Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
GZJAjZ.jpg

AşkMilitanı said:
Arkadaşlar sistem gereksinimlerinin minimum ve maximum değerleri 60fps olarakmı açıklandı yoksa 30 fps mi yani minimum sistem gereksinimlerinde 60 fps yakalayacazmı biz ?

60 fps. 40'ın altına düşünce oynanmıyor doğru düzgün. FPS drop warband gibi telafi edici olmuyor. Güncellemelerde optimize ettiklerini yazıyorlar sürekli ama beta sonu nasıl bir performans sağlarlar görmek lazım. Şahsi fikrim olağanüstü bir iyileştirme olmaz gibime geliyor.

antyxa said:
dün hiç bir sıkıntı olmamasına rağmen bugün pingim aşırı yükselmeye başladı dün 70 ti bugün 150 den aşağıya inmiyor

Bence senden kaynaklı da olabilir. Gördüğüm kadarıyla bazen serverlar da bozulabiliyordu. Hatta ilk girdiğim gün M.Arda ile konuşmuştuk. O da serverlar bazen sorun yaşıyor demişti.

60 fps de olması sevindirici 1080p de rahat ultra oynarız en azından öyle düşünüyorum ekran kartım gtx 650 ti boost onun harici gayet iyi.En kötü medium oynatır herhalde.

Daha önceden okçuların aynı anda oku çekip aynı anda atış yapmasını sağlayacak bir komut tartışılmıştı. Kaptan modu için de liderin kim olduğunu daha iyi gizleyebilmek adına 'ben ne yapıyorsam onu yapın :grin:' şeklinde bir komut olabilir mi sizce? Örneğin gene okçular üzerinden bir sonraki emre kadar hareketsiz biçimde tepeden atış yaparken askerlerimiz koordineli olarak aynı anda oku hazırlayıp fırlatsa, en azından karşı bir saldırı gelene kadar? Ya da askerlerimizden birini sırf bu emir üzerine yönlendirip bizim yerimize bağırmasını sağlasak sadece atış emri için? Rastgele atış yapıldığı zaman da lideri tespit etmek zordur tabi ama bu da bir şaşırtmaca olarak kullanılabilir belki.

MulticastOgre said:
Daha önceden okçuların aynı anda oku çekip aynı anda atış yapmasını sağlayacak bir komut tartışılmıştı. Kaptan modu için de liderin kim olduğunu daha iyi gizleyebilmek adına 'ben ne yapıyorsam onu yapın :grin:' şeklinde bir komut olabilir mi sizce? Örneğin gene okçular üzerinden bir sonraki emre kadar hareketsiz biçimde tepeden atış yaparken askerlerimiz koordineli olarak aynı anda oku hazırlayıp fırlatsa, en azından karşı bir saldırı gelene kadar? Ya da askerlerimizden birini sırf bu emir üzerine yönlendirip bizim yerimize bağırmasını sağlasak sadece atış emri için? Rastgele atış yapıldığı zaman da lideri tespit etmek zordur tabi ama bu da bir şaşırtmaca olarak kullanılabilir belki.
Aslında Kaptan modunda alt subaylarımız olsa normal singleplayerdeki gibi uzun yoldan onları yönlendirebiliriz.

Kaptan Modu değil de; Komutan Modu gibi birşey yapılabilir. Direkt olarak Medieval Total War tarzı oyunlardaki gibi 3. kişi bakış açısından tüm orduyu kontrol etmek. Modlama ile yapılabileceğini gözüm alıyor. Oyun çıkınca bir kodcu arkadaşlarla bir bakılır.

Mücahid said:
FatihBey said:
oyun çıktı mı? yutupta single player videoları dolaşıyor ne ayak?

ne dolaşıyor mesela 1 2 link atabilir misin

nadiren girip bakıyorum, gına geldi senelerdir çıkacakmı diye beklemekten o yüzden bir kaç videoya denk geldiğim gibi hiç bakmadan direk gelip burada sorayım dedim.

Keşke videonun en azından başına baksaydın, videonun 1. saniyesinde "Sevgili arkadaşlar Gamescom'dayız" diye başlıyor Enis Kirazoğlu. Yani oyunun single-player halini Gamescom fuarındaki TaleWorlds standında oynuyor kendisi. Oyun 2020'nin Mart ayında çıkış yapacak, takvime bakmaya da üşenirsin diye yardımcı olayım, yaklaşık 4 ay gibi bir süre var bu tarihe.

Arkadaşlar bir süredir beta yı oynuyorum, ilk başlarda savaş mekanikleri biraz hantal gelmişti ama alışınca çok eğlenceli oluyor. Grafikler ultrada optimizasyonu iyi, gtx1060 kullanıyorum sıkıntı yaşamadım daha düşük donanımlı arkadaşların da bilgisayarı orta grafiklerde rahat kaldırır diye düşünüyorum.
Çok oyunculu modda warband da ışık hızyla vuran kişiler umarım bu yeni sistemle engellenir. :grin:

Deli Paşa said:
Kaptan Modu değil de; Komutan Modu gibi birşey yapılabilir. Direkt olarak Medieval Total War tarzı oyunlardaki gibi 3. kişi bakış açısından tüm orduyu kontrol etmek. Modlama ile yapılabileceğini gözüm alıyor. Oyun çıkınca bir kodcu arkadaşlarla bir bakılır.
Bu fikir de güzel olabilir.

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom