Divinity Original Sin (2) - Definitive Edition

Users who are viewing this thread

Divinity Serisine konu yokmuş, indirimlerde alan olur diye açayım dedim.

84690967bfe04d1331cc20a4950b72a1_original.jpg
header.jpg

Divinity: Original Sin, Larian Studios tarafından geliştirilmiş tek kişilik ve eşli oynanabilen fantastik bir rol yapma oyunudur. Oyun, Larian'ın kendisinin de kullandığı, oyuncuların kendi tek oyunculu ve çok oyunculu maceralarını oluşturmalarına ve çevrimiçi olarak yayınlamalarına olanak tanıyan, bir editör ile birlikte gelir. Oyun kısmen Kickstarter ile finanse edilmiştir ve çıkış tarihine göre ilk oyun olan Divine Divinity öncesini anlatır.

Divinity: Original Sin, eleştirmenlerden olumlu eleştiriler aldı; birçok kişi CRPG türünün modernize edilmesini övdü. Çoğu olumsuz eleştiri ise oyunun yavaş akışı ve kararsız zorluğu ile ilgiliydi.

Oyunun iyileştirilmiş sürümü olanö ortak ayrık ekran ile oynama, 360 derece kamera ve tamamı seslendirilmiş diyaloglar gibi 1300'den fazla değişiklik içeren Enhanced Edition, 27 Ekim 2015'te yayımlandı ve oyunun sahiplerine ücretsiz sunuldu.

Oyunun devamı olan Divinity: Original Sin II, 14 Eylül 2017 tarihinde yayımlandı.

Resimler DOS 2'den

ece4enhj5si7asqaz9kx.jpg
divinity-original-sin-2-1070x602.jpg
85496425.jpg
Divinity2-6-1.jpg
MagicStatMirror.mp4_.00_00_19_51.Still001-720x405.png

Ben yakın zamanda tekrar oynamayı düşünüyorum varsa oynayacak, önümüzdeki hafta içi filan oynayabiliriz. 4 Kişiye kadar olabiliyor ama ideali 2 kişi sanki. Yine de sağlam ekip çıkarsa 4 kişi de oynayabiliriz. DOS 2 bu arada. İlk oyun bu saatten sonra oynanmak için oynanır, hikayesini merak ediyorsanız filan. Bir de belirteyim ikinci oyunu oynamak için ilkini bilmenize gerek yok, farklı hikayeler.

Oyunun bana göre tek itici gelen yanı roman okuyormuş gibi anlatım olayı. Arkadan biri olan olayları anlatıyor. Betimliyor falan. Ben rahat edemedim. Oyun oynuyorum. Roman okumak istesem roman okurum. Bence çok yanlış bir tercih olmuş. Hele rpg oyunlarında kullanılması insanı uyutuyor. Onun dışında oyun harika.

n00bPanda said:
II.oyundaki Driftwood yedi bitirdi beni... Kendi seviyeme uygun düşman bulmak için bütün haritayı geziyorum.

Kendi seviyene uygun düşman bulamıyorsan çok şey atlıyorsun demektir. Gizli yerleri filan geçmişsindir hep. Bir de ekipman ve ekip konfigrasyonun yanlıştır muhtemelen. Ben bu olayı ilk oyunda çok yaşamıştım. 2. Oyunu gokerle oynadım o daha tecrübeliydi 3.ye oynuyordu sanırım, baya benim kaçırdığım şeyleri göstermişti. Istersen tekrar başla, daha dikkatli ve planlayarak oyna.

Definitive Edition çıktı. Ben önümüzdeki 2-3 hafta kadar oynama fırsatı bulabileceğimi sanmıyorum. Güzel değişiklikleri buraya haber ediverin bi zahmet.

Üstteki kanalı buldum, klasik anlayışlar dışında buildler tanıtıyor, bunu gördükten sonra oyunu odun gibi oynuyormuşum dedim.

Divinity Original Sin Enhanced Edition’u oynuyorum, indirimlerden 2’ye para ayıramadım.

Oynayan varsa beraber girebiliriz, keşif aşamasındayım.

Divinity original sin: EE ve bu oyun favori oyun tarzımı bulmamı sağladı. Hele ilk oyunu oynarken uzun zamandır hissetmediğim heyecanı, lezzeti yaşadım. Eğer bu oyunları bitirmiş ve benzerini arıyorsanız, tam olarak benzemeseler de Pathfinder: Kingmaker oyununu da öneririm

Back
Top Bottom