Yağ Yakıcı L Carnitine

Users who are viewing this thread

ZıgZag

Master Knight
Old Guard
1,5 senedir spora gidiyorum bayağı işe yaradı fakat ne kadar çevrem iyi olmuşsun dese de bölgesel yağlanma var bazı yerlerimde. Bizim spor salonunda da oradaki çoğu kişinin tavsiye ettiği ve biraz da internetten araştırıp hiç bir sorunu olmayan bi' yağ yakıcı buldum adı L-Carnitine. Önceden kullanan varsa düşüncelerini paylaşabilir mi? İyi verim veriyor mu? Ne kadar bi' sürede fark yapıyor falan yazarsa sevinirim.

Spor hocaları tavsiye ediyor, ama doktorlar tavsiye etmiyor. Ayrıca bildiğim kadarıyla yağ yakmaya olumlu veya olumsuz herhangi bir etkisi görülmemiş. Yani bazıları yağ yakıyor diyor, bazısı yakmıyor, gereksiz diyor. İnsan bu yüzden arada kalıyor. Sporcu arkadaşlarım bunun faydasını gördüklerinden bahsetmişlerdi bir ara. Özellikle antremanda ve maçlarda çok etkisi oluyormuş.

Ama bana kalırsa yağ erittiği falan yok. Bu ilaca bende zamanında merak salmıştım. Bilen bir ağabeyim "böyle şeylere kanmayın," demişti.

Yağ eritmek için denedim ama yağı daha çok kendi çabalarımla erittim. İlacın pek faydasını olmadı bence. Sen yine de araştır. Dediğim gibi farklı düşünen insanlar da var.

Ne işe yaradığından ziyade işe yarayıp, yaramadığını sorduğundan onun üzerine konuşacağım. 3 senedir vücut çalışıyorum. Bir süredir sakatlıktan bırakmıştım ama olsun. Benim dışımda iki arkadaşım daha kullandı birisi 110 kilodan 96 ya düştü bir veya iki ayda. Ben 82 kilodayım ama şu şekilde anlatayım. Onu kullanmadan önce kaslarım şişik olmasına rağmen o hayal edilen oyuncu fiziği gibi değildi. Geçen yaz başladım bir ay içerisinde çizgilerin her biri sayılıyordu karın bölgesi de dahil. Tabii ki beslenme büyük önem taşıyor bunu kullanıp gene aynı beslenmeyle devam edersen pek bir değişiklik olmaz. Bunun dışında sana önerim çizgi çıkarmak veya kısaca yağ oranını düşürmekse ağırlık çalışmasının sonrasına ekle yapacağın kardiyoyu. Yani önce kardiyoya girme. Bir çok araştırmaya göre ilk 40 dakika yağ yakmıyorsun bu yüzden de antreman sonrasına eklemen çok daha hızlı etki etmesini sağlayabilir. Önceden yapmanın bir eksisi de gücünü düşüreceğinden spordan tam verim alamazsın. -ağırlık kısmında ama bünyeye göre değişebilir tabii-

Hardrad of Saxon said:
1,5 senedir spora gidiyorum bayağı işe yaradı fakat ne kadar çevrem iyi olmuşsun dese de bölgesel yağlanma var bazı yerlerimde. Bizim spor salonunda da oradaki çoğu kişinin tavsiye ettiği ve biraz da internetten araştırıp hiç bir sorunu olmayan bi' yağ yakıcı buldum adı L-Carnitine. Önceden kullanan varsa düşüncelerini paylaşabilir mi? İyi verim veriyor mu? Ne kadar bi' sürede fark yapıyor falan yazarsa sevinirim.
Ne kadar yağ yakıcı ürün kullansan da bölgesel yağlanmayı engelliyemiyorsun malesef ve büyük ihtimal sebebi uzun süre hareketsiz durmak, protein ağırlıklı beslenirsen ve cardiyo süresini uzun tutarsan(mesela yarım saat bisikletse hergün 2şer dakika arttırarak) çok faydası olacaktır. Bu tip ürünleri en son çare olarak kullanın aksi halde karaciğeri yoruyor ve ileride ciddi sağlık problemi oluşturuyor.

3,5 yıl bu sporla uğraştım, protein tozu-amino asit vs- derken aldı başını gitti. Şuan bıraktım sadece aktif olarak bisiklet sürüyorum, iyiki de bırakmışım diyorum. Çünkü bunlar para tuzağı hiçbir şekilde tavsiye etmiyorum. Bunları kullandığın zaman sürekli kullanmak zorunda kalıyorsun, benim tavsiyem hiçbir şekilde dışardan takviye katkı maddesi kullanma.

FizbanL said:
Ne işe yaradığından ziyade işe yarayıp, yaramadığını sorduğundan onun üzerine konuşacağım. 3 senedir vücut çalışıyorum. Bir süredir sakatlıktan bırakmıştım ama olsun. Benim dışımda iki arkadaşım daha kullandı birisi 110 kilodan 96 ya düştü bir veya iki ayda. Ben 82 kilodayım ama şu şekilde anlatayım. Onu kullanmadan önce kaslarım şişik olmasına rağmen o hayal edilen oyuncu fiziği gibi değildi. Geçen yaz başladım bir ay içerisinde çizgilerin her biri sayılıyordu karın bölgesi de dahil. Tabii ki beslenme büyük önem taşıyor bunu kullanıp gene aynı beslenmeyle devam edersen pek bir değişiklik olmaz. Bunun dışında sana önerim çizgi çıkarmak veya kısaca yağ oranını düşürmekse ağırlık çalışmasının sonrasına ekle yapacağın kardiyoyu. Yani önce kardiyoya girme. Bir çok araştırmaya göre ilk 40 dakika yağ yakmıyorsun bu yüzden de antreman sonrasına eklemen çok daha hızlı etki etmesini sağlayabilir. Önceden yapmanın bir eksisi de gücünü düşüreceğinden spordan tam verim alamazsın. -ağırlık kısmında ama bünyeye göre değişebilir tabii-
Rimlos said:
Hardrad of Saxon said:
Ne kadar yağ yakıcı ürün kullansan da bölgesel yağlanmayı engelliyemiyorsun malesef ve büyük ihtimal sebebi uzun süre hareketsiz durmak, protein ağırlıklı beslenirsen ve cardiyo süresini uzun tutarsan(mesela yarım saat bisikletse hergün 2şer dakika arttırarak) çok faydası olacaktır. Bu tip ürünleri en son çare olarak kullanın aksi halde karaciğeri yoruyor ve ileride ciddi sağlık problemi oluşturuyor.
timsah_arena said:
3,5 yıl bu sporla uğraştım, protein tozu-amino asit vs- derken aldı başını gitti. Şuan bıraktım sadece aktif olarak bisiklet sürüyorum, iyiki de bırakmışım diyorum. Çünkü bunlar para tuzağı hiçbir şekilde tavsiye etmiyorum. Bunları kullandığın zaman sürekli kullanmak zorunda kalıyorsun, benim tavsiyem hiçbir şekilde dışardan takviye katkı maddesi kullanma.
HEPİNİZ SONUNA KADAR HAKLISINIZ...Yağ yakıcı yerine kardiyo yapmaya ne dersin ? Biraz dişini sıkman lazım,kardiyoya üşenmemen lazım ! Sana tavsiyem yemene dikkat et.(Karbonhidratı baya bi kes,şeker kesinlikle yeme.) Ayrıca Ağırlık sonrası kardiyo yap.Eğer yağ oranını baya bi azaltmak istiyosan öncedende dediğim gibi toplam 1000 kalori (500 veya 600 kalori bisiklet,500 veya 400 kalori koşu bandı.) yakıcak şekilde ağırlık sonrası kardiyo yap.Sonra bak bakalım o yağlar orda kalıyomu.:grin: Ayrıca bol bol da su içmeni tavsiye ediyorum yağ yakmak istiyosan.Çok öğün yap az ye ki metobolizman hızlansın.Yağlar gittikten sonrada bi güzel Clean Bulk yaparsın oh mis.:grin: Öncelikle vücuttaki pisliklerden arın.:wink:  *Kardiyo antremanı bana göre normal...sana göre çok zor gelebilir ama ben bunu yapıyorum şuanda ve emin ol faydası çok çabuk oluyor. *Alternatif olarak ise...sağlamından 1 saat sabah koşusu yap.Onunda faydasını görebilirsin.:grin: Şöyle bi bakıyorumda süre konusunu ve kalori konusunu baya bi fazla abarttım ya.:mrgreen:

Teoride L-carnitin metabolizmanı hızlandırıyor, idmanda bu sebeple 1 yakacağına 5 yakıyorsun. Olayı bu yani, yağ eritme filan yok.

dumbledoor QQ said:
KidCudi said:
Karbonhidratı baya bi kes,Clean Bulk yaparsın oh mis.:
+9 iki salona gidip yanlış bilgilerle kafası karışan liseli itemi.
Karbonhidratı kesip zayıfladıktan sonra düzenli bi şekilde,pek yağlanmadan kilo alabilir buda Clean bulk oluyo pek kafam karışmadı yani.Bulk döneminde elbet karbonhidrat alıcaz.Eğer zayıflamak istiyosa,define olmak istiyosa karbonhidratı baya bi kescek dedim yanlış anladın sanırım.
Fail olduğumu hiç zannetmiyorum lol.:facepalm:

Arkadaşlar ben de yazın spora gidweceğim, geçen yaz gitmiştim. 1 ay vücud ham olduğu için sürekli bisiklet, koşu, bisiklet koşu ve omuzlar, göğüs için ağırlık kaldırıyordum. Bayağı kiloluydum. 1 ayda 17 kilo verdim. Sonra tekrardan aldım. Benim sorum şu. Ben yine spora gideceğim, hızlı kilo verip, bunu kasa dönüştürebilir miyim? Baklavam olmasın da göbüş de olmasın yani :grin:

Back
Top Bottom