Bannerlord'un Medya Yüzü

Users who are viewing this thread

Selam arkadaşlar Bannerlord'a dair aklımda belli başlı fikirlerim var,uygulayabileceğim ya da hedef kitlesinin bir kısmı forumda olduğu için forum üzerinden Bannerlord'u bekleyen arkadaşlarla bu konuyu danışmam doğru olur diye düşündüm. İyi kötü,kavgalı Warband'ın cidden güzel bir topluluğu var,kendi kendine sürekli maç yapan,sezonluk turnuvalar yapan kendi içinde bir şeyler üreten bir topluluk var fakat bu topluluk gün geçtikçe başta Bannerlord'un çıkma bahanesiyle zamanla azaldı... Biz zaman zaman yaptığımız NW maçlarını twitch ve youtube üzerinden yayımlıyorduk fakat çok ilgi gelmiyordu tabii. Düşününce  M&B maçlarındaki taktik,strateji ve birçok unsur neden medyaya sağlam bir şekilde neden yansımadığını ( en azından yeteri kadar ) pek anlayamadım,Bannerlord'da ise böyle bir şeyin olmamasını istediğim için Bannerlord'da güzel bir medya oluşturmayı düşünüyorum,gerek maçlarda hakemlik,sunuculuk,yorumculuk tarzı pozisyonlarda yer alarak gerek de klan maçlarının kayda alarak bu işin olabileceğini düşünüyorum,Warband'da en son gerçekleşen Bükreş'teki turnuva M&B E-Sporu için iyi bir adımdı,sizce Bannerlord'da bu durum nasıl ilerler?

Warband'ta MP iplenmiyordu. Hatta bir çok insanlar Bannerlord ilk duyurulduğunda Bannerlord çıkıyor diye Warbandi bıraktı. Warband'ın gerçekten rekabetçi ve eğlenceli bir dövüş sistemi ve maç oynanabilirliği var. Bannerlordun çıkmasına az kalmışken e spor turnuvası düzenlendi. Ha güzel oldu mu güzel oldu. Ama, umarım aynısını Bannerlord da yapmazlar.

Bannerlord'da güzel bir medya oluşturmayı düşünüyorum,gerek maçlarda hakemlik,sunuculuk,yorumculuk tarzı pozisyonlarda yer alarak gerek de klan maçlarının kayda alarak bu işin olabileceğini düşünüyorum

İnşallah yapılır :grin:

Takımların kurulması,E-spor müsabakalarının turnuvaların düzenlenmesi..Bunları düşünmek dahi insanı bir başka mutlu ediyor.

Singlede takıldığımız,arkadaşlarımızla da ara sıra mp'lere girdiğimiz bir oyun olmamalı Bannerlord. Elraen'in yayınında takımlı mod oynandı,takım halinde hareket edip bayrakları almalar vs o competitive durumu Bannerlord'un fazlasıyla karşılayabileceğini düşündürdü bana.

Ben gerçekten çok güzel bir oyunun bizi beklediğini düşünüyorum. Kimileri izledikçe hata görüyor,ben izledikçe hazırlanmış ince ayrıntıları yakalıyorum. Sözün özü bu oyun E-spor için uygun.

Adamlar oyunu yapmış,bundan sonrası bizde.

Çıktığı andan itibaren takımlar kurulup hazırlıklar yapılmalı. Yapılmalı ki adamlar bir turnuva duyurduklarında yada niyetlendiklerinde arkada communitynin buna hazır olduğunu bilsinler.

Her şeyi Mod'lara/yöneticilere yıkmayı doğru bulmuyorum bu açıdan.

Arkadaşın yukarıda bahsettiği gibi,umarım bu dediklerimizi yaşarız. Herkesin elini taşın altına koyacağından şüphem yok.

Sanırım 2 tane Warband Ligi için sunuculuk yaptım. Aslında yapması zor bir şey değil. İzleyici sayısı da fena değil açıkçası. Hatta son bi organizasyon için özel tasarım, replay sistemi dahi ayarlamıştım fakat bir teklif gelmeyince yayın için bunlar gerçekleşmemişti. Söylediğiniz şeyler çok rahat bir şekilde yapılabilir fakat güzel bir ekibin kurulması şart.

Katılıyorum. Warband Mp oynama fırsatım olmadı , ben yeni keşfettim ancak Pc arızalı. Lakin bu yerli oyunun multiplayerini geliştirip tanınmasını sağlar isek , adeta gerçek savaş filmi çeker gibi maçlar yapılabilir. Daha önce var mıydı bilmem ama , bir pc de kamera modunda savaşın çekimini , ikili mücadeleleri falan görüntüler. Futbol maçı izler gibi onlarca oyuncunun çarpışması falan izlenebilir. Hayırlısı bakalım...

Rekabetçi düzeyinde senelerimizi vermiş insanlardan birisi olarak açıkça söyleyebilirim ki, bunun en büyük nedeni oyunun ilgi çekmiyor olması değil firmanın oyuna ilgi göstermiyor olmasıydı. Zamanında rahmetli(!) Ali bey bize yardımcı olacağını söyleyip, çoğu konuda tek başımıza bırakmıştı bizi. Yalvardık yakardık, clan liderleri bir araya gelip bugları listeledik vs. nafile. Üstüne listelediğimiz bug listi alıp kendilerine göre alakasız bir şekilde düzenleme yapıp oyunu daha da bozmuşlardı. Zamanla hile çıktı, firma yine tepkisiz kaldı. Her oyunda hile var mı var. Fakat hileyi cRPG vb. modlarda bile basitçe çözebiliyorlardı ki bunu Taleworlds neden çözmeye tenezzül etmedi diye çok düşündük. Gel zaman git zaman, her şey Bannerlord'un duyrulmasıyla daha iyi bir hal alır diye beklerken aradan kaç sene geçti.

Sözün özü, bu hevesi zamanında çok yaşayan insanlar vardı. Ben de bunlardan birisiyim. Tanıyan tanır, turnuvalar olsun vb. durumlar olsun pek çok konuda girişimde bulunduk. Tabi tek başıma değil. Warband clan liderleriyle birlikte aynı ortak hevesi paylaşarak bir şeyler oluşturmuştuk. Keyifli de bir ortam vardı. Ama hepimizin hevesi bu vb. nedenlerle yalan oldu gitti. Özetle kendi topluluğunun bile inanmaktan vaz geçtiği bir oyunu daha büyük bir sahneye koymak geçici bir durum olur, ömrü uzun sürmez. Anladığım kadarıyla Bannerlord ile yeni bir ekip kurulmuş ve ilgililer. Gelecekte bu gibi sorunlar yaşanmazsa, eminim topluluk yeniden inanç sahibi olur, bu tarz projeler desteklenir.

Mia said:
Rekabetçi düzeyinde senelerimizi vermiş insanlardan birisi olarak açıkça söyleyebilirim ki, bunun en büyük nedeni oyunun ilgi çekmiyor olması değil firmanın oyuna ilgi göstermiyor olmasıydı. Zamanında rahmetli(!) Ali bey bize yardımcı olacağını söyleyip, çoğu konuda tek başımıza bırakmıştı bizi. Yalvardık yakardık, clan liderleri bir araya gelip bugları listeledik vs. nafile. Üstüne listelediğimiz bug listi alıp kendilerine göre alakasız bir şekilde düzenleme yapıp oyunu daha da bozmuşlardı. Zamanla hile çıktı, firma yine tepkisiz kaldı. Her oyunda hile var mı var. Fakat hileyi cRPG vb. modlarda bile basitçe çözebiliyorlardı ki bunu Taleworlds neden çözmeye tenezzül etmedi diye çok düşündük. Gel zaman git zaman, her şey Bannerlord'un duyrulmasıyla daha iyi bir hal alır diye beklerken aradan kaç sene geçti.

Sözün özü, bu hevesi zamanında çok yaşayan insanlar vardı. Ben de bunlardan birisiyim. Tanıyan tanır, turnuvalar olsun vb. durumlar olsun pek çok konuda girişimde bulunduk. Tabi tek başıma değil. Warband clan liderleriyle birlikte aynı ortak hevesi paylaşarak bir şeyler oluşturmuştuk. Keyifli de bir ortam vardı. Ama hepimizin hevesi bu vb. nedenlerle yalan oldu gitti. Özetle kendi topluluğunun bile inanmaktan vaz geçtiği bir oyunu daha büyük bir sahneye koymak geçici bir durum olur, ömrü uzun sürmez. Anladığım kadarıyla Bannerlord ile yeni bir ekip kurulmuş ve ilgililer. Gelecekte bu gibi sorunlar yaşanmazsa, eminim topluluk yeniden inanç sahibi olur, bu tarz projeler desteklenir.

Paşam sen nerelerdesin ya?  :shock:

Back
Top Bottom