[WYL4] Genel Tartışma, Şikayetleriniz & Tavsiyeleriniz

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
Yazdığımı*ı anlamadan cevap vermişsin zaten. Ben de 2014/2015 arasında isim yapmış Gondor'u 2017'de kendi turnuvanda ilk görüşte men etmemenden bahsediyordum. Yani, ilk yazdığın iletiye tamamiyle tezat düşüren bir davranış geçmişi. Senin deyiminle sicil.  Yanlış anlama aynısını ben de yapardım. Sonuçta ortada kanıtlanmış hiçbir şey yok. Ama şimdi senin yazından anladığım doğrudan bu adamları hiç "turnuvaya almamak" olunca... Garip. İnsanlar zamanla gerçekten fikirlerini değiştirebiliyor demek ki.

Yine üstteki yazımda dediğim gibi, şans verilip kullanamıyorlarsa o adamlara yapılacak işlem zaten belli. Yalnız burada dikkat edilmesi gereken nokta, zaten bu şansın verilmesine yine komunitenin ısrarıyla karar verilmesi -Bana kalsa birden çok videonun kanıtlyacağı bir şey yok tek videoda inanmayanlar için hep şüpheli kalacak-. Yani bir yönetici veya topluluk insanlara şans verme kapısını kapatarak, siz şüphelisiniz "yallah arabistana" diyemez. Senin ilk yazından anladığım tavır tam olarak buydu. Buna cevaben söyledim. Dışarıdan tam olarak böyle anlaşılıyor çünkü.

Kironcum, burada 4 sene önce benim bile hatırlamadığım ve senin de vakıf veya içinde bile olmadığın konular hakkında cevap vermemi istiyorsun. Benim bilmediğim senin bildiğin birşey mi var, anlamadım?

Güzel diretiyorsun muhabbeti de, yazdığın şeyler ya altyapı olarak çok basit kalıyor ya da zaten bilinen şeyler. Yani, evet - herkesin fikri değişebilir, Gondor'un banı zaten sonsuza kadar değildi ve ligin kalitesini kaynağı asla belli olmayacak olaylar yüzünden düşürmeyecem.

Onun dışında, oyuncu olarak bu fikre katılmıyorsan yapabileceğim birşey yok - çünkü umurumda bile değil eğer benim ligimde çoğunluğu temsil etmiyorsan. Sadece ufak bir tane "hile yapmadı" kırıntısı bulmak için günlerimi vermeyecem, tonla insanla konuşmayacam, 1 haftalık server loglarına bakmayacam tek tek, oldukları tsyi araştırmayacam vs vs, çünkü aynı adamlar günün sonunda sana yine ***, ********, ****** veya ****** diyebiliyor. Daha da kötüsü, aynı adamlar yine hile yapabiliyor.

Ayrıca henüz WYL'yi hile yapan bir oyuncu veya klan kazanmadı.

Anlatabiliyormuyum derdimi? Ve ayrıca - ben niye bu konuları ligimde hiçbir söz hakkı sahibi olmayan ve sözde tarafsız kalması gereken, tartışmaları başlatabilecek en son rütbe olan bir Bölüm Moderatörü* ile konuşmak durumundayım? Sen normal bir üye gibi davranabiliyormusun burada? Şaka mı bu?

Horac said:
Geçen sene hilesiz hakkıyla Gondor şampiyon olmuştu değil mi ama  :party:

Madem açtın, devamını getir. Seni dinliyoruz. Eminim ki, kesin bildiğin birşey vardır adminlerin bilmediği ve kulaktan duyma buraya boş boş yazmamışsındır. Çünkü biz adminler hiçbir zaman işimizi doğru yapmayız.

Eski mevzuları burda tekrar açmak istemiyorum ama dediğin "bu zamana kadar WYL'yi hile yapsan kimse kazanmadı. Nerden biliyorsun ? Müneccim misin? Hayatı boyunca hiç hile kullanmamış bir insan belki de şeytana uyup o kötü nefse katılıp hile kullanmış olamaz mı? Gerçekten çok garip

Geçen sene ki finale gelince de warband tarihi boyunca 10 pingten fazla almayan hiç bir zaman net problemi yaşamayan Kosovalı kardeşimiz ne hikmet ise final maçında ne zaman raund kazansak sonra ki raund oyundan düştü sebepsiz bir şekilde? Hadi bunu da geçelim günümüz de her an her şey anlık bir şekilde olabiliyor . Peki maçı yayınlayan Franz'ın yayının da spikerlik yapan Gondor'lu Arthas arkadaşımızın maç esnasında "açıkçası ben Vanguard'ın böyle bir şeye hazırlıklı olmasını beklerdim ki Gondor takımı maçtan önce bütün buna benzer  önlemleri aldı " demişti tabiki de bu hiç bir şeye kesinlikle katmayıp doğrulamaz fakat her şeyi gözle görebiliyoruz geçmişte ki olaylardan tecrübe kazanarak.

Ha bu arada bu olayın günah boyutu da var dediğim gibi kesinlik yok hala ama ben senin kesin konuşmana alınarak böyle bir şey yazma gereğinde bulundum . Zan altında da bıraktığım, dos ile suçladığım Gondor takımı belki de gerçekten yapmamıştır onlar dışında kimse bilemez tabi ki bunu,  belki de gerçekten dediğim gibi değildir her sey kötü bir tesadüfdür ,haklarına giriyorum böyle ise gerçekten kusura bakmasınlar.

Efe Karacar said:
Sıkıntı şu: benim olaylara vakıf olmadığımı varsayıyorsun . Sayabilirsin,öyle bir durum yok ama senin de dediğin gibi "bölüm moderatörü" olmak dışında bir vasfım da yok zaten. Vakıf olmak zorunda değilim ve bu durum, beni konu bu altında oyuncu olarak yorum yapmaktan alıkoymuyor. Ama aynısı "senin turnuvanda" "senin için" geçerli bir şey değil  :smile: Sen eğer olaylara Gondor tarafında insanların kanıtlayamadığı şeylere vakıf olmadan onlara yorum yapıyorsan ve bunun önlemini geçmişte almamışsan yine burada caka satamazsın. Açık ve net söyleyeyim "Gondor" hile yaparak oyunu kazandı demedim. Yine senin deyiminle sicilleri kabarık bir topluluk. Yine senin şu yazına dayanarak söyleyebilirim ki
Efe Karacar said:
Ortada kanıt olmasa da keyfime banlardım, niye turnuvama bu kadar riskli oyuncular alayım?
sen böyle bir şeyi geçmişte yapmamışken şu an görev almadığın, ismen senin olan bir turnuvada, niye en kaba tabirle caka satıyorsun?
Aslında geçmişte benim savunduğum görüşte haraket etmişsin ama şu an bu görüşü savunmuyorsun. Yine ekliyorsun ki geçmişte her şey meşruydu. Burada çok ağır bir kafa karışıklığı var. Benim açımdan ise olay şu: Geçmişte her şey meşruydu çünkü, kimse senin alıntıda savunduğun görüş gibi kafasına eseni yapamıyordu. Turnuvadaki en yetkili adam bile. Şimdi de meşru, çünkü yine kimse kafasına eseni yapamıyor. Benim gibi aciz bölüm moderatörleri de, senin gibi turnuva sahipleri de, Nessa gibi turnuva adminleri de.

Ayrıca kimliklerden çok bireylere odaklanmanı öneririm. Burada turnuva sahibi olup olmanın kimsenin umrunda değil. Buradaki sıfatlar gelip geçici. Bölüm moderatörlüğü amelelikten başka bir şey değil. Turnuva yöneticiliği de öyle. Önemli şeyler olduğunu düşünüyormuşum gibi veya düşünüyormuşsun gibi argümanlar sunma. Yakışmıyor. Çünkü bayaa alakasız yerlere çekiyorsun durumu.

Bir ekleme: Ben burada işin etiğini tartışıyorum. Ferman yazmıyorum. Aradaki farkı gözeteceğinize güvenim tam.

Horac said:

Aynı şekilde, şu aşağıda cümleyi kurmadan önce;

Horac said:
Geçen sene hilesiz hakkıyla Gondor şampiyon olmuştu değil mi ama  :party:

Kendine şu soruyu sorabilirdin;

Horac said:
Nerden biliyorsun ? Müneccim misin?

Ki, ona rağmen senden fazla kanıtım var. Gerçekten hile kullanan bir takımın şampiyon olmasına izin vereceğimi ya da bulmada yetersiz kalacağımı düşünüyorsun herhalde. Büyük ihtimal da öyleyimdir.

O yüzden en iyi çözüm, baştan bütün sorunlu olasılıklardan kurtulmak. Bir de, şu eskiyi eskiden bırakın artık.

Kiron said:

Kendi ligini kur da kurtulayım senin şu her seferinde konu saptıran yorumlarından.

