Mount & Blade II: Bannerlord

Kako vam se svidja bannerlord?

  • Odlicno:D

    Votes: 55 51.4%
  • Fino:)

    Votes: 33 30.8%
  • Dobro:|

    Votes: 9 8.4%
  • Lose:P

    Votes: 4 3.7%
  • Raspada se! 3:D

    Votes: 6 5.6%

  • Total voters
    107

Users who are viewing this thread


Jednom moćna Calradiska imperija je u stanju propadanja. Ratnicka plemena je zauzela dosta njene teritorije. Kraljevstva su proglasili nezavisnost. Car je umro bez naslijednika ostavsi tri ljubomorne frakcije da se bore za moć. Placenička društva, banditi i nomadi kruze okolo kao lešinari koji čekaju jelo.
Heroj koji može da usavrši umjetnost borbe, vodjenja ljudi u bitku, planirati zasjede i pljačkanje, i iskorišćavanje rivalstva plemenskih kuća i plemenskih klanova koji mogu da ujedine ovo Carstvo. --ili, alternativno, uraditi to sa konačnim udarcem koji moze da poslaje carstvo u propast. Hoće li Calradia doživjeti konačni zalazak sunca carske slave, ili ce uci u noć haosa prije svitanja novog doba?


Slike
Bannerlord_01.jpg
Bannerlord_02.jpg
Bannerlord_03.jpg
Bannerlord_04.jpg
Bannerlord_05.jpg
Bannerlord_06.jpg
Bannerlord_07.jpg
Bannerlord_08.jpg
Bannerlord_09.jpg
Bannerlord_10.jpg
Bannerlord_11.jpg
Bannerlord_12.jpg

Crteži

BannerlordArtwork_18.jpg
BannerlordArtwork_9.jpg
BannerlordArtwork_21.jpg
BannerlordArtwork_20.jpg
BannerlordArtwork_19.jpg
BannerlordArtwork_16.jpg
BannerlordArtwork_23.jpg
BannerlordArtwork_15.jpg
BannerlordArtwork_13.jpg
BannerlordArtwork_14.png
BannerlordArtwork_22.jpg
BannerlordArtwork_10.jpg
 
Meni sve izvrsno izgleda, od oklopa, arhitekture, pa do tekstura blata i lica, i što je najvažnije, KONJA. Jahanje djeluje tako organično spram ovoga što trenutno imamo, vidi se ogromna razlika i na statičnim slikama.

Oklopi izgledaju posebno izvrsno kod prikazanih Sarranida i strijelaca. Vrlo detaljni i oku sočni. Isto tako i barbarska/keltska arhitektura prikazana na par screenova, jednostavno izvrsno.

Vidi se i par ne tako savršenih stvari kao što su patuljasti stražari bez vrata, ali nema veze, WIP. :smile: Manje više izgleda onako kako sam ga zamišljao. Ja sam zadovoljan. :smile:

Isto tako se radujem starom Calradskom carstvu ala Rimsko carstvo, jebena ideja. Samo se nadam da će ozbiljno produbiti lore, companione i općenito svijet.
 
Meni se isto svidja grafika. Nadam se samo da ce napraviti neki battle pre deployment jer je uzasno glupo kad pre bitke za zamak ne mogu da rasporedim trupe gde bi i kako bi hteo.
Tako da sto se mene licno tice ako to ne bude odradjeno i jos tako tih fora i fazona bice samo WB u novom ruhu.
 
Meni ovo liči na ispeglani warband mada slike ne moraju mnogo da znače. Sećam se da su slike za WFAS dok je bio u najavi bile extra a sama igra sa onim enginom sranje da veće ne može biti.
 
Workaholic said:
Meni ovo liči na ispeglani warband mada slike ne moraju mnogo da znače. Sećam se da su slike za WFAS dok je bio u najavi bile extra a sama igra sa onim enginom sranje da veće ne može biti.

Ne znam, meni je WFAS i dalje bog i batina što se samih bitaka tiče. Bitke su uzdignute do nebesa, i po mome niti jedan SP mod ili nastavak mu nije ravan.

Ima formacije, koje ne samo da su vrlo efektivne i oku sočne, već i sprečavaju one ružne, kak bi rekli, cluster****ove jedinica, ono kad se sve jedinice smjeste u metar kvadratni prostora i tako razmjenjuju udarce, dok igrač može neometano doći iza tog bloba vojnika i sve ih skidati s leđa, bez da ga iko jebe.

WFAS ima težinu, prvo i prvo jedan do eventualno dva metka znače smrt, a ostatak igre je jednostavno izazovan, i sve u SP-u je iznenađujuće dobro balansirano. Pikemani vrlo dobro negiraju konjicu, a i igrača bogami. Statsi i osobni skill mogu biti ne znam kakvi, skinuti tri vojnika odjednom je brutalno teško, a rješiti dva pikemana odjednom u meleeju gotovo nemoguće. Banditi nisu više isključivo izvor early game geara, već su čak opasni i valja ih se čuvati. U siegu neprijatelji se penju na više ljestava odjednom, itd. itd.

Kako igra ima muškete, isto tako neko osnovno taktiziranje ima smisla, čak je i nužno, tipa nalaženje dobre elevacije za mušketire, općenito pozicioniranje ljudi, i ispaljivanje volley firea u pravo vrijeme.(Gušt ipo btw.)

Što se MP-a tiče, meni je i on izvrstan, samo pati od manjka mapa, loše razvrstanih flagova i općenito statsi svega su užasno balansirani, za razliku od SP-a.

Mogu te razumjet ako si probao WFAS prvog dana kad je izašao, jer je tek nakon nekoliko tjedana patcheva prestao biti katastrofa.


TL:grin:R, ne hejtajte mi WFAS. :razz:

Isprike na offtopicu. :razz:
 
Ja cu prvi reci da mi se stvarno ne sviđa, izgleda plastično i nerealistično po mom mišljenju. Blisko War of The Rosesu, a to nikako ne želimo. Meni je nekako čar Warbanda u toj njegovoj "losijoj" grafici, ali ono...neznam ovo mi je plastika.
 
Hahahah, kakav sam ja doktor. Na fejsu sam gledao slike starog Warband-a, pa mi je zato izgledalo "slicno" XD

Ovi novi screen-ovi su bolest, ala su poboljsali grafiku! Jedva cekam da igram ovo.
 
Meni se svidja. Armagan je rekao da su vec napravili novi scene editor. Bannerlord ce vjerovatno podnositi vise polija po sceni. Warband podnosi samo 120000 polija po sceni ukljucujuci collisions. To je 60000 polija za propove, mozda vise ako se naprave low-poly collisions. Nadam se da ce se to povecati. :razz: Novi shaderi su super. Grafika odlicna. :razz: Cuo da ce se programirat na drugom compjuterskom jeziku. To mi se ne svidja. Navikao sam na python. Mada su rekli da ce se modovat lakse i da ce biti masu officialnih modding programa. To znaci veca konkurencija. :razz:
Sto se tice calradije, meni se ne svidja ovo sto je Bannerlord zasnovan na rani srednji vijek, fikcionalni pad zapadnog rimskog carstva itd. Vise bi mi se svidjao kasni srednji vijek za Bannerlord.
 
GoldEagleMNE said:
Sto se tice calradije, meni se ne svidja ovo sto je Bannerlord zasnovan na rani srednji vijek, fikcionalni pad zapadnog rimskog carstva itd. Vise bi mi se svidjao kasni srednji vijek za Bannerlord.

Stvarno? Ja bas volim rani srednji vek, a odakle ti ove informacije? Ja nigde nisam video vesti o tome.
 
Vadermath said:
Stvarno? Ja bas volim rani srednji vek, a odakle ti ove informacije? Ja nigde nisam video vesti o tome.
Pa ovi propovi i armori iz screenshotova izgledaju kao da su iz ranog srednjeg vijeka. A ako mislis o modovanju Armagan je rekao ovo
Armagan said:
Many thanks to everyone for the warm reception for the Bannerlord screenshots. And I apologize for the website going down. We are moving the website to another server and it should be online again soon.

I can't give away too many details about what we are up to with Bannerlord but rest assured that the game will be as moddable as ever, and we are working very hard so that modders will have great tools under their hands. We will also start to post updates more regularly from now on. Perhaps we can begin with showing some aspects of the engine that will be of interest to modders such as the new terrain sculpting system or the new scene editor. :wink:
A sto se tice koji ce kompjuterski jezik koristiti to sam cuo kako pricaju na glavnom Bannerlord threadu.
 
Mislio sam za ovo oko ranog srednjeg veka. A to si inace potpuno tacno zakljucio, posto sam na Bannerlord sajtu procitao ovo:

The once-mighty Calradic Empire is in a state of decline. Warlike tribes have seized swaths of its territory. Client kingdoms have declared their independence. The Emperor has died without leaving an heir, leaving three jealous factions to scramble for power. Mercenary companies, bandit lords and nomads hover on the sidelines like vultures waiting for a meal.

A hero who can master the art of single combat, of leading armies in battle, of plotting ambushes and raids, and of exploiting the rivalries of noble houses and tribal clans may be able to unite this Empire -- or, alternately, to deal it the final blow that sends it crashing down. Will Calradia experience one final sunset e of imperial glory, or slip into a night of chaos before a new age dawns?”

 
YourStepDad said:
Workaholic said:
Meni ovo liči na ispeglani warband mada slike ne moraju mnogo da znače. Sećam se da su slike za WFAS dok je bio u najavi bile extra a sama igra sa onim enginom sranje da veće ne može biti.

Ne znam, meni je WFAS i dalje bog i batina što se samih bitaka tiče. Bitke su uzdignute do nebesa, i po mome niti jedan SP mod ili nastavak mu nije ravan.

Ima formacije, koje ne samo da su vrlo efektivne i oku sočne, već i sprečavaju one ružne, kak bi rekli, cluster****ove jedinica, ono kad se sve jedinice smjeste u metar kvadratni prostora i tako razmjenjuju udarce, dok igrač može neometano doći iza tog bloba vojnika i sve ih skidati s leđa, bez da ga iko jebe.

WFAS ima težinu, prvo i prvo jedan do eventualno dva metka znače smrt, a ostatak igre je jednostavno izazovan, i sve u SP-u je iznenađujuće dobro balansirano. Pikemani vrlo dobro negiraju konjicu, a i igrača bogami. Statsi i osobni skill mogu biti ne znam kakvi, skinuti tri vojnika odjednom je brutalno teško, a rješiti dva pikemana odjednom u meleeju gotovo nemoguće. Banditi nisu više isključivo izvor early game geara, već su čak opasni i valja ih se čuvati. U siegu neprijatelji se penju na više ljestava odjednom, itd. itd.

Kako igra ima muškete, isto tako neko osnovno taktiziranje ima smisla, čak je i nužno, tipa nalaženje dobre elevacije za mušketire, općenito pozicioniranje ljudi, i ispaljivanje volley firea u pravo vrijeme.(Gušt ipo btw.)

Što se MP-a tiče, meni je i on izvrstan, samo pati od manjka mapa, loše razvrstanih flagova i općenito statsi svega su užasno balansirani, za razliku od SP-a.

Mogu te razumjet ako si probao WFAS prvog dana kad je izašao, jer je tek nakon nekoliko tjedana patcheva prestao biti katastrofa.


TL:grin:R, ne hejtajte mi WFAS. :razz:

Isprike na offtopicu. :razz:
Probao sam ga otprilike prvih dana posle izlaska, ne kažem da nije bilo dobrih strana kao recimo oružje i sam zvuk pucanja i još neke nove stvari ali sama činjenica da je igra limitirana u nekom smislu u odnosu na warband je bilo prilično poražavajuće.
Što se tiče MP verzije moram da priznam da nikad nisam igrao WFAS MP. Uglavnom sam igrao Deluge, Poljaci su napravili stvarno fenomenalan posao sa tim modom. Šteta što se nešto uzjebalo oko onog takozvanog novog WSE-a pa mi se čini da ni baza igrača nije više bila ista, ili sam ja bio nedovoljno strpljiv da sačekam da se to sve reši.
Da, izvinjenje za off-topic i sa moje strane. :razz:

Što se tiče Bannerlord-a, mislim da ima mnogo prostora da se igra "proširi" u odnosu na warband u svakom smislu, ja se ponajviše nadam velikom napretku takozvanog "kingdom menadžmenta".
Da su iz svakog većeg warband moda izvukli po jednu novu stvar koju su moderi uveli nisu morali sami ništa ni da smišljaju. :razz:

 
Workaholic said:
Što se tiče Bannerlord-a, mislim da ima mnogo prostora da se igra "proširi" u odnosu na warband u svakom smislu, ja se ponajviše nadam velikom napretku takozvanog "kingdom menadžmenta".
Da su iz svakog većeg warband moda izvukli po jednu novu stvar koju su moderi uveli nisu morali sami ništa ni da smišljaju. :razz:
Skoro pa da je tako
 
Ma grafika je najmanje bitna.
Što se mene tiče, pikseli u M&B mogu da budu veliki kao krompiri - nebitno mi je.
To što je grafika uglačana u odnosu na prethodne igre, ne mora da znači da će biti bolja igra.
Ja sam se u M&B zaljubio zbog (za to vreme) neviđene mehanike borbe.
To tražim i od ove nove - bolju igrivost, a da li konj više liči na konja, ili oklop ima više veriga - to je sporedna stvar.
A ako moram da biram, voleo bih da vidim sečenje udova, tj. da lete odsečene ruke, noge i glave.
 
Back
Top Bottom