Mount & Blade II: Bannerlord

Kako vam se svidja bannerlord?

  • Odlicno:D

    Votes: 55 51.4%
  • Fino:)

    Votes: 33 30.8%
  • Dobro:|

    Votes: 9 8.4%
  • Lose:P

    Votes: 4 3.7%
  • Raspada se! 3:D

    Votes: 6 5.6%

  • Total voters
    107

Users who are viewing this thread

Tek sam sada vidio da je beta isključivo multiplayer.
Da pitam ako ima tko bolje informiran, jel ima možda kakvih planova za single player beta test u bližoj budućnosti?
 
Silver Wolf said:
Tek sam sada vidio da je beta isključivo multiplayer.
Da pitam ako ima tko bolje informiran, jel ima možda kakvih planova za single player beta test u bližoj budućnosti?
Koliko sam shvatio, to ce biti Early Access, marta (treceg meseca) 2020.
 
Ja sam u beti i to ti je samo MP a i nisam nešto previse zadovoljan sa njom tako da se vjv nebi ni trudio upast da sam na tvom mjestu nego cekao bih EA pa onda
 
Da vise od pola ljudi ovdje je u beti vec neko vrijeme. Osobno sam duboko razocaran nakon svih ovih godina. Mozda grijesim i ispegla se to sve prije EA ali nemam vise velike nade u njihovu viziju.
 
Ne mora da znaci, single player mozda bude valjan. Mada ekipica je tu zbog multiplayera, ja prvenstveno da se ne lazemo. Mogli bi se ubaciti nekoliko stotina sati u singleplayer, dobri modovi i tako to, al onda vidis sve sto igra moze da pruzi i sve lici na "dežavu". Dobar multiplayer znaci dosta, dosta utrosenog vremena, par hiljada sati u proseku, kao sto ih imamo u warbandu. Za sad mi se ne svidja, mada je sve ovo beta, ali iz iskustva kao beta tester mogu da kazem da razlike nece biti velike, niti ce se ono sto je fundamentalno uopste promeniti. Mada ko zna, ali veoma slavo verovatno
 
Iako se vecinom slazem s tobom,

iz iskustva kao beta tester mogu da kazem da razlike nece biti velike

Ovo nije tocno. Razlog tome je sto u zadnjih 5-7 godina verzioniranje, 'alphe', 'bete' su u gaming industriji izgubile znacenje i sluze kao doslovno demo prije izbacivanja samog proizvoda u 99% slucajeva, a ne kao stvarne prototipne ili rane verzije. Taleworlds se ipak uvijek drzao pravog znacenja tih rijeci. Pogledaj samo - closed beta je pocela gotovo 10 mjeseci prije early accessa a kamoli konacne verzije igre. Warband je u svojoj beti prolazio kroz drasticne transformacije ovisno o feedbacku. Mislim da ce tako proci i Bannerlord, samo sto se nama bas i nece svidjeti konacan stadij rekao bih..
 
Nisam bio tu za warband betu, tek sam ga poceo igrati 2011-te, niti znam koliko je promenjen multiplayer preko closed bete pa sve do 11te. Ako je to sto tvrdis tacno, i pocnu slusati sta ljudi govore, mozda i mozemo ocekivati nesto interesantno. Ovo me iskreno ne privlaci puno, mada je za ocekivati, standardi su mi visoki. Probacemo u early acessu, bice bolje sigurno, no koliko bolje, bog ce ga znati
 
Mogli bi se ubaciti nekoliko stotina sati u singleplayer, dobri modovi i tako to, al onda vidis sve sto igra moze da pruzi i sve lici na "dežavu"


Sa ovim se ne slažem niti 5%. Mislim da je istina potpuno suprotna, barem za mene. Ne postoji igra u kojoj par alteracije "ruleseta" može toliko drastično promijeniti igru. Muškete, overhead stab, izbacivanje ili ubacivanje "tehnologija" iliti korištenih oružja, drugačije scene za siege i bitke, ma samo podešavanje statsa, a o samom flavouru i svoj dubini i širini mogućnosti alteracije mehanike izvan bitke da ne pričam.

Ubacio sam tisuće sati, i još imam kvalitetnih i neistraženih modova koji samo čekaju da ih igram. Trenutno igram Viking Conquest ponovno, i iskustvo spram vanilla warbanda je dan i noć razlike.


Što se tiče samog multiplayera i bete... što je toliko loše? Možete dati par razloga zašto i kako? Nešto sam malo gledao, i ja ne vidim problem, ali valjda i ne mogu dok ne zaigram i ne osjetim taj combat za sebe. sporiji combat mi u teoriji ne smeta.
 
Nije to sto je sporiji(i trebao bi biti malo sporiji nego sto je trenutacno u beti) nego sto nemas pravu kontrolu nad svime. Warband combat je bas imao visok skill ceiling zato sto si uz dovoljno treninga i reflekse mogao raditi prakticki sta god ti padne napamet sa bilo kojim setupom. Sad je beta puno, puno bolja nego sto je bila prva verzija, to je bio bas uzas. No i dalje ne slusaju stotine kompetitivnih igraca koji im daju odlican feedback sto se tice combata nego guraju neku svoju viziju. I dalje ima(namjernih!!) delayova, usporavanja, losih fluidnosti pokreta i kretanja koje ti onemogucavaju da radis ono sto zelis.

Da ne spominjem dalje neke vrlo upitne odluke kao izbacivanje equipment systema i ove klase koje su poubacivali, sve je to meni vrlo dosadno i uopce ne prati trendove gaminga zadnjih godina. Doslovno nakon 20 minuta igranja se pranje podova po kuci cini kao zanimacija. Nema tog nekog osjecaja.
 
Novi thread sa dobrim vestima za one koji nisu videli Beta keys od sledeće nedelje 
Callum_TaleWorlds said:
beta.taleworlds.com

For those of you that have applied to take part in the beta through the link above: we will start to distribute keys next week. Keys will be sent out in waves, so if you don't get a key within the next couple of weeks, don't panic, more will be sent out over time!

Thank you for your understanding and patience.
Srećno svima koji žele u betu !

Takođe u vezi sa betom, čuo sam da posle 2-3 feinta neprijatelja, toliki delay se nakupi za block da pravovremeni block više nije moguć.....da li je to tačno?
 
Jedna od mnogih stvari kojih se meni ne svida je to (puno ljudi im je to reklo a oni nista) da nemaju class limit. Znam da je ovo beta i znam da valja to sve testirat al po meni kad igram neku medieval igru INF fight  je uvijek glavna stvar. A ne ovo jebote led uso sam u server sav nahajpan da igram ove INFove a na kraju svi jebeni Horse Archer igraju. Jos da stvar bude gora INFovi koji nose spear ili pike ne mogu nista tim konjanicima. Nez odakle im to da kad nabijes head on konja sa pikeom u glavu njemu nikoj kurac. GJ
 
E jbg, biće valjda ubačeno u nekom trenutku. Drago mi je da je ovaj naš južnoslovenski deo foruma za bannerlord oživeo malo u poslednje vreme, ranije je bilo po jedan post na svaka 3 meseca ....
 
Nadam se da neće biti potrebe za native expansion modovima poput Florisa, da će native biti samodovoljan za hiljade sati, sa strane grafike i gameplay-a, ali npr AD 1257 ili AWOIAF, to se ne sme propustiti !  :grin:
 
Back
Top Bottom