Kiron said:
Ayrıca kimliklerden çok bireylere odaklanmanı öneririm. Burada turnuva sahibi olup olmanın kimsenin umrunda değil. Buradaki sıfatlar gelip geçici. Bölüm moderatörlüğü amelelikten başka bir şey değil. Turnuva yöneticiliği de öyle. Önemli şeyler olduğunu düşünüyormuşum gibi veya düşünüyormuşsun gibi argümanlar sunma. Yakışmıyor. Çünkü bayaa alakasız yerlere çekiyorsun durumu.

Bende sana tam tersini öneriyorum, çünkü tamamen duygusal bir yaklaşım biçimi. Burada özellikle bir çocukla konuşuyormuşum gibi hissetirdin bana. Ve, sanki elimde başka bir materyal varmış gibi sıfatların dışına çıkmamı bekliyorsun. Olduğun yerin idrakına eremedin mi hala, bölüm moderatörü olarak? Yani hakketen senin kadar saçmalayan bir moderatör hiç görmedim, temsil ettiğin herşeye ters düşen bir kişiliğin var.

Geçmişi unutun, her Gondor dediğimde fırlamayın hileci diye. Biryere varmıyor.

Efe Karacar said:
nde sana tam tersini öneriyorum, çünkü tamamen duygusal bir yaklaşım biçimi. Burada özellikle bir çocukla konuşuyormuşum gibi hissetirdin bana. Ve, sanki elimde başka bir materyal varmış gibi sıfatların dışına çıkmamı bekliyorsun. Olduğun yerin idrakına eremedin mi hala, bölüm moderatörü olarak? Yani hakketen senin kadar saçmalayan bir moderatör hiç görmedim, temsil ettiğin herşeye ters düşen bir kişiliğin var.
Ne duygusallığı, neden bahsediyorsun? Yani böyle bir duygusallığa nasıl girmiş olabilirim? Ben burda teorik fikirlerimi sunuyorum.Yani sen nasıl hissedersen hisset. Karşında çocuk varmış ya da yokmuş gibi. Sana sayfalarca olan etik verileri de sunsam, bakış açımı da anlatsam, sen burda işi elli yere çekebiliyorsun. Sana düzgün bir şekilde tavrının yanlış olduğunu anlattıkça bir saldırganlaştın. Eleştiri kaldıramıyorsan, bu tip yorumlardan kaçınacaksın. Olay bu. Flaming yapmaman konusunda seni uyarmak isterim. Bu iş seninle benim aramdaki bir mesele değil. Senin fikirsel yapın ile benim fikirsel yapım arasında bir düşünce alışverişi. Ego savaşı yapmana gerek yok. Çok aciz duruyor. Ben olsam böyle yapardım deyince, nasıl bir tavır bekliyordun ki? "Ne olur sen devral!!" denmesini mi? Bu kadar yukardan bakma rica ediyorum. Ayrıca konuyu saptıran birinin benim yorumlarımı "konu saptırıcı" olarak görmesi ayrı bir tezat, gerçi bugün alıştırdın bunu bize.

EfeKaracar nasıl oluyorda insanları sırf keyfinden banlayabiliyorsun nasıl bir bakış açısı nasıl bir TİRANLIK bu hangi hakla bunu yapabileceğini sanıyorsun sen? Çoğunluğa uyarım diyorsun, çoğunluk herzaman haklı mıdır? Kötü insanlar genelde çoğunluk olur azınlık ise iyi insanlar olur bunu biliyor muydun? Bu ÇOĞUNLUKLA böyledir.  Gondor klanına gelince arkadaşlar lütfen.. Bu adamları tanımıyor musunuz nasıl insanlar olduklarını az çok bilmiyor musunuz? Hile kullandıkları Warband'ın 2010 yılından bu yana bilinen warband'ın en karaktersiz topluluğu olduklarını bilmiyor musunuz gerçekten? Neyi tartışıyorsunuz lütfen..  Gondorlular şu dünyada gördüğüm en kötü karakterli insanlardan oluşan bir topluluk ve o adamları savunan kişide onlar gibidir, kişi dostundan belli olur demişler. Her turnuvada olduğu gibi hile kullanımı şuanda var ve sen bunu video ile falan önleyemezsin.  :smile: Diğer sorunlarınıza gelelim 40 dakikalık bir maç videosu çeşitli codeclere çevrilirse 5 dakikada 20kb/s upload hızıyla youtube yüklenebilir. Yardım isteyen özelden yazsın. Maçı videoya alırken ekran kartına büyük yük yüklenir, ve oyuncuyu bu ciddi şekilde etkileyebilir. Bu ayrı bir gerçek. Kiron adaletli olmaya çalışan birisi, o adama boşuna yükleniyorsunuz kimse kimseyi keyfine banlayamaz bunu yapacağını söyleyen kişi net şekilde TİRAN karakterlidir. Bu son diyeceğim şey.

