Çiçero Filmi

Users who are viewing this thread

Kara Bey

Sergeant Knight at Arms
[size=14pt]ÇİÇERO (İLYAS BAZNA)[/size]

7DvjJN.jpg

"Çiçero, yönetmenliğini Serdar Akar'ın gerçekleştirdiği ve 2019 yılında vizyona girmesi planlanan biyografik drama filmidir. II. Dünya Savaşı öncesinde Nazi Almanyası adına casusluk yapan ve "Çiçero" lakabıyla tanınan Elyesa Bazna isimli Arnavut casusun hayatını anlatan filmin başrolünde Erdal Beşikçioğlu yer almaktadır.

Filmin, 5 Ocak 2019'da vizyona girmesi planlanmaktadır."

FRAGMAN

İlyas Bazna Kimdir?
4zlNNq.jpg

Elyesa Bazna (İlyas Bazna olarak da aktarıldı, (28 Haziran 1904, Priştine - 21 Aralık 1970, Münih), II. Dünya Savaşı'nda Nazi Almanyası hesabına çalışmış ve Cicero (Çiçero) kod adıyla tanınan Arnavut asıllı Türk casustur.

Milli İstihbarat Teşkilatı'nın İlyas Bazna İtirafı:
nlr44B.jpg

İKİNCİ FRAGMAN

ÜÇÜNCÜ FRAGMAN
https://m.youtube.com/watch?v=eXrmS3YdiBU

"ÇİÇERO" 18 OCAK'TA SİNEMALARDA...

Fascist Invader said:
Nazi Almanyası'na mı casusluk yapıyor onun için mi casusluk yapıyor? Fragmanı izledikten sonra çözemedim.
Nazi Almanya'sı adına yapıyor fakat fragmanda "ilk defa bir Türk sayesinde Naziler savaşı kaybetti." gibi bir cümle geçiyor. Belki de Nazilerin savaşı kazanmaması için Türkiye tarafından Naziler için çalışıyormuş gibi görevlendirilmiş olabilir. Çünkü Naziler kazansa sıra Türkiye'ye gelebilirdi. Hatta İnönü, Hitler'in kaybettiğini duyunca Çankaya'da derin bir oh çekmiş söylendiğine göre. Bir şekilde bu muğlaklık giderilecektir filmde. Ben böyle tahmin ediyorum.

Bu da ikinci fragman:

Kara Bey said:
Fascist Invader said:
Nazi Almanyası'na mı casusluk yapıyor onun için mi casusluk yapıyor? Fragmanı izledikten sonra çözemedim.
Nazi Almanya'sı adına yapıyor fakat fragmanda "ilk defa bir Türk sayesinde Naziler savaşı kaybetti." gibi bir cümle geçiyor. Belki de Nazilerin savaşı kazanmaması için Türkiye tarafından Naziler için çalışıyormuş gibi görevlendirilmiş olabilir. Çünkü Naziler kazansa sıra Türkiye'ye gelebilirdi. Hatta İnönü, Hitler'in kaybettiğini duyunca Çankaya'da derin bir oh çekmiş söylendiğine göre. Bir şekilde bu muğlaklık giderilecektir filmde. Ben böyle tahmin ediyorum.

Bu da ikinci fragman:
Ama Hitler, Türkiye'ye saldırmayacağını açık açık dile getirdi? :roll:

Trollüne mi söyledin anlamadım ama ciddi söylediysen o işler öyle olmuyor işte. Hitler'in hedefi "hayat sahası" idi. Yani bütün dünyayı ele geçirmek. Ucu bucağı olmayan hudutlu bir ülke...

RoadWarriror said:
Hitler bütün antlaşmalarını Alman halkının çıkarlarına uygun olduğu için imzaladığını, yarın bu çıkarlara ters düşerse imzaladığı antlaşmaları hiç çekinmeden bozabileceğini de söyledi. Molotov-Ribbentrop Paktı en basit örnek.

Hiç sinemalarla aram yoktur, ama belki bu filmi izleyebilirim. Tarihsel filmler hep ilgimi çekmiştir

Erozbey said:
RoadWarriror said:

D. Trump çok iyi ilişkilerimiz var dediği ülkeleri de sabote ediyor. Herkese inanma işte.
İşte o yüzden Hirohito derim, adam en azından düz gidiyordu. :razz:

Film gayet güzele benziyor. Ayla`dan sonra gelebilecek harika bir yapım. Hadi bakalım, büyük beklentilerim var...

Eğer Çiçero`yu merak ediyorsanız şu videoyu öneririm:

Hop millet! Burayı bayağı ihmal etmişiz.

Ben henüz izlemedim, sinemaya da gitmemiştim yoğunluktan. Bakalım nasıl bir şeymiş Nazileri nasıl işlemişler, bizim MİT ajanı neler yapmış...

Az önce ben de izledim. Türk sinemasına yakışmayacak derecede güzeldi. Eksiklikler yok değildi fakat güzel bir iş çıkarmışlar.

Back
Top Bottom