmeliyim.

b. geri çekilin komutu olmalı, hatta bu en önemlisi. ama bunu başka bir topic te tartışalım.

3-

a. inventory tamamen değişmeli.  bir adet poleaxe in bir adet bıçakla aynı yeri kaplaması saçmalık. bence ne olursa olsun belde, ayakta, cepte taşıncak bir hançer kıyafete dahil olmalı (bota yada zırha yada herneyse).  weapons slot mantığı tamamen değişmeli. botun üstüne bir haçer götürdüğünüzde orda kalmalı bilmem anlatabildim mi?

b. bazı silahlar birden fazla yer kaplamalı ve silahı değiştirdiğimizde geri dönüşü olmamalı.  2 metrelik bi sopayı sırtımıza takıp (hele ki fantazi yapıp dördünü birden) savaşa devam etmek komik bence.  çok büyük bir silahı değiştirmek demek, yere atmak demek olmalı bu yüzden yerden silah alma eklenmeli (geçici olarak chest ile halledilebilir gibi geliyor silahı yere attığımızda o silah şeklinde bir chest açılır, aynı şey ölü\baygın adamlar içinde geçerli, sonra inventory management yapılır).  üstüne koşan bir adamın anlına son okunu çakıp yere düşürdüğü silahla arkadan gelen ikisini biçmek bence oyuna büyük zevk katar.

c. unutmadan söyleyim bunları piyade olarak oynamak için söylüyorum (ki benim en zevk aldığım tarz bu her zaman ölme şansı olması oyunu oynanabilir yapıyor, yoksa süvariyken kimse beni durduramaz :razz:) eğer süvariysek silahlarımız, ki özellikle "kargılar" atla bağlantılı olmalı.  yere atmak yerine silahı atın üstünde bırakabiliriz. belki ata binmek bize silah slotu kazandırmalı belki kaybettirmeli (!).

4- kalıcı skill diye birşey olmalı ki oyuna başladığımız karakterin bir etkisi olsun.  hunter olarak başlarsak mesela 1 athletics 2 powerdraw (sallıyorum tamamen), squire olarak başladığımızda 1 riding 1 stoneskin 1 power strike, statlerin bir bölü üçünden ayrı olarak kalıcı (permenant) olmalı. ben eğer merchantsam 9 charisma ya rağmen (+3 kalıcı olduğu için) 6 trade skille ulaşabilmeliyim. böylece hem merchant, priest olmak bir şeye yarar hem de yeni powerdraw ayarlamasından sonra war bow u adam gibi kullanmak için 18 strength e ulaşmak zorunda kalmam (eğer hunter olarak başladıysam).  str si 18 olan bir warrior da hemen intelligence a iki verip en az benim kadar iyi ok kullanamaz.

bunlar bence oyuna küçük bir kaç hareketle büyük yenilik getirir. bunun dışında yapay zekaymış efendime söyleyim formations mış atın modellemesiymiş belki daha önemli ama onlar başka topic in konusu. http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,22800.0.html

Dİablo 2 oynadın mı hiç bazı fikirlerin bana o oyu hatırlattı.Her silahın farklı yer kaplaması...
Savaş sırasında askerlerden silahlarını alma bazı modlarda var, yapılabilir.Ama bana sorarsan bu yapılınca savaş sonrasında okları toplama olayı olması gerekir. Savaştan çıktığımızda tüm okları bitirsek de oklar tekrar aldığımızki haline dönüyor. :neutral:

Tatari_okan said:
Dİablo 2 oynadın mı hiç bazı fikirlerin bana o oyu hatırlattı.Her silahın farklı yer kaplaması...
Savaş sırasında askerlerden silahlarını alma bazı modlarda var, yapılabilir.Ama bana sorarsan bu yapılınca savaş sonrasında okları toplama olayı olması gerekir. Savaştan çıktığımızda tüm okları bitirsek de oklar tekrar aldığımızki haline dönüyor. :neutral:

evet ya aynı diablo ben 1i de oynadım diablo 2 yide 1 daha güzl ama boşver kaynatmayalım  :smile:

Back
Top Bottom