Assia said:
Erozbey said:
Efe Karacar said:

Ne kadar da masum. :razz:

xD

Abiler, kesin olarak bildiğiniz birşey varsa söyleyin. Ben bilmiyorum, boş dedikodu yapmayın.

Kiron said:
Efe Karacar said:
nde sana tam tersini öneriyorum, çünkü tamamen duygusal bir yaklaşım biçimi. Burada özellikle bir çocukla konuşuyormuşum gibi hissetirdin bana. Ve, sanki elimde başka bir materyal varmış gibi sıfatların dışına çıkmamı bekliyorsun. Olduğun yerin idrakına eremedin mi hala, bölüm moderatörü olarak? Yani hakketen senin kadar saçmalayan bir moderatör hiç görmedim, temsil ettiğin herşeye ters düşen bir kişiliğin var.
Ne duygusallığı, neden bahsediyorsun? Yani böyle bir duygusallığa nasıl girmiş olabilirim? Ben burda teorik fikirlerimi sunuyorum.Yani sen nasıl hissedersen hisset. Karşında çocuk varmış ya da yokmuş gibi. Sana sayfalarca olan etik verileri de sunsam, bakış açımı da anlatsam, sen burda işi elli yere çekebiliyorsun. Sana düzgün bir şekilde tavrının yanlış olduğunu anlattıkça bir saldırganlaştın. Eleştiri kaldıramıyorsan, bu tip yorumlardan kaçınacaksın. Olay bu. Flaming yapmaman konusunda seni uyarmak isterim. Bu iş seninle benim aramdaki bir mesele değil. Senin fikirsel yapın ile benim fikirsel yapım arasında bir düşünce alışverişi. Ego savaşı yapmana gerek yok. Çok aciz duruyor. Ben olsam böyle yapardım deyince, nasıl bir tavır bekliyordun ki? "Ne olur sen devral!!" denmesini mi? Bu kadar yukardan bakma rica ediyorum. Ayrıca konuyu saptıran birinin benim yorumlarımı "konu saptırıcı" olarak görmesi ayrı bir tezat, gerçi bugün alıştırdın bunu bize.

Senin fikirlerine ihtiyacım yok. Çok fazla birşey bildiğini de düşünmüyorum oyun hakkında, fikirlerini de burada icra etmen beni delirtiyor. En baştan söylemem gereken cümleydi herhalde. Teşekkürler.

Hala da bölüm moderatörü olarak buraya yazmanı sorguluyorum.

Efe Karacar said:
Assia said:
Erozbey said:
Efe Karacar said:

Ne kadar da masum. :razz:

xD

Abiler, kesin olarak bildiğiniz birşey varsa söyleyin. Ben bilmiyorum, boş dedikodu yapmayın.

Kiron said:
Efe Karacar said:

Senin fikirlerine ihtiyacım yok. Çok fazla birşey bildiğini de düşünmüyorum oyun hakkında, fikirlerini de burada icra etmen beni delirtiyor. En baştan söylemem gereken cümleydi herhalde. Teşekkürler.

Hala da bölüm moderatörü olarak buraya yazmanı sorguluyorum.

Ulan madem sen biliyorsun kazanmadı diyerek sanki kanıtlanmış gibi konuşuyorsun sonra bilmiyorum diyorsun.Dalga mı geçiyorsun sen?

Assia said:
Ulan madem sen biliyorsun kazanmadı diyerek sanki kanıtlanmış gibi konuşuyorsun sonra bilmiyorum diyorsun. Dalga mı geçiyorsun sen?

Bilmediğim şey, kimin nerede hile yaptığı. (Birkaç istisna hariç, kanıtlanmış.) Elimde şampiyonalarda hile yapan kaydı veya kanıtı yok. Bu da benim için yeterince kanıttır hile olmadığı ile ilgili, elimde ne varsa durum odur. Kulağınla dinle morukcan.

Efe Karacar said:
giphy.gif
Haklısın işlem uygulamam gerekiyordu flaming yapmanı körüklemek yerine. Bir daha olmaz. Bu tartışmayı daha fazla uzatma. Tek uyarım.

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom